Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina aizliegt ĢMO 4

Iecavas novada dome nolēmusi aizliegt ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu pašvaldības teritorijā.Lēmumprojektu pašvaldības attīstības komiteja sagatavojusi pēc Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas ieteikuma un Vecumnieku novada domes parauga, «Bauskas Dzīvi» informēja komitejas vadītājs Atis Avots.Galīgo lēmumu par ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) audzēšanas liegumu uz pieciem gadiem Iecavas novadā deputāti plāno pieņemt martā. Pirms tam dome aicinās iedzīvotājus paust savu viedokli šajā jautājumā. Aicinājumu plānots publicēt kādā no pirmajiem šī gada oficiālā laikraksta «Latvijas Vēstnesis» un pašvaldības izdevuma «Iecavas Ziņas» numuriem, kā arī mājaslapā www.iecava.lv. Iedzīvotāji rakstveida atsauksmes varēs iesniegt mēneša laikā pašvaldības kancelejā.Deputāti pauda bažas, ka Iecavas novada uzņēmumi, iespējams, jau audzē vai izmanto ĢMO, tomēr «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka šī vēl ir no ĢMO brīva teritorija. Gan «Iecavnieks», gan «Balticovo» un «Jaunpagasts plus» audzē, pārstrādā vai pērk tikai ģenētiski nemodificētu labību vai sēklas ar atbilstīgiem sertifikātiem, informē uzņēmumu pārstāvji.Par liegumu tiks informētas kaimiņu pašvaldības – Bauskas, Vecumnieku, Baldones, Olaines un Ozolnieku novads.«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Eiropas likumdošana paredz iespēju ĢMO liegumu noteikt vietējo pašvaldību teritorijā. Mūspusē Vecumnieku lauksaimnieki bija pirmie, kas rosināja šādu liegumu, jo ĢMO klātbūtne iznīcina bioloģisko zemkopību, kura ir plaši izplatīta Zemgalē un Latvijā kopumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dille

Papa - tas ietekmēs visus, kamēr būs spēkā.
ezis - pirms ģenētiskās modificēšanas pastāvēja tāda selekcijas metode kā augu atlase ar noteiktām īpašībām. Ilgāk un sarežģītāk, tomēr efektīvi. Tā radās teju visi kultūraugi, dažādas mājdzīvnieku sugas utt. Protams, ežus neviens līdz šim nav selekcionējis, bet ģenētiski modificēt arī laikam negrasās, atliks paļauties uz ilgāko, drošāko un taisnīgāko attīstības veidu - evolūciju :) ja gribat, lai evolucionē arī smadzenes, palasies kādu grāmatu vai vismaz wikipedia :)))

pirms 10 gadiem, 2010.01.04 13:22

vietējā

Pagaidām jau pašvaldība turās godam. Ja neatbrauks cittautieši zaļā AUDI markas automašīnā , tērpti velteņos un fufaikās, smaržojoši pēs ķiplokiem un, runājot ne šīs valsts valodā domes sēdē nepārliecinās pašvaldības pārstāvjus, ka GMO tomēr jāatļauj audzēt, jo tās, lūk būs darbavietas izsalkušajai tautai , pašvaldībai būs nodokļi, u.t.t, galu galā šajā valstī jau drīz būs vienalga no kā mirt, ka tik pēc iespējas ātrāk, tad varbūt arī pašvaldības teritorija būs tīra no ĢMO. Bet Domnieki jau arī ir tikai cilvēki, ar savām cilvēciskām vājībām, atalgojums mazs,laiki grūti, var visādi būt....

pirms 10 gadiem, 2010.01.03 21:23

ezis

ko var muldēt,kaGMO iznīcina bioloģisko lauksaimniecību,drīzāk tas ir bioloģiskās lauks. lobijs. Drīz jau beigsies dāsnās ES subsīdijas,un cik darbavietas dod šīs saimniecības? Kurš ir spējīgs samaksāt par bioloģiskajiem produktiem ,ja valstī valda bezdarbs ? Interesanti, kā radās lielogu dzērvenes ,nekariniet makaronus uz ausīm ,ka pie mums jau nav GMO.

pirms 10 gadiem, 2010.01.03 18:56

Latvijā un pasaulē