Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiks slēgti 112 autobusu reisi, maršrutā Rīga-Bauska atcelti seši reisi 39

Ņemot vērā nepieciešamību iekļauties pasažieru pārvadājumu veikšanai paredzētajā valsts budžeta finansējumā, Autotransporta direkcija (ATD) pieņēmusi lēmumu par 112 autobusu reisu slēgšanu, galvenokārt maršrutos uz Sloku, Ogri un Tukumu.Kā biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja ATD, nepieciešamība samazināt ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu saistītos izdevumus radusies tādēļ, ka šim mērķim paredzētais valsts finansējums salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir sarucis par aptuveni 20%. Izmaiņas notiks galvenokārt pasažieru vilcienam paralēli kursējošo autobusu kustības grafikos: tiks samazināts reisu skaits maršrutā Rīga-Sloka, kurā atcelti 27 reisi, Rīga-Dubulti, kur atcelti 46 reisi, Rīga-Ogre, kur atcelti 15 reisi, bet autobusu maršruts Rīga-Tukums tiks slēgts, jo satiksmi līdz Tukumam nodrošina gan vilciens, gan no Rīgas kursējošie autobusi Kurzemes virzienā. ATD veicot pārrunas ar AS "Pasažieru vilciens" par pasažieru plūsmas pārņemšanas iespējām, izskatot vilciena ekspreša Rīga-Tukums norīkošanu un atsevišķu vilciena reisu Rīga-Sloka pagarināšanu līdz Tukumam. Izmaiņas autobusu kursēšanas grafikos gaidāmas arī maršrutā Rīga-Bauska, kurā atcelti seši reisi un mainīti citu reisu izpildes laiki, bet maršruts Aizkraukle-Sigulda tiks slēgts, jo abos reisos, kas dienas laikā kursē šajā maršrutā, vienlaicīgi tiek pārvadāti ne vairāk kā četri līdz astoņi pasažieri. Kā ziņots, šā gada 18.jūlijā ATD valde pieņēma lēmumu par līgumu slēgšanu ar desmit pārvadātājiem, kuri cenu aptaujā iesnieguši izdevīgākos piedāvājumus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai maršrutos, kas iepriekš bija iekļauti lotē "Centrs-1". Līdz ar to pārvadātāju plānotā vidējā viena kilometra pašizmaksa samazinājusies par 31%, salīdzinot ar 2011.gada pirmā ceturkšņa rezultātiem. Saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem uz samazinātās pašizmaksas un optimizētās maršrutu tīkla daļas rēķina ATD kalendārā gada laikā varēs ietaupīt aptuveni 1,22 miljonus latu, kas palīdzēs iekļauties samazinātajā valsts finansējumā. Kā ziņots, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas izpilddirektors Imants Zālītis uzskata, ka reģionālo starppilsētu un vietējo pasažieru pārvadājumu maršrutu sistēmas optimizācija ir jāveic, taču nevarot apgalvot, ka Satiksmes ministrijas plāns ļaus atrisināt finanšu problēmas un samazinās izdevumus par desmit miljoniem latu. Maršrutu optimizācijas plāni, kurus rosinājuši Satiksmes ministrija un ATD, vienlaikus esot nepieciešami un obligāti jāīsteno, "citādi pienāks oktobris vai novembris, piešķirtā nauda būs izlietota, un tad būs milzīgas problēmas".

Pievieno komentāru

Komentāri 39

HREE

LUNJI ,NECJIKSTIET BLINJ ..LABI ,KA TA VEL KURSE

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 20:27

mjā

Šorīt Iecavas autoosta ar aptuveni piecdesmit cilvēkiem, kas kavēja darbu izteica visu...Autobuss plkst. 6:06, tā jau vienmēr bija pārpildīts, bet tagad to vispār atcēla, tiešām liels paldies!
Šodien pieļauju, ka ne es vienīgā nokavēju darbu, bet tas nevar turpināties, kas būs tālāk??? Nekas cits neatliks kā atbalstīt privātos pārvadātājus, jo šodien pat viņu reāli pietrūka...

