Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad situācija pirms apkures sezonas ir sliktāka 5

Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, situācija siltumapgādē pirms apkures sezonas ir sliktāka, jo iedzīvotāji vasarā kūtrāk maksājuši parādus, portālam norādīja Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) izpilddirektors Andris Akermanis."Citus gadus pa vasaru parādus kaut cik maksāja, šogad pat nav manāms, ka nopietni maksātu," sprieda LSUA pārstāvis. Radikāli uzlabojumi nav jūtami, norādīja Akermanis, minot piemēru: ja kopējais parāds ir 40 miljoni, tad, samaksājot pāris miljonus, nekas radikāli nemainās. Vaicāts, cik gatavi ir uzņēmumi apkures sezonai, Akermanis vērtēja, ka tehniski tie ir gatavi, bet nav skaidrs, ko darīt ar finanšu pusi. Lai iegādātos kurināmo, uzņēmumiem būs jāaizņemas, bet tas situāciju padara vēl sliktāku, jo par to jāmaksā banku procenti. "Visi izliekas, ka viss ir kārtībā, ka gan jau kaut kā. Tagad visi aizņemti ar svarīgākām lietām - tuvojas vēlēšanas," piebilda LSUA pārstāvis. Viņš teica, ka patlaban Finanšu ministrijā tiek veidota darba grupa, kas meklēs risinājumus. Kā ziņots, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pēc apkures sezonas beigām veica 71 pašvaldības aptauju par situāciju siltumapgādē. 1.maijā fiksētās iedzīvotāju parādsaistības bija 40,16 miljoni latu, bet iepriekšējā gadā tās bija 25,5 miljoni latu. LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis iepriekš uzsvēra, ka jau septembrī pirms apkures sezonas nāksies meklēt risinājumus. LPS jūlija sākumā nosūtījusi vēstuli Saeimai un vairākiem valdības ministriem, aicinot piešķirt subsīdijas maznodrošinātajiem vai kredītlīnijas namu apsaimniekotājiem siltuma parādu mazināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kvā

Šogad, vai zināt, situācija vispār ir sliktāka. Un, kā esot teicis prezidenta kungs, nākamgad būs vēl sliktāka.

pirms 9 gadiem, 2011.08.21 18:54

vai ne?

Nu bet karsto ūdeni taču nomaksā tie, kas maksā, vai tad neredzat, kā lēkā cena par 1kwh katru mēnesi, kaut gan gāzes cena nemainās. Tas nozīmē, ka, variējot ar cenu, bet nemainot patērētos m3, cilvēki maksā par tiem, kas nemaksā, neviens taču nekontrolē pa dzīvokļiem, vai kāds maksā par patērēto un vai uzrāda , ko patērē. Tāpēc jau šīs organizācijas var izdzīvot un necīnīties ar nemaksātājiem, ka ir cilvēki, kas maksā. Vai tad Bauskā ir kāds ar tiesu atzīts parādnieks, vai kādam tas parāds ir pietiesāts, kam tādu lieku klapatu, ja daļa cilvēku taču maksā un, viņiem palielinot rēķinus, taču var izdzīvot.......

pirms 9 gadiem, 2011.08.21 18:53

nemaksātājs

Iedodiet cilvēkiem darba vietas un darbu,tad arī būs par ko maksāt apkuri un visu pārējo.Kur tad,lai cilvēciņš kuram nav darba dabū naudu.Pa vasaru pie saimniekiem strādā vismaz,lai bērnu kaut kā pabarotu!un tālāk????

pirms 9 gadiem, 2011.08.21 09:10

Da es vispār sen jau būtu atteicies no jūsu siltuma

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 12:44

ak vai

Nav saprotams, kā var uzņēmums eksistēt ar tādu parādu (uzņēmumu kopums), tātad uz mūsu M A K S Ā T Ā J U rēķina. Vai tiks pastāstīts, par cik palielināt maksātājiem rēķinus, lai izdzīvotu, kad nemaksātāji nemaksā?

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 07:43

Latvijā un pasaulē