Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Savu ietekmi uz ēnu ekonomiku novērtējuši vairāk nekā 9000 iedzīvotāju 6

No 10. līdz 18. oktobrim 9167 cilvēki no visas Latvijas ir aizpildījuši testu «www.manaena.lv », izmērot savu ietekmi uz ēnu ekonomikas apjomu Latvijā, biznesa portālu Nozare.lv informēja Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK).Atbildot uz 11 jautājumiem par ikdienišķām darbībām, kas ietekmē ēnu ekonomikas apjomu, ikviens respondents ne tikai noskaidroja, kuras darbības veicina ēnu ekonomiku, bet arī saņēma ieteikumus, kā savu ēnu samazināt un kādu labumu tas dos Latvijas iedzīvotājiem. LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone norādīja, ka bieži neapzināmies, ka piedalāmies ēnu ekonomikas veidošanā, pērkot pakalpojumus un preces bez čeka vai strādājot bez darba līguma vai saņemot aploksnē algu, tādējādi ietekmējam sociālos pabalstus, izglītību, valsts ceļus un citas mums katram svarīgas lietas. «Testa «manaena.lv» rezultāti liecina, ka esam sadzirdēti un ka Latvijas iedzīvotājiem nav vienalga. Cilvēki ir gatavi iesaistīties situācijas uzlabošanā, jo katru piekto minūti, izmantojot «manaena.lv» komentāru sadaļu, saņemam priekšlikumus, kā mainīt situāciju un kas valstij ir jādara, lai kārtīgo un godīgo nodokļu maksātāju pulks palielinātos. Šos priekšlikumus LDDK apkopos, diskutēs ar nozaru pārstāvjiem, un priekšlikumus iesniegsim 11. Saeimas deputātiem un valdībai,» sacīja L.Meņģelsone. Iespēja novērtēt iedzīvotāju ietekmi uz ēnu ekonomiku «www.manaena.lv» ir tikai viena no aktivitātēm, ko LDDK īsteno kampaņas ietvaros. Nākamajā nedēļā sāksies diskusiju cikls dažādu nozaru pārstāvjiem, lai rastu risinājumu dažādiem ēnu ekonomiku veicināšanas vai mazināšanas faktoriem - pirkumi bez čeka, atalgojuma saņemšana aploksnē, darba tiesisko attiecību jautājumi uzņēmumos, publiskie iepirkumi, kontrabanda un citi. Diskusiju noslēgumā tiks apkopoti nozaru pārstāvju ieteikumi, lai LDDK tos varētu izmantot turpmākajām aktivitātēm. Kampaņas noslēgumā, pēc diskusiju norisēm un sabiedrības viedokļa apkopošanas, LDDK vērsīsies pie atbildīgajām valsts iestādēm un 11. Saeimas deputātiem, lai pārrunātu izstrādātos priekšlikumus un aicinātu pieņemt lēmumu par labu iesniegtajiem ierosinājumiem. Jau ziņots, ka LDDK ar kampaņu «Man uzspļaut» pievērsīs uzmanību ēnu ekonomikas ietekmei uz līdzcilvēku labklājību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

up

Uz rokas min.alga 150 Ls---un nav kauna vel muti virināt mēr...i! Lielos komun.ālos nomaksājot,kas paliek?!

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 10:36

tā ir

Stāda plānu plānus, solīja ka rūpēsies lai ir darba vietas (radīs tādus nosacījumus, lai rodas darba vietas), bet tagad tikai pērk un pārdod amatus, portfeļus, ietekmes sfēras. Nu mani nemaz neuzrunā neviena no tām reklāmām, jo man no algas atvelk visus nodokļus, bet kad aman vajadzāet slimības lapu vai materinitātes pabalstu, tad man pienākas 50% no algas. Tad izstāstie KĀPĒC man būtu jādomā par to vai es nepērku kontrabandu??????????????

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 10:24

kauns

uzrunāt iedzīvotājus, maksājiet minimālo algu 2* vairāk , tad varbūt jūs uzklausīs. Tagad saņemot minimālo uz rokas 144 ls, pasakiet kā var izdzīvot? Maļ tikai savus plānus, un tautu nemaz nedzird. Novados visās iestādēs algas viszemākās,jo zin ka mazpilsētās tās ir vienīgās darba vietas. Uzņēmējiem arī tādi nodokļi, ka nevar pavilkt, paņem kaut Iecavnieku, nopirka krievi, bet mūsu valsts palīdz krieviem ne savējiem.

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 09:56

...

da man uzspļaut uz parex visādiem air un ceļu parvaldēm ,sakārtojiet valsts pārvaldi un tad uzrunājiet iedzīvotājus

pirms 8 gadiem, 2011.10.20 09:22

ollalā

Ja es saņemšu attiecīgu algu savam izglītības līmenis, tad arī pirkšu legālas datorprogrammas, bet pe šīs attieksmes, man pat sidsapziņa neierunājas, tā ka velti klauvēt.

pirms 8 gadiem, 2011.10.19 16:03

Latvijā un pasaulē