«Riekstiņos» savlaicīgi saņemti pieteikumi Lieldienām 2

Bauskas rajonā neatrast vēl kādu citu zemnieku saimniecību, kas būtu tik plaši pievērsusies putnkopībai kā «Riekstiņi». Tā ir olu ieguve klasiskajā izpratnē un ievērojot bioloģiskās lauksaimniecības principus, skaidro Ineta Grasmane. Dējējām ir pietiekami plašas telpas, ziemas dārzs un aploks, kur uzturēties siltajos mēnešos.Papildus graudiem un minerālpiedevām vistām baro zāli, tās nesmādējušas arī Ziemassvētku eglītes skujas. Ineta bilst, ka izdevīgāk pašiem gatavot putnu barību, jo «Dobeles dzirnavnieks» tā pacēlis cenu, ka viss nopelnītais jāsamaksā šim uzņēmumam. Pusotrā mēnesī spārnotā saime apēd 8,5 tonnas barības. «Riekstiņu» novietnē mīt aptuveni pusotra tūkstoša vistu.  I. Grasmane teic: «Tas ir tik daudz, ka ģimene, tikai cits citu aizvietojot, spēj kladzinātājas aprūpēt. Vecmāmiņa mums ir melderis, kas samaļ graudus. Dēls baro putnus un savāc olas. Vistas ir jutīgas radības, ko nevar atstāt bez uzmanības. Man prieks, ka Edgaram patīk darbs laukos. Viņš pilsētā nespēj izturēt ilgāk par dažām stundām, Rundāles lauku plašums dēlam ir tīkamāks.»Diennakti vecus cālēnus pērk no akciju sabiedrības «Balticovo». Saimniece ir ļoti apmierināta, ka kūti piepilda tikai vistas, jo inkubatorā nokļūst īstās olas, nākamo gailēnu aizmetņus veiksmīgi atšķiro. Dējējas izmanto divus gadus, jo šajā laikā tām ir augstākā produktivitāte. Ir vērts tik bieži mainīt putnus, jau vairākus gadus izvēršot putnkopību, secinājuši «Riekstiņu» saimnieki. Kā tas mēdz būt katrā jomā, arī putnkopībā ir neparasti knifi.  Piemēram, logi un lampas tiek nokrāsoti sarkani, lai spilgta gaisma neradītu vistām stresu. Tā iespaidā dējējas parāda, cik stipri un asi ir knābji, līdz asinīm kaitējot cita citai. Kopš izmēģināts kādā seminārā dzirdētais ieteikums, spārnaines vairs neparāda savu kareivīgo dabu. «Riekstiņos» pa ieradumam audzē arī cūkas, tām vajag mazāk rūpju nekā putniem. Edgara pārziņā ir olu šķirošana, mazgāšana un sagatavošana tirdzniecībai. To cena ir no 8 līdz 11 santīmiem. Savulaik klientus vajadzēja meklēt Rīgā, tagad spēj tik apmierināt vietējo pieprasījumu. Rundālieši, viesturieši, saulainieši un arī baušķenieki izvēlas «Riekstiņos» iegūto produkciju. Ineta teic, ka jau laikus saņemti pieteikumi Lieldienām. Rundāles pagasta lauku attīstības speciāliste Ludmila Knoka saka: ««Riekstiņu» saimei raksturīga centība un neatlaidība. Man simpatizē, ka pašvaldības zemnieku svētkos parasti piedalās visa ģimene, un šīs stiprās saites, manuprāt, darbā arī palīdz.» Tie, kuri pērk «Riekstiņu» produkciju, jo novērtē tās dabiskumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kaimiņš

Jauka lauku vide, kārtīga saimniecība un ļoti strādīga ģimene, lai Jums nepietrūkst spēka, lai izdodas iecerētais un Priecīgas Lieldienas:):):)

pirms 13 gadiem, 2008.03.20 10:18

Bite

Riekstiņu olas ir pašas labākās, ne smaka ne nepatīkama garša, tieši tā kā saimniece stāsta- ar vecām metodēm audzinātas vistas.
Novēlu arī turpmāk tādu optimisku un darbaprieku.

pirms 13 gadiem, 2008.03.20 09:37

Latvijā un pasaulē