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 16:45

uldis

Cilvēks..... nevajag sagrozīt tekstus. Nekad neesmu vērsies pret pasažieriem! Tieši otrādi, vienmēr esmu darījis visu, lai pasažieri būtu apmierināti! Un manā laikā bija ekspreši, pat tādi kas kursēja bez pieturām un sasniedza galamērķi apaļā stundā! Tieši B Busa laikā tas izmainījās! Es nekad nesolu to, ko nevaru izdarīt! Un arī tagad saku, ka pētīsim pasažieru plūsmu un domāsim, kā uzlabot pārvadājumus. Arī par braukšanas laikiem nevajag sameloties..... Visi laiki šobrīd ir apmēram uz pusēm.... puse iet 1 st.10 min. un otra daļa 1 st. 20 minūtes. Ar šādiem reisu laikiem mēs arī visu pārņemam. Kā jau teicu, no Rīgas atpakaļ autobuss ar 01.08.2011. kursēs 22.50 un līdz 08.08.2011. būs pasažieriem bez maksas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.31 20:09

Cilvēks

Uldi, šķiet, ka tev ir slikti ir ar saprašanu? Tu tak neesi tik ilgi vedis uz Rīgu, ka nesaproti, ka viss ir mainījies šo gadu laiku, un uzlabojies. Kādēļ, piemēram, visi ir 1:10 jo vienkārši nav jādomā kurš ir ekspresis kurš krateklis, vienkārši ej uz staciju un brauc ar pirmo kas IR. Ātri, ērti, tas nekas ka ilgāk pa 1:10 aizbrauc (reizēm). B-bus daudz nācis pretī.

Un kā var kaut ko **** par reisu 23:00? Tas ir vispār BEZ diskusijām nepieciešams, bez jau esošā 23:00 nepieciešams vēl kāds nakts stundās mikriņš 00:00 vai pat 01:00 (varat pat dubultot cenu), jo tā ir ekstra, bet tomēr patīkami, kad zini ka vari tik arī mājās naktī. Jo gaidīt pirmo rīta reisu ir galīgi ČAU.

Tā jau tas ir... pirms nebija zināms par to vai AIPS vedīs vai nē, no Jums bira skaisti solījumi, risinājumi, bet tiklīdz zināms, ka jūs vedīsiet no 01.08. Tā sākas žults liešana uz pasažieriem no JUMS.

Paldies, jauku vakaru!

pirms 9 gadiem, 2011.07.30 22:59

mārīte

vai tiešām mums būs jāatbalsta dušmaņi lai no rīta laicīgi nokļūtu darbā
Jelgavas autobuss Iecavā ienāk 6,00 uz Rīgu 6,26 divdesmit minūtes tu stāvēsi un gaidīsi autobusu un vietas lai sēdētu autobusā nebūs jo jau pēc vecā saraksta pēdējiem braucējiem bija jāstāv kājās un strādājot Gaiļezera slimnīcā tu 8 no rīta vairs nepaspēsi es nesaprotu ko mēs te atbalstam -dušmaņi dzīvos cepuri kuldami bet tu zaudēsi savus nervus lai laicīgi nokļūtu uz diennakts dežūru, nu super

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 21:10

pilnīgi piekrītu "duraki jus", jo personīgi es braucu no Rīgas ar lielumlielo autobusu un s'dējām tajā 5 cilvēki, 3 izkāpa Iecavā un mēs divi aizbraucām uz Bausku, tas bija ap plkst 14.00, un nevajag liet ka tie autobusi ir pārpildīt, tāpat kā nevajag stāstīt, ka bbus iebrauca Rīgā stundas laikā. Jo kad es braucu ar vieglo automašīnu, nepiestājot nevienā pieturā, tad nav iespējams iebraukt Rīgā ātrāk par 1.15

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 19:14

duraki jus

Ko jus te blaustaties, tukšu diršanu tikai taisiet !!! Tak cik reizes Bbusa šoferi paši ir teikuši ,ka no rīgas brauc mājās vieni paši, ka nav neviena cilvēka ! Un dēl tevis viena, dēļ tava teātra tak neturēs reisu.........atmosties !!! dēļ diviem cilvēkiem pēdējais reiss nu galīgi nav vajadzīgs !!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 13:08

to Uldis

Vai varētu uzzināt sīkāk kā notiks tā pasažieru pieprasījumu noskaidrošana ? Skatīsies cik cilvēki būs atnākuši uz perona ar plakātiem rokās "Atdodiet mums reisu plkst 23.00" ??? Kaut kā nevar redzēt ka, piemēram, BDz lapā būtu kāda aptauja. Bet pēdējais reiss ir ļoti vajadzīgs lai tiktu mājās no kāda teātra, koncerta, hokeja utt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 12:14

xy

Nevajag strīdēties. Man ir gluži vienalga kas mani ved uz Rīgu. B Bus , var teikt atklāti, reti kad brauca ilgāk par 1.10. vienmēr bija laikā un pat ātrāk. Nebija jau viņi slikti.

