Rundālē rīko izbraukumu uz skaistākajām dzīves un darba vietām 15

Rundāles novada dome 31. jūlijā rīko pieredzes apmaiņas braucienu, apskatot vairākus konkursā «Rundāles novada sakoptākā sēta 2012» ieteiktos objektus, informē pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Inta Klīve. «Piedalīties braucienā aicināti tie mūsu iedzīvotāji, kuri savu vidi, apkārtni, dzīvojamo vai ražošanas objektu pratuši skaisti iekārtot un uzturēt. Nemaz nav tālu jābrauc, tepat, mūsu novada pagastos, var ieraudzīt daudz ko uzslavas cienīgu. Arī no kaimiņiem var mācīties,» saka Inta Klīve.Apskatīt paredzēts Janīnas Bobrovas saimniecību «Enitēni», Mežkazu ģimenes mājas «Kalti» apkārtni, Ineses Ceplītes zemnieku saimniecību «Līdakas», Ivetas Borkovskas zemnieku saimniecību «Sintijas» un Burkānu ģimenes zemnieku saimniecību «Sējas».Konkursa «Rundāles novada sakoptākā sēta 2012» vērtēšanas komisija jūlijā izbraukusi apskatīt ieteiktās novada sētas, saimniecības, mazdārziņus, daudzdzīvokļu mājas. Konkursa uzvarētājus apbalvos 18. novembrī, atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, informē Aivars Okmanis, novada domes priekšsēdētājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

rundāliete, tā čupa taču tava, cik jauki tā iederas kopā ar pili, kopā ar bezatbildīgajiem deputātiem un nolaidīgajiem novada speciālistiem. Katrā novada darbinieku veikumā pa šādai čupai un novads kļūs vēl slavenāks,
p.s. tev kādu talkotāju nevajag, lai muguriņu paberž, ja reiz esi nolemusi mazgāties.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 16:56

R.novada iedzīvotāja

Mazgāšos gan, un nelūgšu domes dienestus palīgā tā, kā to dari tu. Netaisos ar tevi vairs diskutēt, sēdi ar savu čupu un esi laimīgs.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 15:58

Rundāles novada iedzīvotāja, pasaki vēl, ka mazgāties tev ir apriebies un turpmāk tu staigāsi apkārt "smaržodama", tikai kādēļ novada dienestu darbs būtu jādara "Lielajā Ļenina talkā", laikam tā laika politika tev dziļi smadzenēs iesēdusies.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 15:32

qwerks

Likuma „Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 2.punkts nosaka šādu pašvaldības autonomo funkciju: „Gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (ielu, ceļu un laukumu būvniecība, rekonstruēšana un uzturēšana; ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana; parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošana un uzturēšana; atkritumu savākšanas un izvešanas kontrole; pretplūdu pasākumi; kapsētu un beigto dzīvnieku apbedīšanas vietu izveidošana un uzturēšana)”.
Nu nav iedzīvotājiem pašiem citu atkritumi jāvāc, kā te dažs labs gudrinieks iesaka (un pats, visticamāk, ejot tai mēslu čupai garām, piever acis un aizspiež degunu), tāpat kā iedzīvotājiem pašiem nav ielas jāremontē, ja kādu bedri ierauga, vai klaiņojošie dzīvnieki jāķer. Pilnīgi pietiek, ja iedzīvotāji informē pašvaldību, kura tad, īstenojot tai ar likumu noteiktās funkcijas, šo vietu varētu sakārtot (ja tā ir privātīpašnieka teritorija, tad to uzdot sakārtot).

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 15:28

Rundāles novada iedzīvotāja

neesmu ne deputāts ne novada domes darbinieks, bet nu ir piegriezusies šī uzmācība. Padoms no klasiskas: "Trešie ir tie kas nerunā, bet darbus dara". Tiešām - ierosini darbu Lielajā talkā, rīko talku pats, bet ... vienreiz AIZVERIES!

