SIA «Aips» nevēlas paaugstināt braukšanas maksu 9

Starppilsētu autobusos ar 1. aprīli paredzēts palielināt braukšanas maksu. SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs nevēlas to darīt. Valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) preses sekretāre Sandra Maļuha informē, ka ar 1. aprīli autobusu un vilcienu starppilsētu maršrutos spēkā stāsies jauni tarifi. Tiek uzsvērts, ka, neskatoties uz ekonomisko lejupslīdi, degvielas cenu kāpumu un valsts dotācijas samazinājumu, braukšanas maksa tiek pacelta pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā. Plānots, ka jauno tarifu ieviešana šogad valstij ļaus ietaupīt aptuveni 1,8 miljonus latu un nelielais biļešu cenu kāpums pasažieru plūsmu būtiski neietekmēs. Pēc jaunā tarifa autobusa biļete braucienam no Bauskas līdz Rīgai varētu maksāt Ls 2,15, līdz šim bija divi lati. U. Kolužs «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka viņš nepiekrīt braukšanas maksas paaugstināšanai. Rīgas–Bauskas līnijā uzņēmums iztiek bez valsts dotācijām. Ja biļetes kļūs dārgākas, tas veicinās pasažieru skaita samazināšanos. Joprojām attīstās nelegālo pārvadājumu bizness, reāla cīņa ar to nenotiek. Tādējādi šī maksas paaugstināšana nelegālajiem pārvadātājiem būs tikai izdevīga. «Jau tagad esmu dzirdējis, ka nelegālie pārvadātāji priecājas, ka «Aips» pacels biļešu cenu un viņiem būs vairāk braucēju,» stāsta U. Kolužs. Viņš iebilst pret braukšanas maksas veidošanas pašreizējo politiku. Biļetes cenā pārāk liela daļa esot tā saucamajai iekāpšanas maksai. Izdevīgāk būtu to samazināt, bet celt maksu par nobrauktajiem kilometriem. Pārvadātājs nosūtījis vēstuli, kurā aicina uz viņa uzņēmumu neattiecināt iecerēto braukšanas maksas palielināšanu. Direkcija izlems, vai nu atbalstīt šo priekšlikumu, vai arī noteikt Bauskas–Rīgas līnijā jaunos tarifus.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

uldis

Tiešām ATD vēlas visā valstī ar 01.04.2012. paaugstināt biļešu cenas starppilsētu pārvadājumos. Ceru, ka izdosies maršrutā Bauska - Rīga saglabāt iepriekšējo braukšanas maksu, kaut arī tā nav pareiza. Uzskatu, ka iekāpšanas maksai jābūt mazākai, bet tarifam par 1 km lielākam, bet kopējā cena jāsaglabā tā pati - 2,0 Ls. Diemžēl ne visu ļauj noteikt pārvadātājam. Pagaidām lēmumu neesam mainījuši un aizstāvēsim cenu - 2,0 Ls.

pirms 9 gadiem, 2012.03.16 17:33

andrejs...

ha! Nelegāļiem ir grūti laiki, degviela dārga, tad arī man paziņa gaida 1. aprīli, lai varētu piedāvāt vest pasažierus lētāk.

pirms 9 gadiem, 2012.03.16 13:13

Pasažiere

Jā, tagad nelegālie ir paaugstinājuši no ls 1,80 uz 1,90 ls, un daži jau ved pa 2 ls, un tiešām tagad nelegālie mikriņi gaida, kad celsies autobusu biļešu cenas, jo tad nelegālajiem būs lielāks pieprasījums no pasažieru puses.
Es regulāri braucu Rīga-Bauska, un protams, ka sākumā no nelegālā busiņa šofera noskaidroju, cik man jāmaksā.
Vizbiežāk nokaulējamies uz ls 1,90.
Tāpat maršrutā Rīga Valmiera visi nelegālie busiņi ved pa ls 2,50 - ls 3,00, bet oficiālais autobuss tur maksā ls 3,10.

pirms 9 gadiem, 2012.03.16 13:09

kekss

,., gan jau gan, paaugstinaas. ,kur vinji d,... liksies!!??)) Tas tik mierinaajum, taateikt, vientiesiigajiem.

pirms 9 gadiem, 2012.03.16 11:53

Ha-Ha!

Vai tad "nevēlas paaugstināt" un "nepaaugstinās" ir viens un tas pats?! Politiķa cienīgi teksti!

pirms 9 gadiem, 2012.03.15 13:31

ES

Beidzot loģiska domāšana! 2,15 Ls protams ka pavērsies nelegālo braucēju skaits... Vairs jau viņii nestāv pie ieejas, bet pārdesimt metrus tālāk, un besī kad zem dzelzceļa tilta pārbrauktuves tieši pirms līkuma (kur iet tramvaji...) uz AUTOOSTU vienmēr uzrunā "BAUSKA, BAUSKA".

pirms 9 gadiem, 2012.03.15 12:38

joks

Uldim pareiza nostāja un domāšana. jādomā par cilvēku ērtībām,ne valdības pakalpiņu apsurdajiem lēmumiem...

pirms 9 gadiem, 2012.03.15 11:08

kampf!

Uldi,turies!Autobusus kā transportu neizmantoju,bet Uldis pareizi dara--jādomā kā biznesa cilv'ēkam,nevis visu ko tev liek rigas pajoļi,tas arī jādara!Kā dombovskis eropai ielīdis,ka ausis vien tarčī,bendē Tautu nost!Algas stāv uz vietas,pat samazinās!Mūs grib izničināt pavisam!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.15 08:56

kampf!

Uldi,turies!Autobusus kā transportu neizmantoju,bet Uldis pareizi dara--jādomā kā biznesa cilv'ēkam,nevis visu ko tev liek rigas pajoļi,tas arī jādara!Kā dombovskis eropai ielīdis,ka ausis vien tarčī,bendē Tautu nost!Algas stāv uz vietas,pat samazinās!Mūs grib izničināt pavisam!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.15 08:56

Latvijā un pasaulē