Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slakteris nemierā ar nevienlīdzīgo atbalstu Zemgalei un auto nodokli 10

Bijušais finanšu ministrs Atis Slakteris, kurš tagad saimnieko Codes pagasta «Mālniekos», ir nemierā ar nevienlīdzīgo atbalstu Zemgales reģionam un auto nodokli, otrdien raksta žurnāls «Lietišķā Diena» (LD).Viņš intervijā LD piekrita, ka Latvijā nelietderīgas birokrātijas ir krietni par daudz, taču lauksaimniekiem esot noveicies, jo «mūsu birokrātija ir labvēlīga». Slakteris stāstīja, ka mazāks atbalsts Zemgales reģionam nerada vienlīdzīgas iespējas konkurēt. «Latvijas zemnieki konkurē ar visu pasauli, tad kāpēc savā starpā uztaisa konkurenci kropļojošus apstākļus tepat Latvijā, nosakot Zemgalei un daļēji Vidzemei mazāku atbalstu modernizācijai nekā citos reģionos? Ko tad mēs gribam prasīt Eiropā vienlīdzību, ja mēģinām Latvijā ieviest šķiru sistēmu un to sadalīt guberņās?,» teica Slakteris. Tāpat viņš nav apmierināts ar pēdējos gados ieviesto auto nodoklis, kas izrādās, zemnieku saimniecībām nav jāmaksā, bet SIA - ir. «Mālnieki» savulaik no z/s pārveidoti par SIA, un Slakteris tagad ir neizpratnē par auto nodokļa iekasēšanas kārtību, uzsverot, ka tādas kļūdas varēja pieļaut vien pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad uzņēmējdarbības vides attīstība sākās, nevis tagad. Arī nekustamā īpašuma nodokļa palielināšana lauksaimniecības zemei līdz 1,5% graujot pašmāju zemnieku konkurētspēju, stāstīja bijušais finanšu ministrs. «Man šķiet, ka tā ir kļūda - pieļaut, ka konkurētspēju mazina, jo vienubrīd atkal var sekot kritums, un tad izrādīsies, ka lauksaimniekam uz pleciem guļ daudz kā lieka. Tagad vēl var pavilkt, bet...» teica bijušais politiķis. Slakteris politiku pameta 2009.gada beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Vēlētāja

Kungs no miega pamodies , vēlēšanas nāk !

pirms 9 gadiem, 2011.06.08 08:08

Till

Kad grāba naudu no Latvijas valsts mežiem dēla ātrumlaivu braukšanai, tad jau laikam viss bij vienlīdzīgi... drošvien grib atpakaļ Saeimā, diez, kam piesliesies - Ražots Latvijā varbūt :)

pirms 9 gadiem, 2011.06.08 07:51

Nu jau

Nu gan atradies spriedelētājs un gudrinieks. Ko tad visus savus deputātēšanas gadus darīja, ko tad tad neiestajās par VISIEM zemniekiem. Mīļie ļaudis, tikai tagad atkal neuzķerieties uz šī kunga ēsmas. Arī viņam būtu jānes atbildība par to, kur mūsu valsts tagad ir ( tas ir "lielā .......).

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 19:49

opā opā

arī Dienas biznesā Slakters vērpj domu pērļu Graudus raksta Virsraksts "Slakteris: tagad nedrīkst mērīt ar 2007. gada mērauklu" raksts atrodams un Slakters apskatāms visā pilnā augumā, baltā kreklā (bet ar brilli uz abām acīm) šeitan: http://www.db.lv/foto-video/video/slakteris-tagad-nedrikst-merit-ar-2007-gada-merauklu-240269

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 19:09

ABS

Vēl neizlasīju iepriekšējo komentāru, bet nodomāju precīzi tā pat: nu ļoti savlaicīgi uzsākts pušķošanās process... Nu ja divi domā vienādi, tad jau ne bez pamata...
Slaktera kungs, atgriežaties Mālniekos, tauta piemirsīs jūsu "varoņdarbus" oranžā pulciņā un, iespējams, vairāk cienams būsiet .

pirms 9 gadiem, 2011.06.07 18:35

Latvijā un pasaulē