Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembra beigās Latvijā bezdarba līmenis – 11,7% 3

Latvijā septembra beigās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) uzskaitē bija 132 141 bezdarbnieks, kas ir par 2034 bezdarbniekiem mazāk, salīdzinot ar augusta beigām, liecina NVA apkopotie operatīvie dati.Bezdarba līmenis valstī šīs nedēļas sākumā, tāpat kā nedēļu iepriekš, ir 11,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā augusta beigās. Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā ‒ 8,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,2%), Zemgale (12,7%) un Vidzeme (13,1%), bet visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā, kur tas veido 19,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. NVA dati liecina, ka septembrī visos reģionos samazinājies bezdarba līmenis. Visstraujākais samazinājums - par 0,3 procentpunktiem - vērojams Latgalē un Kurzemē, par 0,2 procentpunktiem bezdarba līmenis sarucis Vidzemē un Zemgalē, savukārt Rīgas reģionā tas samazinājies par 0,1 procentpunktu. No pilsētām viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (8,2%), Ventspilī (8,8%) un Jelgavā (9%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Rēzeknē (17,7%). NVA dati liecina, ka no pilsētām septembrī visvairāk bezdarba līmenis sarucis Liepājā - par 0,4 procentpunktiem. Ventspilī un Jēkabpilī tas samazinājies par 0,3 procentpunktiem, Rēzeknē un Daugavpilī - par 0,2 procentpunktiem, bet Rīgā, Valmierā un Jelgavā - par 0,1 procentpunktu. Jūrmalā septembra beigās bezdarba līmenis, salīdzinot ar augusta beigām, saglabājies nemainīgs. Augusta beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,8%, un kopumā NVA uzskaitē bija 134 176 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

esei

Nerunā muļķības! Mana kaimiņiene ir bezdarbnieka statusā jau 10 gadus - i darbu nemaz nemeklē. Ik pa laikam kādos kursos izmācās un ar dzīvi izskatās tīri apmierināta. Bezdarbs pie mums vispār ir visai nosacīti, jo reāli darbiniekus atrast nav iespējams - bezdarbnieks vai nu strādā neoficiāli vai strādāt negrib vispār. Uz darba sludinājumu, ka meklē speciālistus būvniecībā - mēneša laikā 2 zvani. Baigais jau nu bezdarbs!

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 08:53

Ese

11.7% ir tie kas saņem bezdarbnieka pabalstus. Tai pašā Īrijā bezdarbnieks skaitās līdz tam brīdim kamēr viņš neatrod darbu pie mums bezdarbnieka status izbeidzās līdz ar pabalsta saņemšanu tālāk reālais bezdarbnieks kļūst par mājsaimnieku acīmredzot. Kaut darba ta nav

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 22:43

up

Beidziet rakstīt no pirksta izzīstus murgus!Bezdarbs ir 30 un vairāk %!žurnalugas-murgo!

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 21:48

Latvijā un pasaulē