Rosina samazināt deputātu algas 53

Bauskas novada Domes deputāti gatavi samazināt savu atalgojumu. Finanšu komitejas sēdē 20. augustā šādu priekšlikumu iesniedza deputāts Alvis Feldmanis.«Esmu runājis ar kolēģiem, uzklausījis iedzīvotāju viedokli par Bauskas deputātu pasakainajām algām. Tāpēc iesaku noteikt deputātiem pamatalgu 90 latu mēnesī. Savukārt stundu darba likmi samazināt no pašreizējiem desmit uz pieciem latiem,» tā savu priekšlikumu pamatoja A. Feldmanis. Savukārt Domes pastāvīgo komiteju vadītājiem viņš ieteica algu 120 latu mēnesī.Šo priekšlikumu konceptuāli atbalstīja deputāts Andris Āboliņš, rosinot pārdomāt samazinājuma apmērus. Viņš ieteica komiteju vadītājiem atstāt minimālo algu – 180 latu. Radikālu priekšlikumu izteica deputāts Gintauts Tarvids: «Ja taisām deputātu algu reformu, tad ejam līdz galam. Lai deputātiem paliek atalgojums par nostrādātajām darba stundām, taču stingro algu līdzšinējo 250 latu vietā noteikt nulli.»«Laikā, kad naudas visiem ir tik maz, deputātu alga – 250 latu – kādam noteikti būs par daudz. Tomēr atteikties no tās pilnībā nevajadzētu. Deputāta darbā ir daudz dažādu izdevumu, tāpēc es ierosinu noteikt atalgojumu minimālās algas lielumā – 180 latu,» tā deputāts Uldis Kolužs.Novada Domes izpilddirektore Dagnija Ludrika aicināja deputātus nenovērtēt tik zemu savu darbu, savu intelektuālo ieguldījumu: «Ja naudas novada kasē nebūs, tad tās nebūs visiem, tostarp deputātu algām. Taču, kamēr finanses izdodas sabalansēt, pilnīgi bez atalgojuma deputātus nevajadzētu atstāt. Tas tomēr ir ļoti atbildīgs darbs, pieņemt lēmumus, kas ietekmē tik daudzus cilvēkus. Strādāt par velti – tas tāds populistisks uzsaukums. Jūs nedrīkstat savu darbu novērtēt tik zemu. Ja jūsu alga būs nulle, tad arī sabiedrība jūsu darbam dos nulles vērtējumu.»Diskutējot par priekšlikumiem, pieci Finanšu komitejas deputāti – Uldis Kolužs, Vera Purmale, Jānis Feldmanis, Ārija Gaile un Inese Dombrovska – atbalstīja priekšlikumu noteikt deputātiem no septembra 180 latu lielu atalgojumu. Deputāti Alvis Feldmanis, Valdis Veips, Juris Landorfs un Andris Āboliņš balsojumā atturējās.Galīgais lēmums par savu algu samazinājumu deputātiem jāpieņem kārtējā Domes sēdē, kas paredzēta 27. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 53

Aldis

Ja nebus finansejuma,tad āri vares redzet,kurš irLatvijas patriots,kurš ''rauj segu uz sevim'',atrodas Dome deļ kartejas peļņas.Un nevajaga tikai runat,ka katram darbam jabut apmaksatam!Nezinu ka pareji,bet es bez šitiem runatajiem izdzivošu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 09:50

kandidāts

ja nebūs algas nākošas vēlēšanās nebūs neviena kas grib būt deputāts

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 20:46

Brēcēja

Vai tiešām šī bilde te rēgosies līdz pirmdienai?

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 08:36

Inese

Nevar piekrist teiktam,kā privatai dzīvei nav nekada sakara ar darbu.Ja deputats ir bez morales,neatbildigs pret sievu un bērniem,ja viņš mužigi tiesajas ar savam bijušam sievietem,ka tadam var uztīcet varu?Pieņemt svarīgus lēmumus?Labu rezultatu no tada deputata gaidīt ir bezcerīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 07:17

lambada

Redz,viens jau uzķērās uz Alvīša āķīša:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 19:11

jamba

Alvis malacis,un vispār ,Ja Ludrika saka,ka savs darbs ir jānovērtē,tad lai deputāts saņem tikai deputāta algu un nekādu privāto biznesu un citas blakus nodarbošanās. Paskatīsimies,cik tad to deputātu mums paliks! Ja ievēlēts tiki par deputātu,tad arī lepojies ar to,ka vari piedalīties pašvaldības liktenī un lemt par to,kas ir labākais,nevis sēdēt un saņemt algu,un tai pašā laikā atturēties! Stingru JĀ vai NĒ!
Un vispār,uztaisam aptauju,kas par Ludrikas kundzi,vai lai viņa atskaitās par saviem labajiem darbiem!

