Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top Bauskas novada attīstības programma 3

Izlietojot Eiropas Savienības piešķirtos 20 tūkstoš latus, sākta Bauskas novada attīstības programmas 2012. – 2018. gadam izstrāde. Trijām konsultantu firmām – «Konsorts», «Konsultanti» un «Baltkonsults» – darbs jāpaveic līdz nākamā gada februārim. Projekta sākšanas seminārs Bauskas novada domes administrācijas ēkā notika 15. aprīlī. Noklausīties konsultantu ziņojumu, kā arī pārrunāt programmas izstrādes pamatprincipus bija ieradušies vairāki administrācijas speciālisti, viens novada uzņēmējs, trīs deputāti, arī daži sabiedrības pārstāvji. Programmas izstrādes projekta vadītāja Jolanta Gūža piedāvāja vairākas metodes, virzienus, kādos strādāt darba grupām. Bauskas novada situācijas izpētei, kā arī attīstības vīzijas izstrādei iecerēts izveidot četras tematiskās darba grupas: uzņēmējdarbība un ekonomika, vide un tūrisms, izglītība un kultūra, sabiedrība, veselība un labklājība. Stratēģiskajā skatījumā par Bauskas novada attīstību līdz pat 2020. gadam paredzēts noteikt pašvaldības specializāciju, izvirzīt prioritātes, kā arī definēt pasākumus, kādi veicami iecerētā sasniegšanai. Novada attīstības programmai jāiekļaujas Zemgales plānošanas reģiona, arī nacionālā līmeņa plānošanas dokumentos. Lai sekmīgāk apjaustu situāciju, kā arī izzinātu pēc iespējas plašākas sabiedrības vēlmes, tuvāko mēnešu laikā iecerēts anketēt iedzīvotājus, arī uzņēmējus un pašvaldības speciālistus. Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone pauda cerību, ka iedzīvotāji būs atsaucīgi un piedāvās idejas un savu redzējumu: «Svarīgi, lai cilvēki saprastu, ka novada nākotnes plānošanā var un vajag iesaistīties ikvienam. Noderīgas idejas var parādīties jebkurā brīdī. Labāk tās izteikt, nevis paturēt pie sevis.» J. Gūža piebilda, ka aptaujas mērķis ir iegūt sabiedrības viedokli, nevis statistikas datus. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi informācijai presē un interneta portālos. Tur viņi varēs uzzināt par sapulcēm un atrast dažādas anketas. Latvijas Universitātes 2. kursa maģistrantūras studente Līga Vasariņa «Bauskas Dzīvei» uzsvēra sabiedrības lomu projekta izstrādē: «Projekta autoriem jācenšas uzrunāt pēc iespējas dažādākas sociālās grupas, lai ir ne tikai speciālistu un administrācijas darbinieku viedoklis. Ir jādomā, kā aptaujāt dažādās interešu grupās, kolektīvos, piemēram, koros, draudzēs, sporta klubos, apvienojušos cilvēkus. Izstrādājot savu pētniecisko darbu, man radies iespaids, ka Bauskā cilvēki labprāt grib līdzdarboties, viņus tikai jāprot uzrunāt.»Uzņēmēju kluba «Bauska - 97» prezidents Indulis Pētersons pauda izbrīnu, ka attīstības programmas izstrādes darba grupās nav iekļauti novada uzņēmēji. «Baidos, ka uzņēmējdarbības loma novada attīstībā var palikt nenovērtēta. Gribētu, lai attīstības programmas izstrādē vairāk iesaistītu novada uzņēmējus, lai viņos vairāk ieklausītos,» tā I. Pētersons.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pilnīgi piekrītu I.Pēterosnam, ka novada uznēmēju viedoklī ( t.sk visu pašnodarbināto ieedzīvotāju, zemnieku utt.) ir vispirms jāieklausās. Bet pats svarīgākais, lai informācija un anketas nonāktu līdz visiem pagastu iedzīvotājiem, neskatoties cik tālu no pagastu pārvaldēm dzīvo. Lai neiznāk tā, ka INFO nonāk līdz kādai vietējai bibliotēkai, pārvaldei (piemēram Brunavas) un tā arī nogrimst, jo tur pat Novada Vēstis līdz iedzīvotājiem nenonāk. Par kādai čupai kaut kur izmet un tad ejiet un meklējiet.

pirms 9 gadiem, 2011.04.22 21:34

klau kvākšķi??!! Pats savu pakaļu arī pārvietoji no krēsla pie datora uz apspriedes tel;pu? Izskatās jau ka nē -- Tev jau ērtāk nodarboties ar kvā kvā .. vē vē.. vau vau .. Lai gan varētu tomēr piedalīties arī Tu!!!! Bet kvēkšķēt jau ir vieglāk ērtāk, vai ne?

pirms 9 gadiem, 2011.04.22 10:13

kvā

pilna novada dome ar speciālistiem, bet, lai izstrādātu attīstības plānu, jāalgo 3 firmas.

pirms 9 gadiem, 2011.04.21 18:13

Latvijā un pasaulē