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 11:47

Uldim

Tu slims, vai? Esmu vienkāršs pasažieris un man interesē manas ērtības.Atmet taču vienreiz to savu naidu un visur saskatīt B-busu.Man ar B-busu ,diemžēl, nav nekāda sakara kā tik, cik kādreiz braucu viņu autobusos uz Rīgu.Nepaliec taču smieklīgs! Skatos, ka būs kā padomju laikos,eksperimentēsim ar cilvēkiem, vispirms darīsim un tad pētīsim. Man nekas ATD nav jāprasa, pakalpojumu sniedz AIPS,biļeti izsniedz AIPS, naudu iekasē AIPS, biļete- tas ir līgums ar pasažieri, tātad es līgumu par savu braucienu slēdzu ar AIPS, ne ar ATD.

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 09:13

uldis

B Buss brauc maajās! Un beidz te ākstīties...

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 00:05

Uldim

Tātad atzīsti, ka tie saraksti salaisti greizi? Pēc kā tad lai vadās 1. augustā?Ja visu nosaka ATD, tad kādi vēl papildreisi, tu nonāc pretrunās.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 23:45

mūžīgā kavētāja

Nu nezinu gan kurā reisā b-bus aizbrauca solītajā laikā. Mūžigi nokavējās. Ar lielu pontu apsolīja braukt 1 stundu, bet vienmēr brauca kā sanāca, un vainoja visu pasauli, ka nevar aizbraukt tik ātri. Visi bija vainīgi sastrēgumi, ceļa remonti, pasažieri kas lēni rāpās autobusos un deva naudu kura ilgi bija jāizdod, u.t.t. un rezultātā tu kā nokavē tā nokavē.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 23:34

uldis

Beidz te atkal jaukt gaisu! Laiks Tev uz Rīgu! Atradies reisu zinātājs!? Nevajag te melot! Konkursam braukšanas laikus noteica ATD un nemelo Te visiem! Kas, varbūt B Buss iekļāvās braukšanas grafikos! Meli! Protams, šobrīd daudzas lietas kavē ceļa remonti un tas nav atkarīgs no pārvadātāja! Laikus, kad sāksim braukt, tad arī lūgsim koriģēt tur, kur tas salaists greizi....!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 22:53

to Uldis

Tā nav interpretācija, kas izbrauc no Bauskas, tas brauc atpakaļ no Rīgas. Ja nav pēdējā reisa 22.50 ,tad papēti pats tos sarakstus, pirms ārdies, nu neiet kopā. Nu nebija B-busam pēdējais saraksts tāds,bardaks ir sarakstā un to netaisīju es.ATD direkcija laikus nenosaka, nosaka reisu skaitu , nomierinies.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 22:08

to U

Tā nu gan nav žults izgāšana, ja cilvēks maksā naudu par pakalpojumu, tad viņš ir tomēr tiesīgs izteikt pretenzijas, ja kas neapmierina vai ko neizprot.Un to vajag uztvert mierīgi un ar izpratni. Un labāk jau ir noskaidrot visu sākumā,ne jau visiem lauku iedzīvotājiem ir pieejami tie solītie autobusu saraksti, atceros, ka B-buss šoferi vienu reizi pēc šādām saraksta izmaiņām dāvāja braucējiem nokopētos sarakstus. Un tas bija ļoti patīkami, jo ,ja cilvēkam jāpārsēžas uz citu autobusu, tad gan gribas zināt, vai būs iespējams tajā par dienā nokļūt mājās tepat rajonā.Cilvēkiem gribas zināt , vai būs kas labāk, jeb , tieši pretēji, būs galīgs bardaks-autobusi pārpildīti, jāstāv kājās jeb vispār nevar tikt iekšā, vai pilnīgs bezgaiss,u.t.t-mums katram savs krekls tomēr tuvāks,mēs nebraucam idejas vārdā , bet gan par savu naudu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 21:50

xy

Neviens žulti neizgāž. Uldi Jūs ar sabiedrisko transportu, domāju, brauciet nu ļoooti reti. Tāpēc arī sevišķi nesaspringstiet. ATD jau nosaka reisu skaitu, neviss attiešanas laikus. Tā man paskaidroja, kad viņiem pazvanīju un pajautāju. Un kā tas saprotams uz jūsu rēķina vedīs atpakaļ 22.50. Tas autobuss jau tāpat brauks uz Bausku, tad jau jūs tieši nopelnīsiet. Un nevajag uz mums dusmoties, Jums jau nav jānokļūst no rīta laikā darbā.Es vēlreiz gribu klauvēt pie Jūsu sirdsapziņas, vai tiešām mēs paspēsim laikā uz darbu, vai autobuss Rīgas autoostā iebrauks 7.10, jo cilvēku ir daudz.Vēlu Jums veiksmi un izturību. Bet mēs arī esam tikai cilvēki, kuriem nav darba Bauskā, bet paldies dievam tas ir Rīgā. Un negribētos Jūsu dēļ to pazaudēt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 21:50

uldis

Ja būs pieprasījums, tad būs arī papildus reisi!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 21:40

Latvijā un pasaulē