Upēs ielaisti 25 tūkstoši foreļu mazuļu 3

Zemgales reģiona Lielupes upes baseinā maija beigās tika ielaisti 25 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Šāds projekts, kuru realizēt palīdz biedrība «Mēs zivīm», tiek īstenots jau otro gadu. Zivju mazuļus upēs ielaida, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju. Biedrības «Mēs zivīm» valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra informē, ka projektā «Miljons foreļu atgriešanās» strauta foreles katru gadu tiek izlaistas vienā un tajā pašā vietā, kurā zivis arī paliek uz dzīvi. Šogad, laižot zivju mazuļus, jau bija redzams, ka tās zivis, kas pagājušajā gadā bija sērkociņu kastītes lielumā, ir izaugušas līdz pat 15 centimetriem. Šogad līdz jūnija sākumam četru Latvijas upju - Ogres, Juglas, Lielupes un Ventas - baseinos kopā izlaisti jau 150 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Zivju izlaišana norisināsies vēl Engures un Ventas, arī Gaujas un Pededzes upju baseinos. Projektā «Miljons foreļu atgriešanās» četru gadu laikā Latvijas upēs tiks ielaisti miljons strauta foreļu mazuļu - katru gadu pa 250 tūkstošiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vai normāls makšķernieks?

Normālam makšķerniekam vajadzētu vismaz tik daudz zināt, ka strauta foreles nedzīvo dīķos. Un , ja būtu drusciņ gudrāks par normālu, tad ar izslēgšanas metodi spētu izdomāt, kuras pietekas ir piemērota dzīvesvieta šīm zivīm, un kura nē. :)

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 14:17

un kura tad ir tā upe kurā ielaida?
gan jau savos dīķos salaida... un arī ja neielaida, tad lielupei ir ap 250 pieteku, kā normāls makšķernieks var atrast vispār kur tās foreles ķert pēc gadiem 3-4??? g

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 11:15

atkal tas ĀNS

Kolosāls salīdzinājums -* zivis, kas pagājušajā gadā bija sērkociņu kastītes lielumā,ir izaugušas līdz pat 15 centimetriem* Tās ,kas bija pasta kastītes lielumā, nu jau izaugušas metra garumā - ha ha ha !

pirms 8 gadiem, 2012.06.06 12:10

Latvijā un pasaulē