Rosina diskutēt par nāves sodu 4

Pirms neilga Ceraukstes pagastā notikuši nežēlīgā meitenes slepkavība rosina domāt par nāvessoda atcelšanas lietderību. Tā intervijā Latvijas Radio 5. septembrī atzina tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.Ministra preses sekretāre Inga Saleniece «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ministram šīs pārdomas kā bērnu tēvam un sabiedrības loceklim raisījās pēc notikumiem Ceraukstē. Kā amatpersona un tieslietu ministrs G. Bērziņš apzinās, ka Latvija ir uzņēmusies starptautiskās saistības, pievienojoties Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai par nāvessoda atcelšanu. Taču tajā pašā laikā gadījums Ceraukstē vēlreiz liek domāt par nāvessoda atcelšanas lietderību, sodu politiku un probācijas institūta stiprināšanu. Ministrs atzīst, ka lielāka uzmanība jāvelta cīņai ar cēloņiem, probācijas programmām. Darbs šajā jomā arvien intensīvāk noritēs arī turpmāk. Vairumā gadījumu Probācijas dienesta darbs attaisnojas, bet diemžēl, dažreiz tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām. Šobrīd ministrs vēl neaicina atjaunot nāvessodu, bet gan vēlreiz šo jautājumu apspriest.Arī iekšlietu ministra Mareks Segliņš uzskata, ka ir cilvēku kategorijas, kuras nekad nelabosies un nekad neizmainīs savu attieksmi pret līdzcilvēkiem. Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» 4. septembrī ministrs atgādināja, Latvija ir ES dalībvalsts un tajās nāvessods ir atcelts. Tomēr viņš izteica pieņēmumu, ka par šo jautājumu varētu rīkot referendumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

depresija

Papa. Civilizētā valstī slepkavo mūsu bērnus un mēs tikai pakratīsim pirkstiņu? tie vairs nav atsevišķi gadījumi, atsevišķi indivīdi, te jau ož pēc sabiedrības degradācijas un nekas nemainīsies cēli tēlojot Civilizētu valsti, vajag acis atvērt un paskatīties uz patreizējo situāciju, nevis sapņot par Platona "Valsts"

pirms 12 gadiem, 2008.09.07 19:33

Linča tiesa

Esmu par navessoda atjaunosanu!
Kapec upura tuviniekiem butu ,maksajot nodoklus,jauztur noziedznieki visu muzu?!!! Bez tam tas bus par biedu citiem kropliem padomat pirms ko dara.
Gadu tukstosiem slepkavas ir soditi un te uzradusies "gudrinieki", kas rupejas par izdzimteniem.
Ko mes beigu beigas aizstavam sabiedribu vai noziedzniekus???...

pirms 12 gadiem, 2008.09.07 17:20

Hmm

Nenopietni. ..Par un ap šo jautājumu diskusijas ir bijušas pietiekami plašas. ..Turklāt, - nenopietni ir rosināt šādu diskusiju uzreiz pēc kādas Nelaimes. .. Un, esmu pārliecināts,ka Bērziņš, droši vien ierosinātu diskusiju Par Nāvessoda atcelšanu gadījumā, ja kāds tiktu Uz Nāvi Tiesāts .. un pēc tam izrādītos, ka persona nemaz nav vainīga.. Ir bijuši gadījumi.. arī tepat pie mums Latvijā.. .. Nu nedrīkst tā spēlēties.. .. Nja

pirms 12 gadiem, 2008.09.07 10:03

Papa

Civilizēta Valsts nedrīkst būt slepkava: līdz tādam līmenim var nolaisties tikai atsevišķi indivīdi.

pirms 12 gadiem, 2008.09.06 22:08

Latvijā un pasaulē