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 12:43

Ŗundāles novada iedzīvotāji, šajā sāgā ap nelegālo izgāztuvi ir skaidri redzama novada deputātu un speciālistu dubultā morāle. Vārdos, kungi, esam par tīru un sakoptu novadu, dabas aizsardzību un visu progresīvo, bet tiklīdz nonākam pie darbiem, tur svarīgs ir tikai tas, kas var izcelt jūsu pāvu spalvas, bet novads nav tikai centrs un Rundāles pils. Es liktos mierā, ja ne jau bez novada ziņas šeit „Lepšās” nebūtu izrakts novadgrāvis, kurš beidzas tieši šajā atkritumu kaudzē, un darbu veicēji, kā arī pieņēmēji cerēja, ka šo mēslu čupu ūdens aizraus uz jūriņu. Diemžēl cerības nepiepildījās, pavasaris nāca lēnām. Tagad speciālisti cer uz nākamajiem paliem? Kā jūs maigāk nosaukt, cerošās novada cūkas, vai kā? Grāvi rokot nevarēja neredzēt, kur tas beigsies, bet ja neredzējāt, tad tas jums vairāku mēnešu garumā tika atgādināts, un tiks atgādināts, lai jūs šad tad atcerētos, kādēļ saņemat algu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 12:24

Varbūt cienījamais Rundāles novada iedzīvotājs, kam traucē šī izgāztuve, nākamajā Lielās Talkas dienā varētu uzņemties iniciatīvu un noorganizēt sakopšanas darbus. Ja vien, protams, izgāztuve neatrodas privātajā teritorijā.
=====================================
tāda, diemžēl, ir novada deputāta vai speciālista atbilde uz novadā notiekošajām cūcībām, par kādiem nopelniem nodokļu maksātāju naudu tērējiet, lai sevi katrā rakstā slavinātu? Tā mēslu čupa, iebraucot pa upi novadā taču ir jūsu vizītkarte, un daudzus gadus jau. Talkotāji atradušies, jūs vienīgi uz citu kakliem esat spējīgi sēḑēt, ne novadu sakopt.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 11:48

xxx

varbut cienijami deputati aizvedis cilvekus lidz tem pasem enitenim un paradis to pasu saimnieku zemi bobrovai ,kas aizaugusi ar dadzem.unstepancenko zemi .kas irpie***a ka nevarr garam pabraukt un majas apkartne janukroga ,piederosu tai pasai stepancenko,varbut vajag filmet tadas vitas un likt uz dela pie domes.lai visi skatas kadas cukas dzivo pie mums

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 09:26

lauciniece

Redz kādi mēs - domniekiem jābrauc savākt, bet mēs te dzīvosim, skatīsimies un šausmināsimies ( varbūt vēl piemetīsim klāt),. Vai nevarētu paši talku sarīkot...Teiksiet - nav ar ko aizvest, to gan vajadzētu ar domi sarunāt...

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 08:45

0-0

Varbūt cienījamais Rundāles novada iedzīvotājs, kam traucē šī izgāztuve, nākamajā Lielās Talkas dienā varētu uzņemties iniciatīvu un noorganizēt sakopšanas darbus. Ja vien, protams, izgāztuve neatrodas privātajā teritorijā.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 08:18

varbūt cienījamajiem novada speciālistiem ir grūti to izgāztuvi atrast, tā ir starp "Čapļa" un nākamo māju uz "Ziedoņu" pusi, iecienītajā vimbu vietā "pie čapļa", tieši pērngad izraktā grāvja galā, grāvja, kas savāc ūdeni no diezgan plašas teritorijas pie "Ziedoņu" ceļa.

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 18:04

tik liela nav, izgāztuve "Lepšās" ir krājusies vairāku gadu garumā, piepalīdzot arī vimbu licenzētajiem makšķerniekiem, kam "svētību" ir devusi arī Rundāles novada dome. Tikai ar to sakopšanu tā švakāk, nav jau pils vai domes apkārtne. Varētu jau to cūcību pieciest, tālu no acīm, ja vien nebūtu izrakts kārtīgs grāvis, kurš beidzas upes krastā,tieši sajā atkritumu kaudzē. Bet vārdos tad visi esam pat tīrām upēm un Baltijas jūru, kā arī esam naski ES naudas tērētāji tieši Baltijas jūras tīrībai. Bet ne jau Okmanim ar visiem deputātiem kāda daļa gar jūru, viņš gozējas pils saulītē.

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 17:46

Diez novada deputātiem pietika degvielas, lai aizbrauktu līdz novada „Lepšām” apskatīt vienu no saviem lepnumiem- nelegālo izgāztuvi pašā Lielupes krastā. Arī grāvja racējus vajadzētu īpaši uzteikt, kur vēl labāka izdoma, tikai to ūdeņu šajā pavasarī bija tā paknapāk, mēslu kaudze stāv kā stāvējusi un līdz jūriņai nav tikusi, nekas, iesaistītie vēl cer, ka būs arī citi pavasari...

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 11:46

Latvijā un pasaulē