Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vainīgi šoferi vai zaķi? 10

Uz Rīgu braucu reti, un bēdu stāstus par pasažieru piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem izlasu «Bauskas Dzīvē» un portālā. Pavisam nesen gadījās būt pasažieres lomā. Patīkami un laipni šoferi, arī vēdināšana strādā, tāpēc vairāk uzmanības pievērsu dažādiem rakstveida paziņojumiem pie salona sienas. Atceļā no Rīgas šofera kabīnes aizmugurē ievēroju krāsainu plakātu ar autobusa siluetu un pelēku trusi, ko liela roka satvērusi aiz čupra. Brīdinājums trekniem burtiem: «Zaķis! Maksās vairāk!».

Zemāk skaidrojums: «Turpmāk par braukšanu bez biļetes administratīvā soda vietā būs jāmaksā līgumsods.» Nezinot, kāda atšķirība ir starp parastu sodu un līgumsodu, lēsu, ka, iekāpusi autobusā, esmu nokļuvusi līgumattiecībās ar pārvadātāju. Attaisnojums tam, ka es šeit atrodos, ir braukšanas biļete. Ja tādas nebūtu, man draudētu līgumsods. Vēlāk ne gudras grāmatas, ne internets man gan nedeva nepārprotamu juridisku šī jēdziena skaidrojumu.

Pēc vērojumiem autobusa salonā varētu domāt, ka tiražētajā plakātā izteiktie draudi neattiecas ne uz pasažieriem, ne šoferiem. Tikai kārtējais žests – cik ļoti pārvadātājs cīnās pret naudas piesavināšanos par pakalpojumu. Pēc «Bauskas Dzīves» ieteikuma saskaitīju, ka stūres vīrs, tātad vienīgais SIA «Sabiedriskais autobuss» pārstāvis, vienā reisā Rīga–Bauska no punkta A līdz punktam B pārveda septiņus zaķus. Nevis tos mīksti pelēkos, kurus aiz čupra izsviest no autobusa draud stiprā roka plakātā, bet divkājainos radījumus «Homo sapiens», kuriem biļete netika izsniegta un kuri to arī neprasīja vai pieklājīgi no tās atteicās.

Varbūt tās nemaz nav baumas, ka pārvadātāja augstākā priekšniecība ieteikusi šoferīšiem pašiem prast nopelnīt pieklājīgu algu, un viņi to dara, santīmu pa santīmam nelegāli «iekasēdami» no braukt gribētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Zaglis

Man nipatik 2 'lime'nu cilveki PAREIZI uz MU'LKI ,kura 'limeni j'us esat .Latviju izglaps LUKA'SENKA Balkrievu prezidents A jus LATVIE'SI MAKAT TIKAI SKAUST .Jums izvedot 'isto Latviju vairs nava laika tapec ka jus p'si sa***t LATVIE'SI

pirms 6 gadiem, 2013.08.26 19:41

Zaglis

Man nipatik 2 'lime'nu cilveki PAREIZI uz MU'LKI ,kura 'limeni j'us esat .Latviju izglaps LUKA'SENKA Balkrievu prezidents A jus LATVIE'SI MAKAT TIKAI SKAUST .Jums izvedot 'isto Latviju vairs nava laika tapec ka jus p'si sa***t LATVIE'SI

pirms 6 gadiem, 2013.08.26 19:41

represetais

Piekritu!Kas maksās par metalurgu,par to naudu vareja pielikt medicinai,skolotajiem,ko šoferišus aiztieciet??? ķur jaunatne?kas vedis?roboti!!!vai tie paši........

pirms 6 gadiem, 2013.08.29 01:25

racējs

Kad baušķinieki noskaidros, kam pastarpināti pieder šie autobusi? Ja tas tiks darīts, tad daudz kas paliks skaidrs ar sveicienu no mākoņiem... Ko var cepties - izsauciet autoru uz skatuves!

pirms 6 gadiem, 2013.08.29 06:22

rota

autobusa soferis bileti nedod tikai ar pulem var izlugties -piedzivoju vakar

pirms 6 gadiem, 2013.09.01 16:23

Spy

Justice may be blind, but she has very sophisticated listening devices. ~Edgar Argo

pirms 6 gadiem, 2013.09.02 13:05

Spy

http://www.youtube.com/watch?v=8rh6qqsmxNs

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 13:25

///

Esmu arī atteicies no biļetes... izdevīgi abejādi.

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 16:21

Pasažieris

Par ventilāciju gan neticas, vasaras sākumā tur pat cilvēki dabūja nevietā ārā kāpt, jo nebija ko elpot un vēmiens nāca virsū no bezgaisa. Šā paša tipa autobusā. Un brauc uz 70 kmh. Lai dzīvo dušmaņi, vismaz normāls gaiss, temperatūra, cena un ātrums. Un lai izkonkurē tos "oficiālos" autobusus pie visiem velniem. Kad nav, tad nav, nospļaujos un eju prom.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 15:56

heija

Tas jau normali ka nedod bileti toties vairak izdod atpakal un tas sanak ka pa leto var aizbraukt uz rigu un atpakal, nu ja nav kkadas vecas korkas kuras uzreiz stucii ka ierauga ka neiedod bileti. Un kontrole uz rigas celiem nav vzm neesmu redzejis.

pirms 5 gadiem, 2014.08.25 13:47

Lietotāju raksti