Reiz bija Bauskā... 7

Saulainā 20. aprīļa pēcpusdienā Bauskas centrālajā bibliotēkā (BCB) pulcējās tie, kuru sirdīm tuva mūsu pilsēta, lai tematiskajā pēcpusdienā «REIZ BIJA BAUSKĀ» uzzinātu daudz ko jaunu un interesantu. Pasākums bija veltīts Bibliotēku nedēļai un jaunatvērtajai interneta vietnei www.zudusilatvija.lv . Bauskas centrālā bibliotēkā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Eiropas nozīmes projektā piedalās jau no 2007. gada un iesaistīja šai darbā arī Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistus. Vispirms interneta lasītavas vadītāja Ērika Pelcere informēja klātesošos, ko par Bausku var uzzināt internetā kopumā. Savukārt Novadpētniecības un mākslas muzeja speciāliste Ilva Strautzele stāstīja par savu dalību šai projektā un interesantāko muzeja fotogrāfiju kolekcijā. Izskanot muzeja speciālista Aigara Urtāna izpildītajai Bauskas novada tautasdziesmai „Trīs sidraba upes tek" un novadnieces Dinas Bitenas vārsmām BAUSKAI, bibliotēkas galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa uzsāka virtuālo ceļojumu cauri Bauskas vēsturei ar projektam vāktās seno fotogrāfiju kolekcijas demonstrējumu. Apmeklētāji ceļoja pa Rātslaukumu un Pilskalnu, un tad, tuvojoties ebreju celtajai sinagogai, piepeši ciemos ieradās pats Blaumaņa Joske - Tautas teātra aktieris Uģis Donerblics. Kad abi kopā ar Aigaru Urtānu bija nodziedājuši draisku ebreju tautasdziesmu par Bausku, Joske izteica vēlēšanos pirkt šeit „priekš Zāre maze, smuke bodīte", kam klātesošie arī piekrita. Pēc tam ceļojums turpinājās. Prezentācijā mainījās gan vecpilsētas ainavas, gan dzirnavas un daudzie Bauskas tilti, līdz, skanot drastiskajai „Plostnieku himnai", klātesošie iepazina Bauskas plostnieku vēsturi un viņu izraisītos plūdus 1922. gada 22. jūnijā Bauskā, kas pārvērtās katastrofā. Daudzi fotogrāfijas redzēja pirmo reizi, tāpēc publiku pārsteidza šī iespaidīgā dabas stihija. Prezentācijas noslēgumā tika apskatītas unikālas fotogrāfijas no visas Latvijas, kurās bija redzamas gan Kokneses pilsdrupas un Pērses ūdenskritums, gan mūsu novadnieki Vilis Plūdons un Krišjānis Berķis, pat brīvās Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis. Aplūkojot skaistā, uz mūžiem Daugavas dzelmē dusošā Staburaga fotogrāfiju, klātesošie to pieminēja ar nemirstīgo dziesmu „Kam raudi tu, ak, daiļā Staburadze". Pasākuma noslēgumā ar simboliskām dāvaniņām bibliotēkas darbinieki pateicās saviem divdesmit sadarbības partneriem un aicināja klātesošos „neturēt sveci zem pūra", bet pārskatīt savas ģimenes fotoalbumus un kopā veidot savas dzimtas, pilsētas, novada un visas Latvijas vizuālo vēsturi apjomīgajā un unikālajā projektā «ZUDUSĪ LATVIJA». Aicinām uz sadarbību visus Bauskas un arī novadu iedzīvotājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Oskars

Labs pasākums bijis. Jautājums , kad tas atkārtosies vai turpināsies. Es arī labprāt piedalītos. Lūdzu plašāku informāciju - reklāmu .

pirms 9 gadiem, 2011.04.25 09:14

Oskars

Labs pasākums bijis. Jautājums , kad tas atkārtosies vai turpināsies. Es arī labprāt piedalītos. Lūdzu plašāku informāciju - reklāmu .

pirms 9 gadiem, 2011.04.25 09:13

papa,ar ***iem neviens negrib saistīties,tāpēc ar tev neatbild!

pirms 9 gadiem, 2011.04.22 10:02

Papa

Zudusī Latvija: mīļumiņi, fotogrāfijas kartē jāpiesaista vietai, NO KURIENES fočēts... Elementāra ābece!
Nu pačekojiet maps.google.com vai citas vietnes.
Duraciņu valsts :(
Personīgi jau kādu mēnesi atpakaļ pieteicu vēlmi piedalīties zudušajā latvijā: a neviens nav vīžojis pat atbildēt... :(

pirms 9 gadiem, 2011.04.21 23:57

pensionāre

Pasākums labs, bet vai tiešām Ozoliņas k-dze nevar ielikt zobus, lai estētiskāks skats?

pirms 9 gadiem, 2011.04.21 21:06

Indra

Mīļš paldies par jauko un interesanto pasākumu!

pirms 9 gadiem, 2011.04.21 14:14

Lietotāju raksti