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 18:37

aizstāvis

varbūt kāds dir...s grib satikties un parunāt,nav problēmu,ātri mutes varu aizvērt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 18:24

Ja tu lasi tad arī ar īpašu gudrību neizcelies-atbildes ņurdētāj!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 17:27

dusma

Bauskā dzīvo stipri "interesanti"cilvēki...Īsteni latvieši,ka tik viens otru varētu aprunāt un nomelnot. Riebjas. Un runā jau tie,kas nekur nav tikuši, paši jau vien valsts darbos vien strādājat, ja nav bails - atklājaties...

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 16:28

...

Tu, ņurdētājiem ,laikam esi no viņu šlakas, ko tad pats sēdi internetā un lasi un raksti, tad jau tu arī neesi īpaši gudrs, tāpat kā citus nosaukā.Un tas teiciens: ludrikas kundze būs visus s ū d u s izmēzusi, tas jau nu neizklausās pēc inteliģenta cilvēka domu gājuma. Pats jau laikam lielks *** esi, bez ziepēm līdējs, prodazžnaja škura. Šitādu dēļ tik tālu esam.Lai tev veiksmīga diena.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 15:59

Kuce

Ludrikas īstā seja kā uz delnas. Tautas naudas izšķērdētāja. Cita viedokļa nav.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 15:24

atbilde ņurdētājam

Beidzot internetā paralēli citu aplikšanai ir parādījušies paškritiskie.Citēju ...Un vēl,gudri cilvēki jau Jūsu stulbības nelasa,jo viņiem jāstrādā..., bet ņurdētājs arī nestrādā un nemaksā nodokļus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 15:23

ņurdētājiem

Ko piečakarējāties Ludrikas kundzei,viņa deputātiem algas noteica,viņa darbiniekus atlaiž,deputāti paši sev algas noteica visi vienbalsīgi nobalsoja,un arī par to kas jaunajā novadā kur un par ko strādās neizlemj Ludrikas kundze,tagad te viens eņģeli grib notēlot tautas acīs,jo pats grib pie šprices tikt uz visu gatavu pretendēt,Ludrika visus sūdus būs izmēzusi,un te viens gudrītis atnāks un sāks valdīt,un ja kas noies greizi,tad būs ar ko atrunāties,jo to jau iepriekšējie salaida dēlī,tā tas visur notiek,jo melno darbu jau neviens negrib strādāt,un ja kāds to dara,tad tādi ņurdētāji kā Jūs lielākā daļa tos apliek.Bauskas Dzīve tikai ceļ reitingu uz Jums,ņurdētājiem,viņiem jau nu pavisam par Jums nospļauties.Un vēl,gudri cilvēki jau Jūsu stulbības nelasa,jo viņiem jāstrādā,atradušies nodokļu maksātāji,pa kuru laiku tad jūs tos nodokļus maksājiet!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 14:33

Piekrītu izsmieklam. Nevienu aiz ausīm deputāta krēslā nevilka... Galu galā, visi gribēja strādāt sabiedrības labā.... Kaut kā nekur neesmu lasījis, ka deputāts - tā ir profesija...

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 14:25

un ja

Un ja deputātam šie ienākumi ir vienīgie? Kā tad lai viņš dzīvo? Patriotiskie novada iedzivotji ziedos vinam ēdamo un maksas komunālos?

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 14:14

izsmiekls

Deputātam pilnīgi ir jāpietiek ar to atalgojumu, ko viņš saņem par konkrētām sēdēm, nevis par to, ka viņš skaitās deputāts.Un vienreiz ir jāizbeidz tā "atturēšanās'. Ja deputātam nav sava konkrēta viedokļa par lietu ko izskata, tad tādam tur nav ko sēdēt un aizņemt vietu , saņemot par to algu, viņš nav šī tautas kalpa vērts!!! Ir taču valstī krīze!

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 13:36

rusandre

Un tie nākamie strādās patriotisma vadīti un algu šiem nemaksās...Jums pašiem neliekas, ka esat smieklīgi un jēgu pārēduši.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 13:18

peters

Ludrikai tiešām par šiem vārdiem vajadzētu atkāpties, jums deputātu kungi vajadzētu padomāt arī par mēra maiņu viena vietnieka maiņu un izpildirektores maiņu. Vai tiešām nevariet izveidot normālu strādājošu komandu un nerauties pēc naudas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 13:10

ES

Es Ludrikas vietā atkāptos , ka tā tiktu nicināta....tātad nauda IR svarīgāka par morāli.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 12:57

Latvijā un pasaulē