Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tikai analogo virszemes apraidi joprojām izmanto 130 000 mājsaimniecību 1

Tikai analogo virszemes apraidi joprojām izmanto 130 000 mājsaimniecību, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras «TNS Latvia» veiktais pētījums.Tikpat daudz mājsaimniecību patlaban izmanto arī digitālo virszemes televīziju. Pētījuma rezultāti liecina, ka 98% mājsaimniecību ir aprīkoti ar vismaz vienu televizoru, un šim skaitlim patlaban nav tendence samazināties.«TNS Latvia» arī izpētījis, ka 66% mājsaimniecību ir aprīkoti ar vienu televizoru un 34% - ar diviem un vairāk. Pirmā ceturkšņa rezultāti liecina, ka virszemes televīzijas signālu (digitālo un analogo) izmanto 26% no kopējā mājsaimniecību skaita. 63% mājsaimniecību televīzijas signālu saņem caur kabeli (analogais, digitālais un IPTV), savukārt 16% izmanto satelīttelevīzijas pakalpojumus. «TNS Latvia» mediju pētījumu lielo klientu direktors Mārtiņš Traubergs norāda, ka daļa mājsaimniecību, kurās ir divi un vairāk televizori, patlaban izmanto dažādu pieslēgumu veidus pie katra no televizoriem. Lielākoties tā ir virszemes televīzija pie otrā televizora un kabeļa vai satelīta televīzija pie galvenā. «Šobrīd tirgū notiek sīva konkurence starp operatoriem, it īpaši par analogās virszemes televīzijas skatītājiem, kas radījis iedzīvotājos neizpratni un sajukumu. Ir vērojama savstarpēja signāla un operatoru pieslēgumu maiņa, jo arvien tiek piedāvāti pievilcīgāki un lētāki pakalpojumi,» morādīja Traubergs. Pētījumu kompānijas pārstāvis norāda, ka ieguvēji būs arī patērētāji, taču tikai tie, kuriem būs izpratne par piedāvāto pakalpojumu. «Diemžēl sabiedrības izglītošana par digitalizācijas procesu ir bijusi niecīga, un ieguvēji no tā, protams, ir televīziju operatori. Ir dzirdēts gadījums, kad tante Bauskā, kurai ir satelīttelevīzija, aiziet uz veikalu un nopērk dekoderi, jo televīzijā esot reklamēts, ka bez dekodera vairs televizoru nevarēšot skatīties,» pauž Traubergs. «TNS Latvia» jau divpadsmito gadu pēc kārtas nodrošina Latvijas televīzijas reklāmas industriju ar televīzijas auditorijas pētījuma datiem, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu «TV metrus» un «FrameGrabber» digitālā signāla mērīšanai. Šī pētījuma ietvaros regulāri tiek veikts "Dibināšanas pētījums" (Establishment Survey), aptaujājot 6000 mājsaimniecību gadā, lai noskaidrotu šo mājsaimniecību televizoru tehnisko aprīkojumu. Analogo apraidi pilnībā jau pametis Latvijas Televīzijas 7.kanāls un «TV5», bet Rīgas apraides reģionā (70-90 kilometru rādiusā ap Zaķusalas torni) analogais signāls atslēgts arī LNT un Latvijas Televīzijas 1.kanālam. Pāreja uz ciparu virszemes televīziju visas valsts mērogā paredzēta no 1.jūnija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atis

Paņēmu uz nomaksu no Latelekoma dekoderi.Kaut signāls nav stiprs[dzeltenā strīpa],bet pat ne tuvu nevar salīdzināt raidījumu kvalitāti kāda bija analogajā,kāda ir digitālajā[virszemes]televīzijā.Tā ka iesaku nebaidieties,ja nav naudas dekoderi iegādāties uz reizes[man bija tāds gadījums],ņemiet uz nomaksu.Tas kopā jums izmaksās[ar visu piegādi mājās]24.mēnešu laikā 53ls.Ja ir kādi jautājumi variet sazināties ar mani pa e-pastu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 09:46

Latvijā un pasaulē