Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD atklājis augu tauku klātbūtni piena pārstrādes uzņēmuma «Rankas piens» 30% skābajā krējumā 1

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis augu tauku klātbūtni Latvijas piena pārstrādes uzņēmuma "Rankas piens" 30% skābajā krējumā, aģentūru BNS informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. Viņa teica, ka trešdien PVD ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apliecina augu tauku klātbūtni "Rankas piena" 30% skābajā krējumā. Meistere norādīja, ka PVD iepriekš no Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) saņēma sūdzību par "Rankas piena" ražoto krējumu, kas, pēc LPCS rīcībā esošās informācijas, satur augu taukus, lai gan informācijas marķējumā par to nav. Tā kā LPCS sūdzībā minētā krējuma partija vairs nebija pieejama tirdzniecībā, tad PVD inspektori tirdzniecības tīklā paņēma paraugus šajā uzņēmumā ražotam analogam produktam un nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai, pastāstīja Meistere un piebilda, ka PVD trešdien veic ārpuskārtas pārbaudi "Rankas pienā". Viņa paskaidroja, ka piena produkts, kas satur augu taukus, nav dēvējams par krējumu, bet gan par krējuma izstrādājumu. PVD ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Māris Balodis atzina, ka augu tauku pievienošana krējumam nav nekas aizliegts, taču uzņēmumam tas jāatspoguļo produkta marķējumā. ""Rankas piens" ir nodarbojies ar patērētāju maldināšanu, jo krējuma cena, kā zināms, ir augstāka nekā krējuma izstrādājuma cena. Turklāt ar savu rīcību uzņēmums grauj patērētāju uzticību Latvijā ražotajiem produktiem," viņš uzsvēra. Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks aģentūrai BNS klāstīja, ka tāpat "Rankas piena" ražotajā "Krievijas sierā" ir atklāti augu tauki, nevis piena taukvielas, kuras ir 4-5 reizes dārgākas nekā augu tauki. Tādēļ LPCS ir iesniedzis sūdzību PVD arī par "Krievijas sieru", un trešdien vai ceturtdien būtu jābūt pieejamiem laboratoriskajiem rezultātiem. PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Meistere aģentūrai BNS pašlaik nevarēja sniegt informāciju par izmeklēšanas rezultātiem, kas saistīti ar "Rankas piena" ražoto "Krievijas sieru". Šolks piebilda, ka citos Latvijas uzņēmumos ir veiktas pārbaudes, taču pārkāpumi nav atklāti. "Rankas piens" 2008.gadā strādāja ar 4,378 miljonu latu apgrozījumu un cieta 120,3 tūkstošu latu zaudējumus. Pēc "Lursoft" datiem, uzņēmums pieder vairākām privātpersonām. 1993.gadā reģistrētā uzņēmuma pamatkapitāls ir 600 tūkstoši latu. Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

patērētājs

Cik ticamības ir visiem Latvijā ražotiem piena produktiem un citai pārtikai? Kam vajadz;īgi siera un krējuma izstrādājumi,ja nav ieteicami lietošanai,jo pievienoti augu tauki. Nekad nebūtu domājis,ka Rankas piens tā rīkosies. Nauda pāri visam. Latvijā nevar ticēt nekam un nevienam.

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 10:18

Latvijā un pasaulē