Uzņēmuma slēgšanai Stelpē seko ķēdes reakcija 3

Akciju sabiedrība «Siera nams» ir spiesta pārtraukt ražošanu Stelpē.Šo faktu «Bauskas Dzīvei» apstiprināja «Siera nama» finanšu direktore Dace Pauliņa. Ar sarūgtinājumu viņa raksturoja pašreizējo situāciju: «Jau ilgāku laiku mēs dzīvojam neziņā. Akciju sabiedrības «Bauskas piens» ieilgusī krīze tagad ir skārusi arī mūs. Tā saistīta ar abu uzņēmumu kopīgajām komunikācijām. Neesam pārliecināti, kurā brīdī tiks pārtraukta elektroenerģijas, ūdens piegāde, siltuma apgāde un attīrīšanas ierīču darbība. «Bauskas piena» problēmas «Siera namu» ietekmē ļoti smagi. Gluži vienkārši esam spiesti pārcelties, kaut arī tas izmaksās dārgi.Turklāt pārcelšanās nav iespējama īsā laikā. Nepieciešams demontēt iekārtas, pēc tam uzstādīt no jauna. Šajā laikā pastāv draudi zaudēt stabilo vietu tirgū. Mums bija laba sadarbība ar piena piegādātājiem, pārcelšanās gadījumā tā jāpārtrauc. Bija cerības, ka piensaimnieku kooperatīvs «Dzēse» spēs kaut ko mainīt Stelpē, bet tas neizdevās. Nevaram dzīvot neziņā, jo mūsu ražošanas process nav vienā mirklī apturams, ja pēkšņi vairs nesaņemam elektroenerģiju. Tādēļ jāizšķiras par šādu ekonomiski neizdevīgu soli.»«Bauskas Dzīve» jau ir informējusi, ka akciju sabiedrība «Bauskas piens» 3. oktobrī Stelpē pārtrauca izejvielas pieņemšanu un pārstrādi.Apdraudēta ir arī Stelpes pienotavas daudzdzīvokļu namu apgāde ar siltumu. Pašvaldības priekšsēdētājs Elmārs Jukonis skaidroja, ka iedzīvotāji vērsušies pašvaldībā un informējuši par draudīgo situāciju. (Plašāku publikāciju piedāvāsim laikraksta 3. novembra numurā.)

Pievieno komentāru

Komentāri 3

suns

Jā kārtējo reizi pierādās,ka valsts cenšas,lai laukos vispār vairs nebūtu ne ražošnas ne darba ne dzīves cilvekiem,kuri tur gadiem dzīvo un cenšas kaut ko darīt.Ne jau visi laucinieki ir dzērāji un diedelnieki,par tādiem kļust tie kurus tagad valsts atstumj un pasaka,jūsu darbs nav vajadzīgs,jūsu piens nav vajadzīgs,gaļu iepirksim no Eiropas,jūs savas cūkas varat ēst paši.Tā lūk ar valsts palīdzību veidojas nevienam nevajadzīgā zemnieku šķira.Ja sabrauktu pie ministriem vienreiz visi tie laucinieki,kuri spiesti zaudēt lopus un aizaudzēt laukus tikai tāpēc ka valstij tā ir izdevīgi,tad varbūt kāds aizdomātos!

pirms 12 gadiem, 2008.11.01 12:09

...eee...

visstulbaakais ir tas ka tagad daudzi cilveeki zaudees darbu....:(

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 17:15

zemnieks

Ne jau tikai"Siera namam"ir tik traka situācija. Numat kā Rīgas Piena Kombināts paziņioja, ka ar 1.novembri samazina piena iepirkuma cenu par 1,2 santīmiem un tagad saņemsim vien tikai 0,148 Ls par piena litru.Parasti rudenī cēla cenu, jo piens palika mazāk, to tagad vēl vairāk samazina. Ko tad lai dara zemnieks? Būs govīm mazāk jādod papildbarība, zemāki izslaukumi, mazākas alags strādniekiem, jo nav jau no kā vairs maksāt! Cik tad ilgi var strādāt prieka pēc. Un trakākais, ka zemnieks to uzzin 29.oktobrī - ļoti savlaicīgi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.31 08:45

Latvijā un pasaulē