Šonedēļ pie Saeimas notiks vairākas protesta akcijas

Lai protestētu pret valdības sagatavoto nākamā gada budžetu, arodbiedrības 1.decembrī pie Saeimas rīkots piketu, aģentūru LETA informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību vadītājs vadītājs Pēteris Krīgers.Pikets plānots plkst.8.30, un tajā tiks pieteikti 1000 dalībnieki. Savukārt no plkst.11 līdz 15 notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) un Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības protesta gājiens, kurā pieteikti 2000 dalībnieku.

Paredzēts, ka pulcēšanās šim pasākumam notiks pie Ministru kabineta plkst.11, bet pēc tam sekos gājiens gar Brīvības pieminekli, Izglītības un zinātnes ministriju, Finanšu ministriju līdz Saeimas ēkai.

 Minēto pasākumu rīkotāji pieļāvuši, ka dalībnieku skaits varētu ievērojami pārsnieg pieteikto, savukārt drošības iestāžu pārstāvji norādījuši uz iespējamām provokācijām. Pasākumu rīkotāji solījuši sekot līdzi notikumiem un par iespējamajiem provokatoriem ziņot tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka 1.decembrī Saeimā plānots pieņemt nākamā gada budžetu.

Kā aģentūrai LETA norādīja Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, Drošības policija veic pastāvīgu sociālo un politisko procesu monitoringu saistībā ar iespējamām publiskām aktivitātēm, kā arī izplatītajiem aicinājumiem pulcēties protesta akcijās un informē atbildīgās tiesībaizsardzības iestādes.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē