Siksnas vietā dakteris bērziņš 2

Perot bērnus ar siksnu, viņiem tiek nodarīti neatgriezeniski psihosociāli traucējumi, tā apgalvo akcijas «Noliec siksnu!» rīkotāji reklāmas aģentūras «DDB» izpilddirektors Andris Rubīns un centra «Dardedze» vadītāja Agnese Megne.Gandrīz 40 procentu Latvijas iedzīvotāju, galvenokārt gados vecāki ļaudis, uzskata, ka bez pēršanas nevar izaudzināt normālus cilvēkus, bet piektā daļa, ka iepļaukāšana un pēršana ir efektīvs audzināšanas veids. Patiesībā atsaucība ir pēršanai ar smalkiem bērza zariņiem, nevis siksnu.Atceros vecāsmātes brīdinājumu palaidņiem: «Ņemšu dakteri bērziņu!» Bērza zariem vairāk ir audzinoša nozīme, gandrīz kā likuma kodeksā paredzētajiem sodiem pārkāpumu gadījumos.Prātā, kā tēvs pie pusdienu galda pēkšņi ar karoti iepļaukāja brāli, kurš pāri rokai bija lējis glāzē. Tēvs teica: «Nekad tā nedari un atceries – citi sitīs stiprāk!» To joprojām atminos.Pēc bērna piedzimšanas jāseko viņa fiziskajai un garīgajai attīstībai, virzot to pareizajā virzienā, netraucējot arī ziņkāres apmierināšanu. Taču arī šeit ir robeža. Pie tās jāprot apstāties, skaidrojot, kādēļ tālāk nedrīkst, kas notiks, ja turpinās. Atkārtoti «niķojoties», palīgā jālūdz dakteris bērziņš ar ierasto zāļu devu. Parasti pietiek ar vienu reizi. Pārmērīga mīlestība un visatļautība mīlulim nodarīs lielāku kaitējumu nekā pēriens. To izjutīs abas puses. Bērnā jāieaudzina pienākuma un atbildības apziņa.Pazinu meitenīti, kura, baudīdama nekontrolētu brīvību, neklausīja vecākus. Viņi to ļoti pārdzīvoja un meitas uzvedības dēļ atturējās iziet sabiedrībā. Bērnam jāsaprot, ka vārds «nedrīkst» nav sods, bet dzīves nepieciešamība, tas ne tikai liedz, bet arī pasargā no kļūdām.Pievienojos uzskatam, ka siksna jālieto nevis pēršanai, bet pērtgribētāja bikšu saturēšanai. Tomēr uzskatu, ka ikvienā ģimenītē ir vajadzīgs savs mājas dakteris bērziņš. Var pat nelietot, apsiet ar lentīti un turēt redzamā vietā. Kā atgādinājumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Rūķis

Tur jau ir tā atšķirība starp latviešu Ziemassvētku vecīti un krievu Salaveci - pirmais nes tikai dāvanas, bet otrajam arī žagaru bunte ir līdzi! :)) Krieviem sievas piekaušana arī skaitās mīlestības apliecinājums! :))

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 12:39

Ome

Pilnīgi piekrītu teiktajam- arī maniem bērniem augot, redzamā vietā karājās "dakteris bērziņš", kuru īstenībā nemaz nevajadzēja lietot. Bet par atgādinājumu gan viņš noderēja. Un galu galā arī Salatētis(tagad Ziemsvētku vecītis) nepaklausīgajiem taču nesa žagariņus!Bija deļ kā censties, lai neatnestu dāvanas vietā žagarus...

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 11:51

Lietotāju raksti