Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vajadzīgs zemāku cenu veikals 13

Vecumnieku pensionāru apvienība "Vecmuiža" cīnās par iespēju ienākt pagastā kādam citam lētāku cenu veikalam no esošām lielveikalu ķēdēm.Pašlaik pārtikas tirdzniecībā Vecumniekos nav konkurences. Tas ļauj netraucēti uzturēt augstākas preču cenas nekā citviet. Katru dienu pircējiem atliek vien noelsties par kārtējo cenu kāpumu pārtikas produktiem. Vairākkārt veiktas aptaujas, savācām kādu pustūkstoti parakstu, uz savu pilnsapulci uzaicinājām pašvaldības izpilddirektoru. Viņš atrunājās, sakot, ka tas būtu interešu konflikts, ja vietvara vērstos pie kāda no lielveikaliem ar priekšlikumu sākt tirdzniecību Vecumniekos.  Savukārt lieltirgotavu pārstāvji paši šādu iespēju nav meklējuši, novērtējot pagasta iedzīvotāju skaitu un pirktspēju. Nu vai nav jāsmejas, ja nebūtu tik skumji, - gandrīz kā parunā par Muhamedu un kalnu. Kuram tad pie kura jāiet?  Otrā atruna - lielveikala dēļ izputēšot mazie vietējie tirgotāji, bet trešā - Vecumniekos pietiekot veikalu. Brīva tirgus ekonomikas apstākļos šis jautājums esot pašu tirgotāju rokās. Par kādu konkurenci var runāt starp SIA "Pīlādzis" un veikalu "Vesko"? Drīzāk jūtama vienošanās par izlīdzināti augstām cenām, un mazie veikaliņi tai labprāt seko.  Atrisinājums būtu lielāka konkurence, kas ļautu cilvēkiem izvēlēties lētāko. Pašlaik to darām, braucot iepirkšanās tūrēs uz Bausku vai Rīgu. Tā dara apmēram 80 procentu pagasta mazturīgo un pat mazliet turīgāko iedzīvotāju. Man rokās vīra Lietuvas radu atsūtītās avīzes.  "Biržiečiu Žodis" atvērums veltīts nabaga latviešiem no Vecumniekiem, kuri Biržos sapērkas pārtiku par litiem, kas Latvijā maksātu tieši tikpat latos! (Valūtas kurss: 1lats = 0,203 liti.) "Šiaures Rytai" apsver iespēju atjaunot bijušās autobusu līnijas Birži-Rīga, tādējādi atvieglojot iepirkšanos Latvijas iedzīvotājiem un piesaistot viņu naudu. It kā kāds būtu lēmis mums mūžīgi būt par pauninieku tautu.  Joprojām no Vecumnieku pagasta padomes gaidām atbildi, kurā būtu paredzēts konstruktīvs risinājums, nevis prasības noraidījums.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Jānis

MAn prieks, ka BEIDZOT !!!! Vecumniekos kāds par sācis runāt. Vēl labāk būtu, ja ķertos pie lietas un meklētu risinājumu. Bauskas Dzīve varētu taisīt cenu salīdzīnājumu pārtikas precēm Bauskas, Vecumnieku un piem. Ķekavas veikalos. Varbūt tad alkatīgie tirgoņi sakaunētos.

pirms 11 gadiem, 2008.07.16 11:23

tie lētie veikali šito izlasīs un momentā skries uz Vecumniekiem...
kapitālismā dzīvojam, viņi paši izlemj, kur iet. cita runa, ja neļautu viņiem to darīt

pirms 11 gadiem, 2008.07.15 17:47

gertrude

Nesen biju Baldones ELVI, patiesībā prieks skatīties - viss tīrs, baigais piedāvājums, nu cenas ir zemākas nekā Vecumniekos.

pirms 11 gadiem, 2008.07.15 10:56

Smejos

Smejies vesels, nezinu kā ar litiem, bet tās cenas kas Latvijā precēm ir latos, vecās Eiropas zemēs ir euro. Rēķini kā gribi - par 1/3 daļu lētāk. Lietuvā vispār viss ir lētāks kā Latvijā. Nevis smieties, bet raudāt gribas to redzot.

