Uz pusi samazinās attaisnoto izdevumu apmēru par mācībām un ārstniecības pakalpojumiem 2

Attaisnojamo izdevumu apmērs par mācību un ārstniecības pakalpojumiem tiks samazināts līdz 150 latiem gadā patlaban esošo 300 latu vietā, paredz valdības 16. oktobrī pieņemtais lēmums valsts budžeta ieņēmumu palielināšanai.Plānots, ka no 300 līdz 150 latiem gadā tiek samazināta attaisnojamo izdevumu norma par 2010. gadā saņemtajiem pakalpojumiem - mācībām un ārstniecību. Šī lēmuma ietekme uz budžeta ieņēmumiem tiek pārcelta uz 2012. gadu, bet jau 2011. gada budžetā tiek plānots ietaupījums četri miljoni latu. Tāpat valdība nolēmusi no trīs mēnešiem līdz 12 mēnešiem pagarināt iedzīvotāju valstij pārmaksātā iedzīvotāju ienākumu nodokļa par attaisnojamajiem izdevumiem atmaksas termiņu. Šāds lēmums nākamā gada budžetā papildus nodrošināšot astoņus miljonus latu. LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā Ministru kabinets panāca nepieciešamās vienošanās par nākamā gada valsts budžetu un galvenajiem izdevumu samazināšanas un ieņēmumu palielināšanas virzieniem. Pasākumi nodrošināšot nākamā gada budžeta deficīta samazināšanu par 500 miljoniem latu, kā to nosaka vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem. Valdības akceptētie fiskālās konsolidācijas pasākumi ietver gan valsts budžeta izdevumu samazināšanu par aptuveni 305 miljoniem latu, gan ieņēmumu palielināšanu par aptuveni 185 miljoniem latu caur nodokļu politikas izmaiņām, kā arī nenodokļu ieņēmumu palielināšanu par 18 miljoniem latu. Tādējādi valsts kopbudžeta ieņēmumi tiek plānoti 3,73 miljardu latu apmērā, savukārt izdevumi tiek plānoti 4,33 miljardu latu apmērā jeb par aptuveni 600 miljoniem latu lielāki. Centrālās valdības budžeta deficīts nākamgad plānots 5,1 procents no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet pašvaldību - apmēram 1,8 procenti no IKP. Pēc Eiropas Komisijas korekcijām budžeta deficīts varētu palielināties vēl par 1,5 procentiem, bet kopējais deficīts nepārsniegs 8,5% no IKP. Tiek plānots, ka budžeta projekts Saeimā tiks iesniegts līdz 28. oktobrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Š.Holmss

Ja valsts visu vēlas aizturēt, pagarināt, tad varbūt arī iedzīvotāji nodokļus varētu maksāt ar aizkavēšanos, vai vispār 1x gadā teiksim uz ziemassvētkiem!!!
Cirks aizbraucis klauni Saeimā un valdībā palikuši!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 09:28

Kika

griezt un atņemt, aizkavēt un nemaksāt pēc labās prakses- tāds ir valsts mērķis! Trakums, drīz izdomās arī algas apmēru sākot no 50% aizturēt uz 3 mēnešiem!

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 10:53

Latvijā un pasaulē