Sagatavo vēstījumu nākamajām paaudzēm 8

Bauskas Rātsnama torņa vējrādītāja lodē glabāsies kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Ulda Šulca kalēju darbnīcā 19. augustā divus milimetrus bieza kapara skārda lodē tika ievietoti vairāki dokumenti. Svīnīgajā pasākumā piedalījās novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips, kurš teica uzrunu. Kapsulā tika ievietots V. Veipa vēstījums, vēsturnieka Raita Ābelnieka neliels ēkas vēstures izklāsts, kā arī Bauskas novada raksturojums. Kapsulā ieliktas 19 dažādas viena lata monētas, kā arī laikraksta «Bauskas Dzīve» 19. augusta numurs un pašvaldības izdevuma «Bauskas Novada Vēstis» pēdējais, jūnija numurs. Monētas sabērtas linu auduma maisiņā, dokumenti ietīti linu drānā. Metālkalēji U. Šulcs un Juris Balakāns kapsulu ievietoja lodē, uz kuras tika nostiprināts vējrādītājs. Par šo notikumu reportāžu gatavoja telesabiedrība TV3.SIA «U&A» vadītājs Uldis Šulcs stāstīja, ka vējrādītāja gatavošanā piedalījies viss kolektīvs, kapara liliju ziedus kalis Edgars Skukauskis, līdz ar viņu strādājis arī metālmākslinieks Aleksandrs Belševics. Kalējs Juris Balakāns «Bauskas Dzīvei» atzina, ka turpmāk, ejot gar Rātsnamu, noskatīsies uz savu darinājumu. Viņa roku darbs ir karogs vējrādītājā, kā arī apaļā bumba. Tāda veida darbu meistars veicis pirmo reizi. Līdzko būs pabeigti darbi Rātsnama tornī, tā galā uzstādīs vējrādītāju. To plānots izdarīt augusta nogalē.  Novada domes priekšsēdētāja V. Veipa parakstītajā vēstījumā nākamajām paaudzēm norādīts: «Šī vēstule ir kā pierādījums mūsu cieņai pret pagātni, tagadnes svarīguma izpratnei un rūpēm par nākotni. Mēs sakām paldies tām paaudzēm, kuru darbs un attieksme palīdzējusi saglabāt Zemgales kultūrvēsturisko mantojumu, un līdz ar šiem vārdiem Rātsnama tornī liekam arī ticību novadnieku vēlmei neapstāties pie sasniegtā un dot savu ieguldījumu turpmākai novada kultūrvides atjaunošanai un attīstībai.»   

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Labi ka Tu pie pakaļas, pareizi ir, nav ko tādiem kā tev pa priekšu rēgoties

pirms 9 gadiem, 2011.08.23 00:26

Pansionāre, ko kreņķējies. Viņš jau sen ir vēsturē. Nomierinies.

pirms 9 gadiem, 2011.08.21 21:43

pensionāre

Valdi,vai tu apzinies,ka esi iegājis vēsturē?

pirms 9 gadiem, 2011.08.21 12:17

Jauniete

Vai tiešām Bauskā visi ir tik naidīgi noskaņoti? Apmēram tā - kāda jēga te vispār kaut ko taisīt, ja tāpat - nozags, izdemulēs, nodedzinās. Tā nav. Ir tak tik daudz jauniešu, kam rūp dzīve Bauskā un ir vēlme to uzlabot!

Akdies. Priecājieties, ka kaut ko te cenšas restaurēt, uzlabot. Jauki - tagad mums ir skaists Rātslaukums!

Ja kāds būs tik gudrs un uzrāpsies tam kaparam pakaļ - apsveicami!

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 13:51

moņa

vai ierakstīja kā noveda valsti līdz kliņķim ? kam vispār tā zelta poga uz sabrukušās vecpilsētas fona domāta, lai vecie komunistu zīmuļi varētu pazīmēties, salabojiet labāk kanalizāciju salātu ielā !

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 10:14

G punkts ienāca te, iekakāja un tagad orgasmā drebinās. Nu super!

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 09:53

G

Kaadaam naakamajaam paaudzeem , tad jau vajadzeeja franciski rakstiit jo ziemelaafrikaa taa ir valsts valoda un tie negeru beegli un vinu beerrni runaas franciski tai Bauskaa.

Vispaar jau kaparu baigi zog ka tik to veestijumu zagli neiemet nuznikaa , latus gan panems jo tas notiks pirms eiro ievieshanas.

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 09:39

Latvijā un pasaulē