Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Dāviņiem vedīs asfaltēts ceļš 5

Šonedēļ sācis piepildīties Bauskas novada Dāviņu ciema iedzīvotāju sens sapnis par asfaltētu ceļu, kas vedīs uz pagasta centru. Tiek asfaltēts ceļa posms Dāviņu skola–Teņi, kas vijas garām Dāviņu ciemam. «Tehnisko projektu darbu veikšanai izstrādājām 2009. gadā, lai gan ideja par melno segumu vietējo prātus nodarbināja jau no padomju laikiem,» atceras Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe. Pozitīvās pārmaiņas novērtē SIA «Aips» šoferis Aivars Briedis: «Cilvēki no jaunā ceļa seguma būs lieli ieguvēji. Putekļi arī vairs neies uz dārziem. Patīkami, ka pēc pagasta pārvaldnieces Līvijas Šarķes iniciatīvas ir izdevies iegūt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. Arī mums būs labāk – ceļš šajā posmā līdz šim bija ļoti slikts.»«Pašvaldības autoceļš Dāviņu skola–Teņi ir viens no nozīmīgākajiem posmiem. Apmēram 470 Dāviņu ciema iedzīvotājiem tas nodrošina nokļūšanu uz mājām, bet citiem pagasta ļaudīm – tikšanu uz Dāviņu pagasta pārvaldi, kultūras centru, bibliotēku. Pa to regulāri kursē satiksmes autobusi,» stāsta Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Laila Kalniņa. Lai gan darbu izmaksas šogad ir pieaugušas, pašvaldība, domājot par Dāviņu pagasta iedzīvotāju interesēm, tomēr nolēma projektu realizēt pilnā apmērā. Ciema iedzīvotāji ir priecīgi par brauktuves remontu, taču viņi uzskata, ka ikdienas dzīvē tas neko nemainīs. «Pat ja būs labāks ceļš, cilvēki šeit dzīvot diez vai nāks. Ja būtu darbs, tad varbūt brauktu, bet tagad mūsu ciemā vienīgi pensionāri savu dzīves nogali pavada. Novada dome gan jau piešķirs nopelnus sev par šo projektu, bet maksāsim par to ceļu mēs ar saviem nodokļiem,» spriež dāvinietis Deniss. Iedzīvotāju prieku tomēr nedaudz aizēno fakts, ka līdz centram palicis vēl viens grantētā ceļa posms, kas ir valsts autoceļš. Gan ciema ļaudis, gan pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe cer, ka šis nelielais posms apmēram puskilometra garumā arī tiks asfaltēts.Valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» Bauskas nodaļas vadītājs Dzintars Dzenis atzīst, ka šādi darbi nav plānoti: «Šo posmu pagaidām nav paredzēts asfaltēt. Varbūt kādreiz tas tomēr notiks.»Uzziņai:Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekta «A2 autoceļa Dāviņu skola–Teņi rekonstrukcija» realizācija izmaksās Ls 200 130,30 (ar PVN).Pašvaldības ieguldījums ir Ls 76 448,30, ELFLA finansējums – Ls 126 000.Būvuzraudzību veic SIA «PRO VIA». Tās izmaksas – Ls 2318,00 (ar PVN).Iepirkuma konkursā uzvarēja SIA «Igate», kas kā apakšuzņēmēju darbu veikšanai ir nolīgusi SIA «Viona».Asfalta seguma garums – 2,7 kilometri.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vecene

Atceros, kādi bija ceļi Dāviņos pirms pusgadsimta, kad pavasaros negāja neautobusi, ne cits kāds transports. Cik reizes ceļs netika mērots kājām no un uz Bausku! Toreiz domāju, vai tiešām nekad dzīvē nepiedzīvošu labu ceļu uz Dāviņiem. Nu redz, pēc nieka 50 gadiem tas arī notika. Iedomāsimies vēlēšanos, braucot pa jauno ceļu. Tā piepildīsies.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 10:12

slesers

saulkrastu apvedceļš izmaksāja 30 miljoni km,te tikai apm.8o.tūkstoši

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 14:28

----------

par 2.7kmtadu naudui laikam tas ir aprila joks.

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 21:26

ah

Ah,laimīgie! Prieks ka jums ir tāda Šarķe,ne kā mums Stelpē Jukons(:

pirms 9 gadiem, 2011.07.15 21:04

Latvijā un pasaulē