Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz sapulci atnāk seši vecāki... 14

Alkohola lietošana bērnu vidū ar katru gadu pieaug un paplašinās, tādēļ ir nepieciešams paredzēt likumdošanā iespēju bērnu piespiedu ārstēšanu no atkarību izraisošām vielām. Lielākā daļa bērnu, kas regulāri lieto apreibinošās vielas neatzīst savu problēmu, tādēļ ir neiespējami bērnu motivēt brīvprātīgai ārstēšanai.Valsts bērni tiesību aizsardzības inspekcijas inspektori (VBTAI) inspektori 23.janvārī Bauskā, aicināja uz tikšanos dažādu institūciju pārstāvjus, lai runātu par situāciju un iestāžu darbību bērnu atkarību izraisošo vielu lietošanas gadījumos, sniegto palīdzību un detoksikāciju, kā arī, lai vienotos par vienotu turpmāko darbību minētajā jautājumā. Tikšanās notika daudzfunkcionālajā rehabilitācijas centrā «Ābele».Piedalījās rajona internātskolu pārstāvji, ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji un darbinieki, policijas darbinieki, Bauskas rajona slimnīcas bērnu nodaļas vecākā māsa, rajona padomes pārstāvis Valdis Veips.Īslīces SOS bērnu ciema direktors Gatis.Matulevičs atzīst, ka nav pieļaujams, ka bērnus ārstētu kopā ar pieaugušajiem alkoholiķiem. Lielākajai daļai šo pacientu nav vairs morālo vērtību, ne sapratnes par savu rīcību. Šādā vidē bērnam uzturoties, tiek nodarīts vēl lielāks ļaunums veselībai un morālei. Pieaugušie pacienti piedāvājot bērniem smēķēt un iedzert.Internātskolu pārstāvji atzina, ka šajā cīņā nav atbalsta no vecākiem. Lielai daļai ģimeņu ir vienalga, kas notiek ar viņu bērnu. Iecavas internātpamatskola rīkojusi izbraukuma vecāku sapulci uz pagastu, kurā dzīvo ap 30 ģimeņu, kuru bērni mācās minētajā skolā, bet atnākuši tikai seši vecāki...Tikšanās dalībnieki vienojās par rīcību. Situācijās, kad bērns ir alkohola vai citas apreibinošas vielas reibumā, iestādes darbinieki izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību. Bērns jāievieto slimnīcā, neraugoties uz to, cik viņš ir izdzēris vai apreibis, jo nav iespējams paredzēt kā bērna organisms reaģēs, arī uz nelielu lietotās vielas daudzumu. Medicīniskā palīdzība jāsniedz bez maksas. Tikšanās gaitā tika izteikti vēl citi priekšlikumi: Par bērna ievietošanu ārpusģimenes aprūpes iestādē vecākiem vajadzētu maksāt valstij par bērna uzturēšanu, nevis kā ir pašlaik, ka šos bērnus uztur valsts. Šāds likums ir pieņemts, bet netiek īstenots -Bērnu tiesību aizsardzības likuma 30.pants, MK 2005.gada 6.septembra noteikumi Nr.668. Vajadzīgas sanatorijas tipa skolas bērniem, kuriem ir atkarības problēmas. Tur jābūt speciālistiem, kuri strādātu ar šiem bērniem, palīdzētu un motivētu. Protams, ir jābūt izstrādātiem kritērijiem, kad bērnu šādā skolā ievieto. Pašlaik ir skolas bērniem ar elpošanas ceļu saslimšanām, garīgās attīstības problēmām un nervu sistēmas traucējumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Zinošais Zintis.

Atbilde Gedam. Latvijas normatīvie akti aizliedz bērnus turēt arestā, bez tam sodu, kurš saistīts ar brīvības atņemšanu piespriež tiesa, cik zināms, tiesas mums ir humānas un labākajā gadījumā pakratīs izlaidenim ar pirkstu.Jāsoda vecāki par bērnu neaudzināšanu, ja mācēja uztaisīt, lai tad arī audzina

pirms 12 gadiem, 2008.01.30 12:30

zinošais Zintis.

