Šlesers aicina desmitkāršot sodus par braukšanu dzērumā 5

Sods par braukšanu dzērumā būtu jāpalielina līdz 5000 latu, trešdien Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē aicināja satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.Valsts policijas pārstāvji norādīja, ka vidēji gada laikā dzērumā tiek noķerti aptuveni 10 000 autovadītāju. Tas ir liels skaitlis, uzskata Šlesers, iesakot sodus desmitkāršot. Ministrs uzskata, ka līdzšinējie sodi, kuri nepārsniedz 500 latus, nebiedē autovadītājus, jo tā esot salīdzinoši neliela summa. Nepieciešams motivēt šoferus nebraukt dzērumā, iebiedējot viņus ar lielām naudas summām un tiesību atņemšanu uz visu atlikušo mūžu, norāda ministrs. Piemēram, gadījumos, kad alkohola daudzums vadītāja asinīs pārsniedz vienu promili, tiesības ir jāatņem uz visu mūžu, citos gadījumos - uz pieciem gadiem. Ministrs aicināja Ceļu satiksmes drošības direkcijas direktoru Andri Lukstiņu izstrādāt priekšlikumus normatīvajos aktos, lai mainītu sodu apmēru un piemērošanu šoferiem, kuri pie stūres atrodas alkohola reibumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Saba

Šleseris būs pirmais, kas pievērs acis uz deputātiem, visādiem naudīgajiem u.t.t., kuriem būs iemesls bijis šodien ieraut. Protams, šis likums neattieksies arī uz sevi pašu.

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 10:35

jā jā

Un pilnīgi pareizi, ka sodus vajag desmitkāršot, bet vienīgi un OBLIGĀTI VIESIEM VIENS LIKUMS UN VIENA TAISNĪBA.

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 09:29

garāmejot

fufelis tas viss..
kamēr biezie, dažādi varas vīri/sievas un paši policisti mierīgi varēs atpirkties vai paslepšus likvidēt lietu par braukšanu dzērumā kā tādu - nekas nemainīsies..
un vārdi "viens likums viena taisnība visiem" jau sendienām ir pārvērties tikai par dizaina elementu pie ministru kabineta sienas.

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 13:09

imants

Jebaalllll....tas galiigi galvu iespiedis...vakar pats paali veel brauca...

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 10:51

Latvijā un pasaulē