Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējiem laba iespēja meklēt un atrast partnerus ārzemēs 2

Zemgales plānošanas reģionā sākusies Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A programmas atbalstītā projekta «Mazo un vidējo uzņēmumu starptautisko pakalpojumu pieejamības veidošana» (BASIS) ieviešana.Kopā ar vadošo partneri - Turku Universitāti Somijā - projektā piedalās vairākas ar biznesa atbalstu saistītas institūcijas kā no pašas Somijas, tā no Igaunijas un Zviedrijas. Savukārt no Latvijas puses projektā pārstāvēta ir Rīgas Tehniskā universitāte, kā arī Kurzemes un Zemgales plānošanas reģions. Projekta ieviešana notiek ar mērķi veicināt Centrālā Baltijas jūras reģiona teritoriju ciešāku integrāciju un mazināt barjeras, kas kavē mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) iekļaušanos starptautiskajā apritē. Izvirzītā mērķa sasniegšanai katrā no projekta partnerinstitūcijām paredzēts, piemēram, izraudzīties un apmācīt vismaz trīs augsti kvalificētus sabiedriskos biznesa konsultantus, kuri, izmantojot īpaši izstrādātus sadarbības modeļus, nākotnē būs gatavi palīdzēt vietējiem uzņēmējiem atrast vispiemērotāko starptautisko noieta tirgu kvalitatīvai produkcijai un pakalpojumiem. Virkne projekta aktivitāšu būs vērstas uz to, lai attīstītu pārrobežu sadarbību starp jau esošo, kā arī jaunu pakalpojumu sniedzējiem un ražotājiem, lai atbalstītu MVU, kuriem jau piemīt atbilstīgs potenciāls pirmo soļu speršanai starptautiskās sadarbības virzienā. Tāpēc projekta ieviešanas laikā katrā no pārstāvētajām teritorijām plānots identificēt trīs uzņēmumus, kuru īpašnieki ir visnotaļ ieinteresēti dibināt jaunus kontaktus ar radniecīgiem uzņēmumiem Igaunijā, Somijā un Zviedrijā, kā arī citās valstīs, vēlas mācīties meklēt un atrast konkrētus biznesa partnerus ārvalstīs. Tāpat projekta ieviešanas laikā, kas ilgs trīs gadus, iecerēti biznesa konsultantu, uzņēmēju, pašvaldību speciālistu, kā arī biznesa atbalsta struktūru darbinieku pieredzes apmaiņas braucieni pie partneriem un labās prakses piemēru studēšana, dažādi semināri un mācības. Tā, piemēram, vasarā plānots iepazīties ar uzņēmējdarbības vidi Somijas dienvidrietumos, piedalīties Uzņēmēju dienās Turku, apmeklēt divus līdz trīs uzņēmumus, dibināt savstarpējos kontaktus, izvērtēt potenciālo tirgu. Savukārt rudenī pēc līdzīgas programmas plānots apmeklēt Zviedriju. Bez tam katrs no projektā iesaistītajiem partneriem savā teritorijā apkopos lietišķu informāciju par visām biznesa atbalsta struktūrām un to sniegtajiem pakalpojumiem. Rezultātā taps kopīgs katalogs, ko vienotā sadarbības tīklā varēs izmantot gan pašas biznesa atbalsts struktūras, gan ikviens interesents no uzņēmēju vidus. Tādējādi jau tagad Zemgales plānošanas reģionā izsludināta MVU pieteikšanās dalībai projekta aktivitātēs. Lai to izdarītu, uzņēmējiem ar labām angļu valodas zināšanām līdz aprīļa beigām nepieciešams elektroniski aizpildīt dalībnieka anketu, kas kļūs par pamatu Zemgales trīs visatbilstošāko uzņēmumu atlasei dalībai minētajā projektā. Plašāk informācija par jauno projektu atrodama interneta vietnē .

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Basis

Īstā projekta mājas lapas adrese ir http://www.ttu.ee/basis, taču vairāk informācijas (konkursa nolikumu, dalībnieku pieteikšanās anketu var atrast mājas lapā www.zemgale.lv).

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 08:38

;

interesanti, bet kura interneta vietne var uzzinat vairak?
Noraditais links ir lattelecom.

pirms 9 gadiem, 2011.04.14 15:41

Lietotāju raksti