Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes vidusskolu turpinās modernizēt 2

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas skolotāju un darbinieku kolektīvs, kā arī audzēkņi jau otro gadu neuztraucas par siltumu telpās, jo ir ierīkots elektriskais siltumsūknis. Izglītības iestādes direktore Svetlana Vāverniece ir noskaņota turpināt uzlabot apstākļus skolas telpās un reizē arī ietaupīt līdzekļus. Ir divi iemesli, kas bieži vien rada siltuma zaudējumus, – vāja ēkas siltumnoturība un mitrums telpās. Abus paredzēts novērst. Lauku atbalsta dienestā ir iesniegts projekts, kura mērķis ir ierīkot bijušajā Skaistkalnes muižas ēkā mitruma savācēju. Šāda iekārta jau darbojas vairākās vēsturiskās ēkās Latvijā. Tiek veikts ēkas energoaudits, kura mērķis ir izstrādāt labāko plānu skolas siltināšanai, no ārpuses šos darbus nedrīkst veikt, jo ēka ir arhitektūras piemineklis. Siltināšana no iekšpuses ir riskanta, parasti to neiesaka, jo pēc tam starp siltinājumu un ēkas konstrukcijām mēdz uzkrāties mitrums. Izmantojot speciālus materiālus un ierīkojot mitruma savācēju, šo problēmu var atrisināt. «Veiktie darbi atmaksājas. 2009. gadā par siltumu Skaistkalnes vidusskolā un mazajā skolā maksāti 14 327 lati, bet pērn – 13 989 lati,» tā Svetlana Vāverniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nu tā

«Veiktie darbi atmaksājas. 2009. gadā par siltumu Skaistkalnes vidusskolā un mazajā skolā maksāti 14 327 lati, bet pērn – 13 989 lati,» tā Svetlana Vāverniece.

Ber cik izmaksāja elektriskais siltumsūknis? Ekonomija gan nav liela - 483 Ls.

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 10:08

Latvijā un pasaulē