Rosina nozīmīgu algu reformu 59

Bauskas novada pašvaldības iestāžu darbiniekiem varētu ievērojami sarukt alga. Šādu priekšlikumu pēc apvienotās Finanšu komitejas sēdes izteica Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Āboliņš. Viņš aicināja pagastu un Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājus līdz pirmdienas, 21. septembra, plkst. 12 iesniegt savus priekšlikumus.Desmit deputātu iniciatīvas grupa izstrādājusi priekšlikumus līdzekļu taupīšanai novadā. Veicot algu reformu, iecerēts visās pašvaldības iestādēs ieviest līdzvērtīgus darba samaksas aprēķināšanas kritērijus. Deputātu grupa iesaka pārvalžu darbinieku mēneša amatalgu noteikt proporcionāli pārvaldnieka atalgojumam.Pašlaik algas pārvaldēs strādājošajiem noteiktas katrā pārvaldē pēc dažādiem kritērijiem. Piemēram, Gailīšu pagasta pārvaldē galvenā grāmatvede saņem 747 latus jeb 90 procentu no pārvaldes vadītāja algas. Pēc jaunajiem algu noteikšanas kritērijiem pārvaldes galvenais grāmatvedis saņemtu 70 procentu jeb šajā gadījumā 586 latus.Ir priekšlikums ievērojami samazināt algas novada iestāžu vadītājiem. Tās paredzēts piesaistīt valstī noteiktai minimālajai algai. Koeficients katrai iestādei ir citādāks. Piemēram, sporta nama «Mēmele» direktora alga būtu 2,5 minimālās algas. Tādējādi pašreizējo 720 latu vietā sporta nama vadītājs saņemtu 450 latu. Savukārt pansionāta «Derpele» vadītājs pēc ierosinātā projekta pašreizējo 800 latu vietā saņemtu tikai 630 latu.Ir ierosinājums valstī noteiktajai minimālajai algai piesaistīt arī kapitālsabiedrību vadītāju atalgojumu. SIA «Bauskas slimnīca» vadītājam tas būtu piecas minimālās algas, uzņēmumu «Vides serviss», «Bauskas ūdenssaimniecība», «Bauskas siltums» vadītājiem tas būtu 4,5 minimālās algas. Atalgojumu robežās no pieciem līdz 20 procentiem ieteikts samazināt arī novada iestāžu darbiniekiem.A. Āboliņš aicināja pagastu un Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājus iesniegt savus priekšlikumus: «Pietiek vilkt garumā. Mēs redzam, ka naudas plūsma samazinās, tāpēc jārīkojas operatīvi. Ja pārvalžu vadītāji nespēs sniegt pamatotus iebildumus, citus priekšlikumus, aicināšu deputātus visdrīzākajā laikā veikt tādu algu reformu, kā esam izstrādājuši.»Tāpat deputātu grupa uzdeva SIA «Bauskas slimnīca» vadītājam Uģim Zeltiņam sakārtot pamatlīdzekļu uzskaiti un līdz 1. novembrim iesniegt Domē pārskatu par pēdējos trīs gados saņemto finansējumu un iegādātajām iekārtām. Deputāti ierosināja gada novada budžetā rast 12,5 tūkstošus latu mēnesī, lai ne vēlāk kā 1. novembrī Bauskas slimnīca atsāktu darbu kā daudzprofilu lokālā slimnīca. Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novada vadītāji aicināti iesaistīties ar līdzfinansējumu Bauskas slimnīcas darba nodrošināšanā.Šos priekšlikumus ceturtdien, 17. septembrī, bija parakstījuši desmit deputātu: U. Kolužs, R. Ābelnieks, A. Āboliņš, E. Millers, G. Tarvids, V. Purmale, J. Rumba, T. Milgrāve, J. Feldmanis un V. Veips.

Pievieno komentāru

Komentāri 59

Nu tad ir lēmums,vai tikai atkal bija tukšas runas???

pirms 11 gadiem, 2009.09.27 17:05

iiii

Ka tik kādu aprietu, to jau mē tikai latviešu tauta mākam, jo citu jau neko nemākam un līdz ar to mēs tik tālu esam nonākuši-tukšumā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 14:46

zipam

Vari gulēt mierīji, jo Gailīšos ar 1. oktobri kultūras darbinieka nebūs! Un kultūra jau neaprobežojas tikai ap vienu kultūras nama ēku!