pirms 11 gadiem, 2008.07.14 12:30

elyyak

sasmējos... vai arī arī apkritu augšpēdus no demagoģiskā marasma... Lietuvā preces maksājot litos tikpat, cik te latos. gribu atrast to veikalu Lietuvā, kur piens būtu par 60 centiem

pirms 11 gadiem, 2008.07.14 00:08

Kaija

Veikalam jau nav jābūt pašā centrā, bet lielā ceļa malā. Tad arī īpašniekiem būs ieņēmumi, kā arī veikalu varēs apmeklēt Bārbeles un Stelpes iedzīvotāji. Gan jau tos, kuriem nav mašīnas, kaimiņi vienreiz nedēļā aizvedīs iepirkties. Tuvāk būs nekā līdz Bauskas

pirms 11 gadiem, 2008.07.11 13:56

laimi

Piladzi vaig uzspridzinat tad butu vieta ..Maksimai..

pirms 11 gadiem, 2008.07.11 08:47

vietējā

Piekrītu komentētājiem - cenas pie mums ļoti augstas. Ne tikai Pīlādža veikalos, bet arī "Vesko" un Lisovska veikalos, nemaz nerunājot par veikalu, kas atrodas bijušajās Krājbankas telpās! Un pārtikas kvalitāte - gaužām zema.Centra veikalā "Vesko" augļi un dārzeņi bieži ir tādā kvalitātē, ka kauns skatīties!Labprāt iepirktos Supernetto vai Maximas veikalā, ja tāds pie mums būtu, jo nevaru bieži aizbraukt uz Bausku vai Iecavu /tas atkal krietni maksā!/.

pirms 11 gadiem, 2008.07.09 10:12

Pircēja

Vecumniekos ir diezgan liela izvēle , kur iepirkties. Vietējā pārtikas veikalā, lai gan ir šauri , bet preces ir lielā sortimentā . Cenas ir augstas abos pārtikas veikalos centrā .
Reāli domājot , zemo cenu veikals nenāks Vecumniekos , ja nevarēs nopelnīt. Lai to uzceltu ir vajadzīga plaša vieta un tikai Rīgas ielas malā (kur piestāj caurbraucēji, kur normāla piebrauktuve, mašīnu stāvvietas). Cik redzu tādas vietas nav.

pirms 11 gadiem, 2008.07.09 08:34

Kārlis

Nu Vecumniekos Pīlādža veikalā cenas tiešām fantastiski augstas, bet pārtikas un citu preču kvalitāte - ne tā labākā. Viss, kas bāzēs maksā vislētāk, te muļķiem tiek "pasviests" par bargu naudu. Turīgākie kam ir savas mašīnas jau aizbrauc uz Rīgu vai Lietuvu, bet pensionāri pilda Pīlādža naudas maku. Kad vienreiz kas mainīsies? Domāju, ka nav normāli, ja Pīlādzī pat biezpiena paciņa maksā padsmit santīmus dārgāk kā citur !!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.07.08 17:45

Kamēr Pīlādzim nav konkurenta tā būs. Bet kurš nāks uz Vecumniekiem? Varbūt Maksima.

pirms 11 gadiem, 2008.07.08 13:46

no Stelpes

Pilnīgi piekrītu Vecumnieku iedzīvotājiem,jo tādas cenas kā ir Pīlādzī nav pa kabatai nevienam.Mākslīgi uzskrūvētas peč principa gribi pērc,negribi nepērc.Naskie lauku uzņēmēji aizbrauc uz Bauskas Super Neto sapērk preci uzliek vājprātīgo cenu un lūdzu,peļņa nāk griezdamās.Nevar jau pārmest,katrs pelna kā māk,bet cieš no tā patērētājs.Es dzīvoju Stelpē un arī cenšos neiepirkties vietējos veikalos,jo nevaru to atļauties,lābāk braucu uz Bausku vai Iecavu.Ja Vecumniekos būtu kāds Super Neto vai Maxima,labprāt iepirktos tur jo Vecumnieki tomēr tuvāk.Cīnīsimies par savām tiesībam iepirkties lētāk!

pirms 11 gadiem, 2008.07.08 13:37

Lietotāju raksti