Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Sabiedrība citai politikai": Godmanis melo 4

16. aprīļa LNT raidījumā "900 sekundes" valdības vadītājs Ivars Godmanis atklāti melojis Latvijas sabiedrībai, paziņojot, ka gadījumā, ja "Sabiedrība citai politikai" rosinātie grozījumi likumā "Par pensijām" stāsies spēkā pensijas visiem būs vienādas. "Sabiedrība citai politikai" aicina Ivaru Godmani atsaukt šo nepatieso paziņojumu un atvainoties Latvijas sabiedrībai.Grozījumu būtība ir likumā "Par valsts pensijām" noteikt, ka minimālā pensija nedrīkst būt zemāka nekā Ministru kabineta noteiktais sociālā nodrošinājuma pabalsts ar koeficentu 3.  Pensiju likuma grozījumi noteiks, ka personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, tiks piemērots koeficients - 3,0, personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 21 līdz 30 gadiem, tiks piemērots koeficients - 3,5, personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem - 4,0, personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk gadu - 4,5.  "Ikvienam ir acīmredzams, ka valdība un Ivars Godmanis izmanto visa veida demagoģiju un pat nekaunīgus melus, lai atturētu Latvijas sabiedrību no piedalīšanās parakstu vākšanā par pensiju likuma grozījumiem," saka Sabiedrība citai politikai valdes loceklis un labklājības darba grupas vadītājs Aigars Štokenbergs. "Likuma grozījumi paredz, ka pensiju apmērs tiks noteikts atkarībā no nostrādāto gadu skaita un mūsu mērķis nekad nav bijis pensiju vienādošana. Tieši pretēji, "Sabiedrība citai politikai" vienmēr ir iestājusies arī par lielo pensiju indeksēšanu. "  Sabiedrība citai politikai valdes loceklis un ekonomikas grupas vadītājs Gatis Kokins aicina Godmani izbeigt mānīt tautu, bet gan enerģiju, ko valdība patērē, izplatot dezinformāciju, novirzīt ekonomiskās situācijas uzlabošanai valstī. "Spilgts valdības bezdarbības piemērs ir ar nodokļiem nepaliekamā minimuma piemērošana strādājošiem pensionāriem. Šo darbu valdība varēja paveikt jau gada sākumā, taču Godmaņa kabinets mūs turpina barot ar meliem un puspatiesībām, nevis veikt savus tiešos pienākumus."  Aigars Štokenbergs uzskata, ka "sociālā budžeta 300 miljoni šobrīd tiek tērēti pamatbudžeta tēriņiem. Un tas ir netaisnīgi attiecībā pret cilvēkiem, kuru pensijai būtu jābūt atkarīgai no sociālā nodokļa iemaksām. Tieši Godmaņa valdība atņem stimulus maksāt nodokļus, jo šīs sociālās iemaksas tiek nevis izmaksātas pensijās, bet bezjēdzīgi notērētas viņa partijas biedra Šlesera pirkumos, uz kuriem Valsts Kontrole vairakkārt norādījusi, tiek notrallināta kādas ministres dzimšanas dienas svinībām."

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es

Cilvēki izdzird vārdu "mainīt" vai "grozīt" un domā, ka viss, ko šodien grozīsim un mainīsim būs labs arī nākotnē. Nē, mīļie! Pensijas tiešām tiks novienādotas gan tiem, kas visu mūžu godīgi strādājuši, gan tiem, kas loderējuši. Vai tas būtu godīgi pret tiem pirmajiem? Naudiņa "aiztecēs" pāris gados un mums, nākošajiem pensijas saņēmējiem, vairs nebūs KO saņemt! Vergosim mēs līdz mūža galam un liksimies kapā pensiju nesagaidījuši!!!
Pirms balsojiet, aizejiet pie sociālo jautājumu speciālista (tas naudu nemaksā) un palūdziet izskaidrot šī likuma grozījuma būtību un sekas.

pirms 12 gadiem, 2008.04.20 13:23

Visitor

17 gadu garumaa iemaaciijos neticeet nevienam politikjim.Pashlaik Shtokenbergs un Godmanis iejutushies krievu filmas izmekleetaaju lomaas - labais un sliktais,bet meerkjis ta abiem viens. TP atklaataa tekstaa vairs nespiid ieveeleeshana.Shtokenbergam neticu,jo vinjsh arii piedaliijaas no tautas slepenajaa GAZPROM lobeeshanaa.Dievs dos,ka vismaz "lielaa meerkja" iistenoshanas projektaa pensionaari sagaidiis kaut cik normaalaaku pensiju.

pirms 12 gadiem, 2008.04.18 05:09

kvasiks

Piekrītu jonas!!! Starp citu Godmanis nemaz nav nekāds Godmanis!!! Spriežot pēc viņa deguna viņš ir žīds Goldmanis!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.17 15:42

jonas

Es skatījos Godmaņa interviju. Galīgs murgs! Kā var valdības vadītājs šādi melot? Es agrāk biju labākās domās par Godmani! Godmanis ir galīgi pārdevies Šķēlem, kurš ir valdības pelēkais kardināls. Lūk, kādā Banānu valstiņā mums jādzīvo!

pirms 12 gadiem, 2008.04.17 11:49

Lietotāju raksti