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 09:03

zips

ko nozīmē reforma,ja pagastos turpina baroties liekēži ,kam kultūras darbinieks,ja nav kultūras nama,izdevīgāk atsevišķā reizē uz līguma pamata ko noorganizēt( gailīšos piem.)vai noorganizēt autobusu uz novada kultūras namu.Kam jurists.Kam zemes ierīkotājs.utt.Ir jārevidē katrs pagasts.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 19:44

ILGAI

Slimnīcā vēl joprojām strādā 190 darbinieki un ir viens no lielākajiem SIA. Zem nosaukuma "Bauskas slimnīca" ir arī poliklīnika, dienas stacionārs, mājas aprūpe, aprūpes nodaļa un četri neatliekamās palīdzības punkti (divi Bauskā, pa vienam Iecavā un Vecumniekos). Slimnīcas apkalpes zonā ir 57 tūkstoši iedzīvotāju. Gadā poliklīnika apkalpo 125 tūkstošus apmeklētāju.
Piemēram, Derpelē strādā 22 darbinieki un apkalpo 55 pansionāta iemītniekus, bet tur vadītājam ir paredzētas 3.5 minimālās algas.
Skolās direktors ir tieši tāds pats vadītājs konkrētam darbinieku skaitam no 30 mazajās skolās līdz 60 vai vairāk vidusskolās. Direktors nepārvalda par simtiem dažādu bērnu, tieši tāpat kā slimnīcas vadītājs par tūkstošiem dažādu pacientu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 18:03

Ilgai

Tās 5 minimālās mēnešalgas Zeltiņam nozīmē algas samazinājumu uz pusi. :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 15:37

forši būtu

Es arī gribu Zeltiņa vietā, esmu pārliecināta, ka tikšu galā ar darba apjomu. Lai Zeltiņš nepārstrādātos, jāpiedāvā viņam tikai deputāta darbs. Varu iedomāties ko man atbildētu Zeltiņš.......

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 15:35

atbilde&&&&&

Cien. Milgrāve un Grigorjeva varbūt strādā 25 stundas diennaktī, ja var būt r amatā -1)direktore, pasniegt mācību stundas- 2)skolotāja , garās sēdes domēs- 3)deputāte, vēl komisijās- par visu maksā un vēl par maz.Kur vēl ceļojumi!!!!!!!!!!!!!!!!!Dienesta auto!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 15:02

Ilga

Interesanti slimnīcas nav , bet Zeltiņam 5 minimālās algas, vai nav smieklīgi pret skolas direktora algu kur jāpārvalda simtiem dažādu bērnu. Liekas ir izdevīgi patreiz būt Zeltiņa vietā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 15:00

okei...

tad visiem maksāsim algas kā iepriekš, nekādu štatu samazināšanu un algu griešanu, lai paliek visiem kā bija ne tikai pārvalžu un pilsētas pārvaldes darbiniekiem. Būsim godīgi kā pret sevi tā pret "valsti".

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 14:55

ATBILDE!!!!!!!

Neticu ka kāds no domes darbiniekiem šogad ir braucis par valsts līdzekļiem ekskursijās, jo no 01.01.09 bija aizliegts braukt par valsts līdzekļiem un tam ka jāsamazina varbūt kāds štats piekrītu( piemēram tik daudz deputātu nav vajadzīgi un pagastu pārvaldes vadītāji arī nav vajadzīgi, jo pagastus var pārraudzīt Bauskas novada pārvaldnieks) algu samazinājums garantēts tūkstošos, jo visus plānus un finansējumus var veikt grāmatvedis, jo tāpatās jau visu apstiprina Bauskas novads.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 14:53

!!!!!!

