Tarifu kāpumam vairāki pamatojumi 6

No ši gada 1. aprīļa par 45 līdz 100 procentiem dārgāka būs SIA «Bauskas namsaimnieks» namu jaunā apsaimniekošanas maksa.Vai apsaimniekošanas maksas kāpums ir pamatots?Jolanta Ķikute, SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja skaidro, ka aprēķinu pamatā bija vairāki faktori - cik vidēji uz vienu kvadrātmetru ir iztērēts iepriekšējā gadā, vai mājas bilance bija pozitīva, par cik procentiem izmaksām jāceļas saistībā ar minimālās algas kāpumu. Ņēma vērā materiālu cenu celšanos pēdējos sešos mēnešos, kā arī izmaksu starpību starp janvāri un novembri 2007. gadā. Piemēram, Dārza ielā 25. janvārī viena kvadrātmetra izmaksas bija 0,20 latu; novembrī - 0,31 lats, Vītolu ielā 2. janvārī 0,24 lati, novembrī - 0,38 lati.  Savs skaidrojums ir arī Uldim Ajutam, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības «Bauska» valdes priekšsēdētājs: «Iemesli, kāpēc SIA «Bauskas namsaimnieks» izvēlējās tādus tarifus, var būt vairāki. Pilsētā daudzu māju tehniskais stāvoklis ir nožēlojams un būs nepieciešami lielāki tarifi, lai varētu uzkrāt kapitālu šo ēku remontam. Gandrīz visām mājām ir vairāk nekā 20 gadu, lielākoties tās ir celtas pēc dienvidu ēku projektiem un tām būtu nepieciešams pamatīgs remonts. Turklāt reālas konkurences SIA «Bauskas namsaimnieks» nav. Vienai vai divām nelielām mājām nav nopietni pat apsvērt ideju aiziet no apsaimniekotāja.»  Savukārt Vītolu ielas 8. mājas vecākais Antons Kotāns uzskata, ka ņemot vērā to, ka viņa pārziņā esošo ēku tāpat neviens kooperatīvs neņems, SIA «Bauskas namsaimnieks» atļaujas droši celt cenas. Viņš arī pieļauj, ka tarifu kāpums varētu būt pamatots, tomēr vajadzējis sākt nevis ar lapiņu izdalīšanu, bet gan ar namu vecāko sapulci, kur paskaidrotu, par ko tagad maksāsim un kāpēc jāmaksā vairāk. «Pagaidām mājas tiek remontētas, nevis uzturētas. Zinu situācijas, kad materiālus remontam pirka veikalā, kas sadārdzināja darbu izmaksas,» stāsta A. Kotāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Rasma

Dzivoju maja Salatu 12, ja 20 gadus,par cenu kapumu esmu apjukusi,jo majai vajadzigs kosmetisku remontu,pretigi iet pa kapnem sajuta ka bomzu mitekli,kad bus veikti remont darbi? Jo cilveki radikali negrib maksat jo neredz kur ta nauda paliek!Visu cienu!

pirms 12 gadiem, 2009.01.19 09:07

Kama

Varbūt Namsaimniekam nevajadzētu par īrnieku naudu maksāt līzingu par vieglajām automašīnām, bet vairāk domāt par ieguldījumiem namu apsaimniekošanā- lietderīgāku naudas izlietojumu. Tādas lietas var darīt, ja uzņēmums strādā ar peļnu. Ja ar ēkām viss būtu kartībā, un celtos tarifi, tad neviens nekurnētu, bet tagad!Ēkā kur dzīvoju es, nekas nav darīts daudzus gadus, visu tikai ''pieraksta'', pasola un rullē tālāk...

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 11:58

Roberts

Kapec nevienam kautkada kantora prieksniekam neienak
prata doma,ka pensionariem vienkarsi nav naudinas,ko samaksat
sos paugstinatos tarifus.Piemeram man - sanemu pensiju 110
latu,bet par komunalajiem pakalpojumiem s.g.jamvari bija
jasmaksa 96 lati,tatad uzturam,zalem,arstam paliek vien
16 lati.Vai kads no direktoriem varetu pamacit mani ka ar so
maudinu izvelk kaut pliko dzivibu?Un tadu pasu pensionaru,kuri
sanem ap 100 latu menesi ati Bauska ur tukstosi.Vai tads vards
ka cilveciba vairs nemaz neeksiste latviesu valoda?

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 17:33

es

Kad mājas Slimnīcas ielā Nr. 5 pagalmā pa trotuāru varēs iet bez dzīvības briesmām?

pirms 13 gadiem, 2008.03.01 17:16

Lita

Labi,lai cenas aug,bet darba kvalitate atbilst cenai,lai darba kultura tiek ieverota. Nevis visu ko nevajag nomet turpat siltummezgla, lai dara zinamu,ja ir remonts. Domaju,tas nebus un var manit vaditaju kaut 5 reizes tam nav nozimes,citi tad nemainas un ir bezkontrole. Ja pieliek algas ..kur atdeve darbam????

pirms 13 gadiem, 2008.03.01 09:26

KiKA

Tarifi aug, bet kad majai vajadzigs remonts( durvis vai jumtu )naudu vac no iedzivotajiem.Kapec?

pirms 13 gadiem, 2008.02.29 15:47

Latvijā un pasaulē