Bet kapēc bērni jāvāc policijas patruļai, kur paliek vecāki, vai tad tos dīkdieņus saražojusi policija.Gudri izdomāts,kādas sabiedrības daļa ražos bērnus un policija viņus vāks, ja nevar izaudzīnāt, tad vajag izmantot kontracepciju, zinājāt ir tāda lieta.Un ja paši nezinat kādi ir bērna pienākumi, jo neesta lasījuši, tad nav ko brīnīties, kad nav ko likt priekšā pusaudzim, kurš bāžās virsū ar savām tiesībām.Kas attiecās uz skolu, vajag paaugstināt profesionalitāti, nevis atrādāt ar tādām idejām, kā padomju laikos, tapēc jau jaunajiem skolotājiem nav vietas skolā, ka vecās grimzas nevar pieņemt, ka jaunajiem veidojas labāks kontakts ar učukiem.

pirms 12 gadiem, 2008.01.30 12:25

Žagars

Ar kādām tiesībāsm skolotāji apvaino bērnus un vecākus. Valsts ir paredzējusi bērnu tiesības un skolai nev nekādu tiesību pieprasīt pretējo! Šeit noteikti ir jāierosina kriminālprocess par bērnu un vecāku apvainošanu! ...kāds stulbums mūsu muļķu zemē!Piekrītu Kikai. Bet IM ierēdņi?

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 20:37

ooom

Jo augstāka cena šnabim ,jo lielākus draņķus viņi dzers . Jāsāk ar to ,kur dabūnaudu dzeršanai .

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 19:41

Es

Tā ir cīņa ar sekām , bet kad sāks cīnīties ar cēloņiem >?

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 10:30

Es

Tā ir cīņa ar sekām , bet kad sāks cīnīties ar cēloņiem >?

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 10:30

Es

Tā ir cīņa ar sekām , bet kad sāks cīnīties ar cēloņiem >?

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 10:30

2dalinsh

Domāju ka vajag sākt ar atbildību no valsts un sabiedrības kopā. Ja 0.5L degvīna maksātu kā Norvēģijā 25 Ls. tad čista aiz skopuma daudzi vairs nedzertu. Vēl jo vairāk sīkajiem nebūtu kur ņemt tādu piķi šmigošanai.

pirms 12 gadiem, 2008.01.26 11:26

bosiks

Kāda atkarība??? Totālākā izlaidība no bezdarbības!! Visatļautība! Sodīt pēc pilnas programmas!!

pirms 12 gadiem, 2008.01.26 07:13

vecais

piekrītu gedam.Tiesības tādas un tiesibas šādas,bet kur paliek pienākumi?Nedomāju,ka dzeršana un alēšanās pēc tam ir normāls pasākums!

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 23:19

geds

Nu man liekas vairāk vajag sodīt bērnus un vecākiem paziņot kad bērns arestā un atstrādā sabiedriski derīgu darbu.Tā viņi varbūt vienaudzu redzēti kaunēsies.Un nost ar tām lielajām bērnu tiesībām.Laiks arī prasīt atbildību.

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 19:36

xxl

Ļoti jauki ka Sirsniņas kundze ir sasaukusi šos pārstāvjus,jo situācija ir tiešām katastrofāla , jo mazgadīgie brīvi iegādajas alkoholu veikalos ,un tas briesmīgākais ,ka Bauskā nav nekādas policijas patruļas ,kas šos bērnus savāktu ,vai arī rūpētos par kārtību uz ielas . Žēl gan tikai knetika pieaicināta Bauskas dzīves redakcija lai šīs sanāksmes risinātie jaut''ajumi tiktu vairāk atspoguļoti,bet var būt Bauskas dzīvi tas nesatrauc.

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 13:54

ašais

piekrītu KIKAI,turklāt tos sareibušos jauniešus uz menteni,lai vecāki brauc pakaļ un izņem,jo daudzi nemaz nezina,ka viņu atvases disenēs ir,,pālī,, Absurda ir situācija,ka skolā,neminēšu kurā,notiek diskotēka 5-9 klasei un vecākiem jāiet dežurēt,lai bērni alkohola reibumā nesabojātu skolas inventāru...

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 11:37

Kika

Nu sen jau bija laiks prasīt reālu atbildību no vecākiem. Sabiedriski derīgos darbos atstrādāt visas bezatbildīgi kompānijās vai pie televizora pavadītās stundas. Un "bērniņi" arī lai strādā līdz un atpelna viņu ārstēšanā iztērētos līdzekļus. Tas ir vienīgais ceļš!

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 10:33

Lietotāju raksti