Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes pūtēju orķestrim konkursā trešā vieta 3

Pūtēju orķestris «Skaistkalne» ir veiksmīgi uzstājies nopietnā konkursā, savā grupā iegūstot trešo vietu.

Latvijas pūtēju orķestru konkurss un profesionālo sastāvu pirmais konkurss «Baltic Open» 27. un 28. martā notika Jelgavā. Pavisam piedalījās 25 orķestri, kuros spēlē 900 mūziķi, informē Baiba Bože, Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūras speciāliste. Vērtēšana, ko veica starptautiska žūrija, notika četrās grupās. Skaistkalnes pūtēju orķestra vadītājs Jānis Kalniņš atzīst: «Iegūtā trešā vieta ir ne vien labs, bet pat izcils rezultāts, jo mūsu sastāvs kvalifikācijas 3. grupā bija vienīgais, kura dalībnieki nemācās mūzikas vidusskolās vai Akadēmijā. Ieguvām 39, 87 punktus, kas ir labākais līdzšinējais sasniegums. Latvijas pūtēju orķestru konkursā piedalījāmies trešo reizi. Jaunieši bija ļoti priecīgi par panākumiem un arī man ir liels gandarījums. Orķestris izpildīja vienu obligāto un divus izvēles skaņdarbus. Komponista Pētera Butāna «Pateicības korālis Latvijai», ko izvēlējāmies, atbilda grūtību augstākai pakāpei, bet jaunieši to neuzskatīja par šķērsli. » Skaistkalnes pūtēju orķestrī spēlē 41 dalībnieks - galvenokārt vietējās vidusskolas audzēkņi. Divas spēlētājas dzīvo Germanišķu ciemā Lietuvā un jau trīs gadus darbojas sastāvā. Konkursa laureātu koncertu baušķenieki varēs noklausīties 18. aprīlī, kad tautas namā viesosies Skaistkalnes pūtēju orķestris un Misas ciema sieviešu vokālais ansamblis «Vēja meitenes». Latvijas izpildītāju konkursā piedalījās arī Bauskas tautas nama pūtēju orķestris, kura sniegumu žūrija novērtēja ar 31, 67 punktiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Juhans

Bravo! Malači! Kalniņu Jānis arī mūsu hokejistus aizvestu vismaz līdz PČ bronzai...

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 21:43

iā iā

es arī priecājos par skaistkalniešu attīstību un izaugsmi. un patiešām- mūzikas skolai lielu lielais fui. absolūta patiesība ir tā, ka puse no orķestra ir tā vadītājs. he, nez kas būtu, ja tur nolasītos spečuki ar mūziķenes prasmi? drebētu visi rīgas torņu gaiļi, kā skanētu!

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 15:21

Njaa..

Malači Skaistkalnieši un lielākais paldies orķestra vadītājam, kas ar savu harizmu spēj aizraut jauniešus un pacelt to labā līmenī! Žēl, Bauskai ar visu mūzikas skolu neizdodas neko tādu sasniegt....

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 14:18

Latvijā un pasaulē