Uzņēmējs atsakās no baseina būvniecības Bauskā 20

Deputātiem vienprātīgi balsojot, Bauskas Domes sēdē vakar, 21. augustā, nolemts izbeigt zemesgabala nomas līgumu ar zemnieku saimniecību «Strīķeri». Tādējādi z/s «Strīķeri» atsakās no ieceres Bauskā, Salātu ielā 5, būvēt peldbaseinu.Līgumu par zemesgabala iznomāšanu Salātu ielā baseina būvei pašvaldība un privātuzņēmējs noslēdza 2007. gada 19. janvārī. Pusotra gada laikā uzņēmējs nespēja nokārtot finanšu dokumentus kredīta saņemšanai, līdz galam nav izstrādāts arī baseina projekts. Z/s pārvaldnieks Raivo Tarvāns «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ieceri nevarot īstenot tādēļ, ka nav iespējas bankā iegūt kredītu: «Negribēšana nav iemesls, tikai un vienīgi ekonomiskā situācija un nespēja saņemt bankā aizdevumu. Šobrīd jūtos nelāgi emocionāli. Izstrādājot projektu, esmu ieguldījis arī vairākus desmitus tūkstošus latu, līdz ar to esmu cietis zaudējumus. Ja būs pircējs, domāšu par projekta iespējamo pārdošanu.»Domes sēdē deputāti izteica nožēlu, ka pusotru gadu lolotais baseina būves projekts netiek īstenots. Domes priekšsēdētājas vietnieks Māris Freimanis izskatīšanai bija sagatavojis jaunu lēmuma projektu par zemesgabala Salātu ielā 5a turpmāko izmantošanu. Pēc diskusijām deputāti to atbalstīja. Tika pieņemts lēmums šajā vietā būvēt pirmsskolas izglītības iestādi ar peldbaseinu. Pilsētas Būvvaldei noteikts izstrādāt šim objektam plānošanas un arhitektūras uzdevumu. M. Freimanis «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka Domes sēdē pieņemtais lēmums ir principiāls – pilsētā baseins ir jābūvē. Turklāt Bauskā ir vairāk nekā 350 mazuļu, kuri gaida rindā uz bērnudārzu. Īstenojot šo projektu, būtu cerība rindu nedaudz samazināt. M. Freimanis precizēja, ka baseins iecerēts publiski pieejams, tā celiņu garums būs 20 metru. Objekta būvi varētu finansēt no pašvaldības budžeta. Lai arī niecīgas, tomēr ir cerības saņemt daļēju valsts finansējumu. Kad par pašvaldības līdzekļiem iecerētais baseins Bauskā varētu tapt, M. Freimanis atteicās prognozēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

...

Gribuliit, tomēr strūklaka jau ir :) aizej tik apskaties pie 2. vsk :)
kgan arii gribeejam ljoti visi to Boulingu...un tgd gandriiz jau izputeeja tas... nee nju ja buus reaali pieejamas cenas, tad noteikti ietu biezzaak ar draugiem, ggimeni...un veel tacu tur var buut muusu beernu naakotne 8)peldeetaaji utt :)
par to vajag taks padomaat...bet nju tolks no taas muussu domes pilniiigi nekaads...tfu tfu tfu...

pirms 12 gadiem, 2008.08.27 11:26

GRIBULIS

Kur STRŪKLAKA, kur BASEINS? Gribu strūklaku, gribu baseinu. Par Gribulīti mani sauc un tas ir tikai tāpēc, ka gribu visu daudz un vienmēr saucu GRIBU,GRIBU.

pirms 12 gadiem, 2008.08.25 13:41

Papa

Lūzeru pilsēta... Bērnudārza baseins!? Cik dziļš drīkst būt pirmsskolas vecuma cilvēciņiem? 40cm?

pirms 12 gadiem, 2008.08.25 07:41

erts

a ko DUS uzbūvēja uz pie rimi dīķi aizblietēja ciet? kas pieļāva tādu stulbumu?

pirms 12 gadiem, 2008.08.24 22:04

Deputatiem bija jaizvelas, baseins vai komandejumi(atvalinajumi) uz siltajam zemem uz pasvaldibas rekina.Tomer labak apcelot pasauli uz valsts rekina nekaa kkadu baseinu. Mums tak ir 3 upes. Vai tad nepietiek udens?

pirms 12 gadiem, 2008.08.24 21:26

vērotājs

Apskatiet Latviju. Daudzās mazpilsētās ir baseini, jo tur atbalstu gūst no pašvaldības, bet mums jau tas nav vajadzīgs.

pirms 12 gadiem, 2008.08.24 10:20

b_h

Jamaina Bauskas valdibu.. Pie tam visu,tad kkas saks darits.
Gribu baseinu! Nav jabut labam biznesmenim lai gutu pelnju no baseina. Vnk uztaisiet vinju lielakam cilveku skaitam,un uztaisiet pieticigas cenas. Un tad bus visiem labi :)

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 14:25

juris

Tik ilgi gaidījām to brīdi, ka Bauskā sāks celt baseinu. Tagad nekā. Aicinu Bauskas un rajona iedzīvotājus, to visu atcerēties, kad būs jāvēlē mūsu deputāti. Uzskatu, ka pie visa vainīgi deputāti un dome, kuri neprot, vai negrib to visu. Kur ir RIMI strūklaka? Kur ir basens? Vienīgi DUSus mēs ceļam, jo tur jau nāk kaut kas kabatā deputātiem...

