Rosina sodīt vecākus, kas nepieskata bērnus līdz 13 gadu vecumam 6

Labklājības ministrija (LM) rosina turpmāk administratīvi sodīt tos vecākus vai pieaugušos, kuri nav pieskatījuši bērnu vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem, ja bērns šī iemesla dēļ ir cietis, piemēram, nelaimes gadījumā, vai guvis smagu traumu.Šāds sods - brīdinājums vai naudas sods līdz 50 latiem - plānots, lai sauktu pie atbildības tos vecākus vai citus bērna pieskatītājus, kuri ilgstoši nerūpējas par bērniem un tādējādi apdraud viņu dzīvību vai veselību, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Liene Užule. To paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā. Patlaban normatīvie akti paredz, ka administratīvi sodīt var vecākus vai citus pieaugušos cilvēkus, kuri bez pieskatīšanas atstājuši bērnu līdz septiņu gadu vecumam, jo bērnus līdz minētajam vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. Pieskatīt bērnu cilvēks var, sākot no 13 gadu vecuma. Spēkā esošie normatīvi neparedz administratīvi sodīt vecākus vai citus bērna pieskatītājus, ja bērns, kurš sasniedzis septiņu gadu vecumu, netiek pienācīgi pieskatīts un rezultātā ir apdraudēta viņa dzīvība vai veselība. Tāpēc situācijās, kad vecāku prombūtnes laikā bērnu pieskata, piemēram, vecvecāki, un bērns ir smagi cietis viņu neuzmanības vai nevērības dēļ, vecvecākus pašlaik administratīvi sodīt nevar. LM gan uzsver, ka katrs gadījums tiks izvērtēts individuāli, analizējot konkrēto situāciju un vecāku atbildību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Parpar

Jā,un ja viņus nepieskata,tad vienu dienu viņi jau stāv pie baltā lodziņa -vecajā tirgū... Un tad nu domājam-KĀPĒC MANS BĒRNS? Tāpēc,ka nepievērsām vajadzīgo uzmanību,bet atstājām,lai aug viens pats!

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 18:29

par

Balsoju par sodu, jo vecāki tiešām un tīšām bērnus nepieskata.

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 17:00

kikī

Skolās jau sen vairs nav pagarināto grupu , kuras varētu apmeklēt tavs bērnes pēc 4.klases.

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 15:52

Kika

lai bērns skolā apmeklē pagarināto grupu, visus pulciņus pēc kārtas, kori, teātra un sporta nodarbības utml...

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 15:18

...

man ir berns kurs iet 2.klase!Pec skolas iznemsanas, vins paliek lidz 17.30 viens pats majas, algu sanemu 350ls, aukli, kas pieskata manu bernu nevaru atlauties algot, jo nomaksajot visus rekinus, knapi paliek esanai un berna vajadzibam.Un ko man tagad darit, mani sodis par to, ka berns paliek viens????Neliekas, ka no sakuma vajadzetu valstij sakartot visu, jo manuprat es neesmu vienigais cilveks, kuram ta ir!!!Kas tagad aiziet man pakarties, ja nevaru savam bernam nodrosinat visu!!!es afi....so pretigo valsti un tos visus likumus!!!P.s. bernu audzinu viens

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 12:25

Latvijā un pasaulē