Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rimšēvičs: «Latvijas Krājbankas» dienas ir skaitītas 6

Latvijas Krājbankas darbības dienas ir skaitītas, tā Latvijas radio raidījumā Krustpunktā sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, ziņo portāls nra.lv.Intervijā Latvijas Bankas prezidents gan to neapgalvoja, bet sacīja pieļāvuma formā: „tā izskatās - krājbankas darbība ir cauri". Pēc viņa domām, tas notiks līdz gada beigām. Viņš apgalvoja, ka informācija saņemta vēlu pirmdienas vakarā, taču nekādas sīkākas informācijas par to, kas bankā noticis viņam neesot. „Izskatās, ka līdzekļi ieķīlāti, bet neesam redzējuši dokumentus kam, šī nauda pašlaik nav pieejama," stāstīja I. Rimšēvičs. Viņš atzina, ka ikdienas bankas darbības ir redzamas un Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) seko līdzi, tomēr ir lietas, kuras parādās vēlāk, piemēram, bilancē nevarot redzēt, vai kaut kas ir ieķīlāts. I. Rimšēvičs, mierinot iedzīvotājus, sacīja, ka Latvijas Krājbanka „nav sistēmiska banka" un tās slēgšana neraisīs domino efektu, no kā varētu ciest visa banku sistēma Latvijā. Viņaprāt, galvenais valdības uzdevumus pietiekami ātri pieņemt lēmumus, kā rīkoties, iecelt bankas administratoru. „Šis gadījums būs pirmais, kad Latvijas vēsturē tiks iedarbināts noguldījumu aizsardzības fonds, tāpēc cilvēkiem nevajadzētu satraukties," klāstīja I. Rimšēvičs, „krājbankas saistība ar citām bankām neliela, visticamāk, cilvēki savu naudu dabūs pietiekami ātri. Neredzam neko dramatisku, protams, tās ir neērtības cilvēkiem. Ceru, ka FKTK rūpēsies, lai cilvēki saņemtu naudu jau tuvākajās dienās." Garantiju fondu finansē bankas, taču gadījumā, ja tajā nepietiks naudas, varētu iesaistīties valsts. Attiecībā par uzņēmumiem, kuru nauda ir krājbankas kontos, I. Rimšēvičs sacīja: jāskatās likumā, kā arī tas būs atkarīgs no tā, ko noteiks administrators jeb bankas likvidators. Visticamāk, uzņēmumi saņems, kad tiks pārdoti bankas aktīvi. Viņa rīcībā arī nebija informācijas, cik liels iztrūkums pašlaik ir Latvijas Krājbankā. „Šī situācija nedraud banku sistēmai nekādā gadījumā - Latvijas banku sistēma ir stabilākā Eiropā," šādu pārliecību pauda Latvijas Bankas prezidents. Uz kāda klausītāja jautājumu: kā tas var būt, ka stabilākā sistēma, bet mana naudiņa ir „tu-tū", I. Rimšēvičs teica: svarīgi saprast, ka šoreiz nauda nav „tu-tū".

Pievieno komentāru

Komentāri 6

santīms

Nabadziņi savus santīmus no Krājbankas dabūs, bet miljonāri no saviem noguldītajiem miljoniem dabūs šķirties (saņems vien nieka 100 000 eironaudiņās)! :))

pirms 8 gadiem, 2011.11.23 13:35

melody

Tas jau bij sagaidaams. mees te nabadzini ar santiimiem ciinamies, a kungi tik miljonus raj. nakauniiba augstakaa meeraa.((

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 21:10

up

Nauda vējā,tas kā bankā! Gan sapelnisim citu piķi!

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 20:51

neticu

Neticu nevienam vārdam.Es domāju ka jūsu nauda ir pagalam.Tā pat bija ar Baltiju.Arī teica ,nauda napazudīs.Rezultātu jūs visi ziniet

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 18:01

Kaut kā tā

Latvijas bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam šodien Latvijas Radio bija jāatbild uz daudzu sašutušu Latvijas iedzīvotāju jautājumiem par situāciju Latvijas Krājbankā.

Kāds iedzīvotājs zvanīja un stāstīja, ka glabājis savu naudu gan Bankā Baltija, gan Latvijas Krājbankā, un tagad viņam radies secinājums, ka nekas nav nedrošāks kā glabāt naudu bankā. Uz to Rimšēvičs atbildēja, ka situācija patiešām ir ļoti nepatīkama, tomēr šajā gadījumā varot droši apgalvot, ka, ja tiks pieņemts lēmums Krājbanku slēgt, iedzīvotāji naudu saņems atpakaļ.

Saistītie rakstiSaeimā apmēram 10% strādājošo ir Latvijas Krājbankas klienti EK: Latvijai ir visas iespējas tikt galā ar Krājbankas krīzi FKTK: privātpersonas Krājbankā no rītdienas varēs tikt pie 50 latiem dienā; uzņēmējiem vēl neko nesola 7 Latvijas Bankas vadītājs tomēr piebilda: «Šobrīd esam likuši aiz auss nelikt naudu vienā bankā.»

Kāds cits klausītājs zvanīja un sūdzējās, ka bankā palicis seifs ar vecmāmiņas briljantiem. Arī šajā gadījumā centrālās bankas prezidents apgalvoja, ka dārglietas tiks atgūtas.

Vaicāts, kas jādara kredītņēmējiem, Rimšēvičs teica, ka kredītus jāturpina atmaksāt. Ir pilnvarnieks, kas pārņēmis vadības funkcijas, viņš norādīja.

Uz klausītāja jautājumu: «Kā tad tā - stabila banku sistēma, bet mana naudiņa ir tutū?» Latvijas Bankas vadītājs atbildēja: «Ļoti svarīgi cilvēkiem pateikt - naudiņa šoreiz nav tutū!»

Kāds Latvijas iedzīvotājs arī bija satraucies, kas notiks ar Krājbankas darbiniekiem. Uz to Rimšēvičs atbildēja, ka šajā trauksmainajā laikā bankas darbinieki noteikti ir nepieciešami. Viņiem darba mazāk nepalikšot.

Runājot par privatizācijas sertifikātiem, centrālais baņķieris izteica pieņēmumu, ka tie esot drošībā un sertifikātu īpašnieki varot neuztraukties.

Kāds klausītājs pauda satraukumu, kā un kad varēs dabūt naudu, kas atrodas bērnu fondā. Uz to Rimšēvičs atbildēja: «Ticiet man, Latvijas Krājbanka nepazudīs no zemes virsas.» Tur būšot cilvēks, kurš pārzinās visas lietas.

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 16:04

Latvijā un pasaulē