Skaistkalne jubilejas vakarā zaigo svecītēs 3

Skaistkalnes 520 gadu jubilejas ievads bija – svecīšu iedegšana 31. jūlijā. Galvenā vieta bija baznīcas kalnā, bet liesmiņas mirdzēja arī pie mājām.Stāsta Skaistkalnes tautas nama vadītāja Līga Baļčūne: «Tas bija ļoti jauki. Skaists, sirsnīgs un emocionāls pasākums. Viss baznīcas kalns zaigoja vienās svecītēs. Pūtēji spēlēja visu vakaru, un cilvēki staigāja pa ciemu un skatījās. Liesmiņas mirdzēja visur.»1. augusta pēcpusdienu ievadīja Santas Zapackas un Harija Ozola koncerts, kura turpinājums bija lielais gājiens cauri visai Skaistkalnei. Vietējie mākslinieki un viesu kolektīvi pulcējās pie Talcinieku mājām, tad policijas mašīnu, ugunsdzēsēju, pastnieku un motociklu pavadībā devās no kalna lejup, aicinot līdzi visus, ko sastapa.Gājiens beidzās Skaistkalnes estrādē, kur atnākušos cienāja pagasta sociālā darbiniece Dagmāra Strēle un viņas palīdze Andra Čipena. Dagmāra Strēle sacīja: «Jācienā ir, jo es jau esmu pagasta putras devēja. Cienasts šoreiz ir grūbu biezputra ar žāvētiem cūku vaidziņiem, sačurkstināti sīpoli, gurķi, tomāti un īstas govs īsts rūgušpiens. Tas viss labu ļaužu gādāts. Katls, kurā putra sildās, ir īsta vērtība – no 96 gadus vecas kundzes mājām izīrēts.»Plašāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 3. augusta numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jap jap

paldies par sveetkiem! paardomaati, kraashnji un sirsniigi! arii laiks muus lutinaaja! ja paaniijaat, nu jau svetki ilga 3 dienas! paldies, ka bija iespeeja baudiit biezputru, visi vieskolektiivi vareeja eest pilnu punci!

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 10:04

Viesis

Paldies par jauko koncertu un gardo biezputru! Vislielāko pateicību noteikti pelnījuši cilvēki, kuri rūpējās, lai Skaistkalne šajās dienās būtu tīra un sakopta.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 19:56

Latvijā un pasaulē