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 12:25

dfhy

jaa.. vispar.. kas tur misti ir aR bernudarzu rupniecibas ielaa?
kapec domei ir tads naids pret to vietu?
vai tapec, ka pieder kristiešiem?
It doesn't make sense.

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 01:46

mmm

vēlos Bauskā peldbasenu!!!!!! Kas ar mani????*** cik garu, atbalstīsim visus kat to lietu spēs pavilkt!!!!!VEIKSMI,galvenais NENOSLĪKSTAT!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 01:39

skaistuliite Dzii

Lielisks baseins ar 20 m garu celinju... Taalaak vairs nav kur. Ar ko mees sliktaaki par citaam pilseetaam ar 50 m gariem celinjiem. Goda vaards raudaat gribas.
Vismaz shis farss ir beidzies! Lai dziivo farss!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 18:02

...

Bauskai basēns BŪS, tad.... kad pūcei aste ziedēs.. ;) :D:D:D
atliks vien braukt plunčāties uz jūru, upi.. - VASARĀ.. ;( :@

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 17:04

Beks

Baseinu jau solīja būvēt visiem labi zināmais Nikolajs DZENIS bijušajā kinoteātrī. Solīt jau var katrs, bet lai solījumu izpildītu vajag naudu. Ja Bausku uztver kā lielu ģimeni, tad ir skaidrs, ka sieva un bērni grib baseinu, kur plunčāties, bet vecajam nav naudas. Tas ir arī viss. Nav ko kunkstēt. Kad būs nauda, tad arī cels.

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 11:56

sens

Nedaudz vēstures-pirmais baseinu solījās uzbūvēt "MGM" ar M.Freimani priekšgalā. Ar ko tad viņš labāks par Tarvānu?

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 11:28

to homme

Apbrīnoju tavu gudrību, piekrītu, ka tagadējā dome neko nejēdz un neko labu nav pilsētai izdarījusi, tur vajag tādus cilvēkus ar skaidru redzējumu, kā tevi - es par tevi balsošu nākamajās vēlēšanās!

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 11:06

homme

Nu re, viss arii noskaidrojās...
Protams, ka baseins nebūs vēl kādu brīdi, te nav vainojas Tarvāna kungs, bet gan Bauskas pilsētas dome, kas ticēja nereālajam un izrādija savu nezināšanu un nekompetenci attiecībā uz biznesu... Domes deputāti ticēja tam bezcerīgajam rojektam, bet bankas skaidri un gaiši pateica, ka tas nav iespējams, jo baseins nav tas bizness, kas nes peļņu, ar to Bauskā nenopelnīsi, ir visādi citādi finansēšanas varianti, bet ne privātbizness, to var atļauties tikai ļoti turīgi uzņēmumi, kas baseinu var panest, kā hobiju...:) Tā kā bauskas iedzīvotāji varat atkal novērtēt pilsētas domniekus par viņu izglītības līmeni, tas nozīmē, ka viniem drosi var iestāstīt, ka (atvainojos par latvisko izteicienu) d...ā rudzi zied.......
Bet ja runājam par bērnudārzu, tad tas jau arī bija sen izpildāms projekts....
Nu pastaastiet man lūdzu domes deputāti!!! Ar ko Bauska atšķiras no super lielās un varenās mazpilsētas SMILTENES?????
Smiltene atļāvās uzcelt pilnīgi jaunu no nulliites bērnudārzu uz 300!!!!!! bērnu vietām...sasodīits....vai tas nav iespējams????....
Vajag tikai straadaat!!!! es saprotu, ka mums ir veelme atjaunot pili, atjaunot veesturisko vecpilseetu, bet vai taa buutu pioritaate??? Ja valsts pati negrib domaat par bērnudārzu būvniecīibu, tad Pilsēta saviem iedzīvotājiem to reāli var izdarīit...un tad veel briinaas...kaa tad taa??? kaadeelj tik maza dzimstiiba???? a kur lai to beernu lie liidz 3 gadu vecumam?..kaa lai maamina vai tēvs uztur vinju no fantastiskaa 30 LVL pabalsta???????????

pirms 12 gadiem, 2008.08.22 10:17

Kohs

Gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir nedabūt. Neviens te nav sliktais un neviens te nav vainīgs.Bauska nav Ņujorka, Bauska ir Eiropas nomales valsts Latvijas nomale. Nevajag satraukties, gan kādreiz baseins būs, bet ne jau olimpiskais, bet gan lauku pilsētiņas iespējām atbilstīgs.

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 22:29

Lai tak nemuld, pirmkārt, ja tik liela rinda uz bērnudārzu, tad lai Dome piešķir finansējumu tam privātajam dārziņam Rūpniecības ielā, kur aŗi iet pilsētas bērni, kuriem nav vietas pilsētas iestādēs.
Otra lieta - nekad, nevieni higienas noteikumi neļaus bērnudārzā publisko baseinu. Skolās jā, bet ne pirmsskolas iestādēs. Atkal čakarē smadzenes.

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 19:39

Latvijā un pasaulē