Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tēvzemieši kongresā Bauskā nobalso par apvienošanos ar „Visu Latvijai” 4

Klusinātā gaisotnē, bez skaļām emocijām un garām diskusijām vairums apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/ LNNK 17. ārkārtas kongresa delegātu Bauskā 9. jūlijā nobalsoja par apvienošanos ar partiju „Visu Latvijai” (VL) . Apvienības valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle pēc balsojuma pavēstīja, ka no kongresa biedri var doties tālāk ar paceltu galvu. Apvienošanos kā loģisku soli apvienības turpmākajā evolūcijas ceļā nosauca nacionālās kustības vecbiedrs Juris Dobelis. „Bauskas Dzīvei” viņš pastāstīja, ka šī nav pirmā reize, kad piedzīvojis politisko spēku apvienošanos. 1997. gadā apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/ LNNK izveidošana bijis pareizs lēmums. Tāpat viņš vērtē arī šodien Bauskā nolemto. „Tagad mēs piedāvājam savas zināšanas, spēku un pieredzi cīņā par nacionālām idejām. Savs pienesums noteikti būs arī partijai „Visu Latvijai”. Kopā mēs turpināsim cīnīties par latviskas Latvijas veidošanu,” tā J. Dobelis. Viņš pašlaik ir vienīgais aktīvais politiķis, kurš 1988. gadā bija pirmajā partijas LNNK valdē.Pozitīvi lēmumu par apvienošanos vērtē arī partijas biedre, bijusī baušķeniece, kas tagad strādā Briselē, Ance Gulbe. Ideoloģiski abas partijas ir ļoti līdzīgas, tālab šī apvienošanās ir loģisks solis. „Nacionāli noskaņotiem vēlētājiem rudenī būs vieglāk izlemt, par ko balsot,” tā A. Gulbe.Partijas biedrs ar vairāk nekā desmit gadu stāžu iecavnieks Aivars Mačeks atzīst, ka cita ceļa partijas attīstībai nav – tikai reaorganizācija apvienojoties. Vienlaikus „Bauskas Dzīvei” viņš pauda bažas, kā strādās apvienotā partija. Šaubas par VL godīgumu viņā rada atsevišķu partijas biedru rīcība pirms 10. Saeimas vēlēšanām. Tolaik vislatvieši aģitēja no sarakstiem svītrot tēvzemiešu kandidātus. Zemgalē tādējādi visi TB/LNNK kandidāti no saraksta augšgala bija masveidā izsvītroti.Kongresa noslēguma runā R. Zīle pauda pārliecību, ka TB/LNNK apvienotajā partijā iekļausies ar savu pieredzi, profesionālismu, kā arī demokrātisko vadības stilu: „Par to varbūt pat vajadzēs īpaši pacīnīties. Demokrātiju saglabāt partijas darbā – mums tas ir vissvarīgākais,” tā R. Zīle. To pašu „Bauskas Dzīvei” apliecināja apvienotās partijas valdē apstiprinātais baušķenieks Raitis Ābelnieks.Uz TB/LNNK kongresu Bauskā nebija ieradies neviens no partijas „Visu Latvijai” vadības. Apsveikumu kongresam bija atsūtījis partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. R. Zīle „Bauskas Dzīvei” pastāstīja, ka uz analogu VL kongresu svētdien, 10. jūlijā, arī oficiāli nedosies neviens no TB/LNNK vadības. Kongresam tiks nosūtīta apsveikuma vēstule. FaktiApvienība „Tēvzemei un brīvībai”/LNNK izveidota 1997. gadā. Tās biedri strādājuši sešās Saeimās, 15 valdībās. Guntars Krasts bija ministru prezidents no 1997. gada augusta līdz 1998. gada novembrim.Šī gada 5. jūlijā partijā bija reģistrēti 1730 biedru. Uz partijas pēdējo kongresu bija izvirzīti 145 delegāti, ieradušies – 90. Par apvienošanos ar „Visu Latvijai” balsoja 84 kongresa delegāti, pret – 3, atturējās – 3.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

...

ir jāpieliek punkts, pašlikvidācija, jūsu gaišā nākotne, nekad par tādu apvienību neviens nebalsos.

pirms 9 gadiem, 2011.07.11 13:48

juta

Tautieši, balsojiet par VL! Tikai kā nācija mēs varam izdzīvot. Mācīsimies no igauņiem, kas nekad svešām valodām un tautām nelocīsies!

pirms 9 gadiem, 2011.07.10 17:47

Koimecs

nekas tevzemes zagli, tas jums nelidzes vairs

pirms 9 gadiem, 2011.07.10 11:25

LABI

operativi un ar bildēm
eu bet vai bauskā šajās dienās nav country ??
kur infi ??????????????????????

pirms 9 gadiem, 2011.07.09 20:29

Latvijā un pasaulē