Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējs: Jāievieš «nodoklis par sūdiem» 5

Uzņēmējs Guntis Belēvičs izstrādājis vairākus priekšlikumus, kā papildināt nodokļu ieņēmumus un taisnīgāk sadalīt budžeta līdzekļus.Laikraksta "Vesti Segodņa" pielikumā "Delovije Vesti" publicētā viedoklī uzņēmējs aicina ieviest "nodokli par sūdiem", ko piemērotu pārtikas produktiem, kuros ir sojas piedevas un E vielas. Tāpat viņš aicina uzlabot nodokļu iekasēšanu, rīkojot čeku loterijas, bet cigaretes tirgot tikai speciālos automātos. Analizējot valsts budžeta veidošanas procesu, Belēvičs norāda, ka iedzīvotājiem trūkst pārliecības, ka maksātie nodokļi tiks izmantoti lietderīgi. Turklāt ir viegli iekasējami nodokļi, piemēram, maksa par iebraukšanu Jūrmalā, un grūti iekasējami nodokļi. Tāpat nepieciešams noteikt precīzus nodokļu ieņēmumu izmantošanas mērķus. Uzņēmējs izstrādājis vairākus priekšlikumus, kā uzlabot nodokļu iekasēšanu. Viņš atgādina, ka jau ieviests akcīzes nodoklis bezalkoholiskajiem saldinātajiem dzērieniem. Pozitīvi vērtējams, ka mūsu bērni mazāk dzers "neveselīgo kolu", taču žēl, ka tajā pašā laikā viņi ierobežos arī "derīgā kvasa" patēriņu. "Kā izdarīt tā, lai nodoklis, no vienas puses, būtu taisnīgs, bet, no otras puses, neietekmētu vietējos ražotājus? Es iesaku aplikt ar nodokli visu to, kas satur ģenētiski modificētu soju. Šo soju mēs Latvijā neražojam. Šis nodoklis varētu būt diezgan liels, lai desa ar "sūdiem" maksātu dārgāk nekā desa ar īstu gaļu. Tad, es ceru, katrā zemnieku sētā atkal parādīsies govs," akcentē Belēvičs. Viņš iesaka pievērst uzmanību arī E vielām, stabilizatoriem un konservantiem, kurus arī varētu aplikt ar akcīzi. "Lai Latvijā ražoti produkti maksātu mazāk nekā visi šie importa "E sūdi"! Sauksim to tautas valodā - "sūdu nodoklis". Un nolemsim, ka visi ieņēmumi no šī nodokļa ies māmiņu pabalstiem. Tas būs taisnīga un stimulējoša nodokļa piemērs," akcentē uzņēmējs, piebilstot, ka šāds "nodoklis par sūdiem" ļautu arī uzlabot situāciju lauksaimniecības nozarē. Vēl viens priekšlikums Belēvičam radies, uzklausot dēlu pēc viņa brauciena uz Ķīnu. Šajā valstī nodokļu maksāšana tiek stimulēta, rīkojot čeku loterijas - iedzīvotāji paši pieprasa čekus par pirkumiem, jo tie piedalās dzīvokļu un automašīnu izlozēs. Tāpat uzņēmējs aicina cigaretes tirgot tikai speciālos automātos, kas ļautu samazināt kontrabandu. Ieņēmumus no tirdzniecības varētu sadalīt starp valsti un pašvaldībām, tostarp stimulējot vietējos policistus, lai viņi būtu ieinteresēti cīnīties pret kontrabandu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

broņs

pilnīgi piekrītu IU, jo vairāk iekasēs jo pašvaldības vairāk aizlaidīs" sūdos",rātsnamos un bibliotēkās

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 15:56

xyz

Ja jau no automāta iegādāto cigarešu čeki piedalītos loterejā, tad varbūt kāds arī atturētos no kontrabandas. Bet tie saldinātie *** tiktiešām jāapliek ar vēl lielāku nodokli. Stāvot rinda un redzot, ka māmiņa pērk 2 l pudeli ar to mēslu, gribas pieiet klāt un pateikt, lai attopas! Presē raksta, ārsti skaidro, bet ...

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 13:52

fui

Pats esi sapīpējies, pajoliņ.Sūdu nodoklis būtu vietā, to vēl varētu piemērot Bauzes tirgū tirgotajām Ķīnas humpalām.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 09:18

Latvijā un pasaulē