Mūsu iedzīvotāju nauda aizbrauks ceļojumos uz kā eksotisku valsti.....tāpēc jau jāmaksā lielākas algas mūsu domes pārvaldes darbiniekiem un deputātiem.......jo lielākas algas, jo lielāks ienākuma nodoklis ienāk budžetā no mūsu darboņiem. Tikai viņi nesaprot, ka algu saņem no mūsu - iedzīvotāju, valstij samaksātās naudas t. ir, ja domnieku nebūtu vispār, tad nauda paliktu budžetā un tiktu izlietota citiem mērķiem - lietderīgi! SAPNIS!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 14:35

************

Cien. Bauskas novada deputāti! Nedzīvojiet taču Jūs uz citas planētas, lai nezinātu , kāda situācija ir visā valstī, kā dzīvo lielākā daļa iedzīvotāju, un Jūs esat tikuši savos deputātu krēslos, tikai tāpēc , ka cilvēki Jums uzticējās, un kas ir mainījies, nekas.Uzbliezāt sev milzīgas algas, pagastos salikāt savus cilvēkus un pie tam ,Jūs visi strādājat vairākos amatos, un droši vien no preses uzzinājāt par slimnīcas slēgšanu. Izbeidziet nirgāties par saviem vēlētājiem, Jūs dzīvojat no mūsu naudas, neviens Jums nav atļāvis dienesta auto izmantot braucieniem uz dzīves vietu katru dienu, piemēram Ceraukste-Bauska Īslice, vēl saņemt deputātu algu un piemaksas par sēdēm. Kapēc ir vajadzīgs tik liels pārvaldes aparāts katrā pagastā, vēl Bauskas pārvalde, šausmas, tādas algas,tādi štati, apdomājaties, kauna sajūtai tak arī ir jābūt! Koluža kungs, Jūs esat uzņēmējs, dariet kaut ko, Jūs taču nav jāmāca kā vajag saimniekot.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 14:18

bedigi

Bauskas novada algu izmaiņas nekādu labumu valsij nenesīs, vienīgi mūsu novadam būs vēl grūtāk,jo tiks samazināts ienākumu nodoklis, strādājošo skaits ir samazinājies un algas arī būs mazas. Mazākas algas, mazākas iespējas tikt pie naudas

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 13:52

ES

Bauskas novada algu izmaiņas nekādu labumu valsij nenesīs mūsu novadam ar katru gadu mazāk tiks ieskaitīts IENĀKUMA NODOKLIS, jo mums strādājošo skaits ir samazinājies un algas arī būs mazas. jo mazākas būs lagas, jo mazākas būs novada iespējas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 13:49

vecā PILS

Ho,ho,ho, satraucās tie kam atvilks . Mežotnē kādreiz sēdēja Dambrovskas kundze ...,tu,tū. Tagad Līkais kungs ,un tur nekas nav samazinājies .Līkais sēd un gudri runā ,bet vai viņš vispār ko sajēdz kas ir kas ? A kas zin cik viņš saņem ? Nu viņu jau nu tiešām nekas neinteresē ( izņemot algu ). Labāk jau būtu palikusi Inese ,tā vizmaz prata uzklausīt .Bet šis švīts.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 12:55

SOPRI

Nu ko mēs te peramies Ja kāds vispār var izlemt par algām ( ja var ) , bet diemžēl ...? tad lai nosaka algu visiem vienādu 300 ls uz rokas vai tas sētnieks ,vai dakters ,deputāts ,vadītājs..... tad viens otru mēs sapratīsim cik grūti ,vai viegli izdzīvot , jo diemžēl darbu darām visi ,un tagad jau arī sētnieks ar augstākoizglītību . Tad kad tos augstos kādu ATMETĪS ,tad viņš sapratīs ,ka visi mēs gribam ēst dzīvot ,dzīvot vairāk vai mazāk cilvēcigi .Reizēm sāp lasot tās atsauksmes ,bet te nu mūs tie VISI vēlētie ir noveduši .SORI !

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 12:47

lasītājs

Ja jau nevajaga grāmatvežus-tad vispār likvidējiet kā tādu štatu vienību un pārvaldnieki lai paši visu dara, bez grāmatvedes un tad arī būs risinājums.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 11:57

es..

Tiešām pareizi ka patreiz uz dienas kārtības grāmatveži, kam samazinot darbiniekus uzkrauj pat 3* vairāk darbus nekā līdz šim, līdz ar to alga arī samazinās, bet kas pārbaudīs pārējo štatu vajadzību iestādē? Tie paliek tādi paši un nevienam neinteresē, kas pārbaudīs to lietderību un nostrādātās stundas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 10:55

Latvijā un pasaulē