Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk labot krasta nobrukumu Iecavā 1

Iecavas pašvaldības nolīgtais hidrobūvju uzņēmums SIA «Novators» pagājušajā nedēļā sācis remontēt krasta nobrukumu Upes ielā, kas jau gadu sašaurina brauktuvi.Remonts sākts, nojaucot veco dambi zem tilta. Tas iztaisnos galveno straumi, novirzot to nost no bojātās krasta vietas. Būvnieki strādā ar smago tehniku un individuāli gan krastā, gan ūdenī. Darba process ir sarežģīts un no malas šķiet visai aizraujošs, tāpēc to no tilta un krastā nereti vēro skatītāji.Šoruden plānots paveikt tik daudz, cik vien iespējams, līdz ūdens līmenis vai sals darbus apturēs, pēc tam tos turpinās pavasarī, iepriekš informēja pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.Līgums par krasta nostiprināšanu ar Jelgavas uzņēmumu noslēgts par 43 796 latiem. Krasta nostiprinājumu atjaunos ar dolomīta akmeņu krāvumu sietos. Kā paskaidroja izpilddirektors, šāds risinājums ir lētāks un dabiskāks nekā sākotnēji plānotā betonēšana.Jau vēstīts, ka krasta nobrukums kopš pagājušā rudens par pusi sašaurina Upes ielas brauktuvi Iecavas parkā. Padomjlaikā veidotais krasta nostiprinājums 13,5 metru garumā sagruva īsi pirms tilta rekonstrukcijas pabeigšanas Baldones un Edvarta Virzas ielas galā. Lietpratēji to skaidroja ar pēdējos pāris gados augsto ūdens līmeni Iecavas upē, kas papildu slodzi nostiprinājumam radīja gan pavasarī, gan rudenī. Nobrukusī Upes ielas mala nožogota ar barjerām, gājējiem un braucējiem izmantojama viena brauktuves puse.Deputāts Juris Ludriķis (TB/LNNK/ZZS) iepriekš domes sēdē pauda bažas, vai dambja nojaukšana nelikvidēs krāces lejpus tilta, kuras pavasarī un vasarā izmanto laivotāji, sacīkstes sagādā daudz prieka iecavniekiem – skatītājiem. M. Veinbergs skaidroja, ka projektā nav paredzēta upes gultnes padziļināšana, tāpēc krāces saglabāsies, vienīgi tās būs tālāk no krasta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atkal kārtējās A.Ē.muļķības, taču vajag iepriekš noskaidrot, ko tur dara un kāds projekts tiek realizēts , nevis likt savu interpretāciju ...

pirms 8 gadiem, 2011.10.03 08:45

Latvijā un pasaulē