Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdības cinisms vairs nepārsteidz 6

Valdība ar Ivaru Godmani priekšgalā un Ati Slakteri kā galveno "konstruktoru", sagādājusi 200 tūkstošiem Latvijas strādājošo papildus darbu Ziemassvētkos un gadu mijā. Tirgotājus un 1/5 miljona tirdzniecības nozares darbinieku vairs pat neizbrīna valdības Ziemassvētku būtības neizpratne.Gan tas, ka lēmums veikt tik milzīgu papildus darbu (pārprogrammēt 67 tūkstošus kases aparātus, izlabot 40 tūkstošus grāmatvedības programmu, pārrakstīt 75 tūkstošus pavadzīmju un atgriezt tik pat daudz preču ar fiksētu pārdošanas cenu partiju piegādātājiem, pārrēķināt cenas nomainīt 80,4 miljonus cenrāžu) uzdots nozīmīgos svētkos, kas jau tā ir darba pārpilni.  Gan tas, ka nevienam no valdības nav vēlēšanās pārrunāt ar tirgotājiem un tirdzniecības darbiniekiem problēmas un to risinājumus trīs darba dienu laikā (grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN) stājās spēkā tikai 23.decembrī) veicot šos darbus. Vismaz paskaidrot savu izpratni par haosa un neizbēgamu likumpārkāpumu radīšanu. Kā papildus izmaksas patērētājiem 8 miljonu latu atsvērs PVN palielinājums janvārī? Pateicamies Valsts ieņēmumu dienestam, kuru arī nebrīdināja par PVN likmju maiņām, par operatīvajiem skaidrojumiem, kā rīkoties šai situācijā. Diemžēl, arī VID nespēj tik īsā laikā sniegt atbildes uz visiem jautājumiem. Kā rīkoties tirgotājiem? LTA katru dienu skaidro telefoniski un sūta pa e-pastu metodiskos norādījumus atbilstoši savai izpratnei un konsultācijām ar VID vadību. Tirgotāju vērtējumi par valdības rīcību ir radikāli, sākot no atbildīgo par radušos situāciju tiesāšanu, beidzot ar izmisuma pilnu vēlēšanos izraudāties. Partija "Jaunais laiks" raksta patiesus vārdus vēstulē LTA: "Nedrīkst par neprofesionālas valdības kļūdām likt maksāt tautai, nesamērīgi palielinot nodokļu slogu". LTA satrauc valdības attieksmes pret sabiedrību nemainība. Šobrīd ir svarīgi izskaidrot sabiedrībai pieņemtos lēmumus un kopīgi meklēt lētākos risinājumus. Arī Finanšu ministrs paziņojis, ka "stabilizācijas programma prasa saskaņotu valsts institūciju, privāto uzņēmēju un visas sabiedrības rīcību". Tomēr tās vietā premjers un virkne atbildīgo ierēdņu apmierināti aiziet Ziemassvētku atvaļinājumā. Vācijas prezidents Horsts Kolers, kas nesen vadīja arī Starptautisko valūtas fondu, saka, ka daudzām valstīm tika izteikts SVF brīdinājums un izsniegtas situācijas attīstības analīzes, taču šīs valdības neveica konkrētus pasākumus. Viņš turpina: "Valdības varēja daudzus gadus dzīvot atsvešināti no līdzpilsoņiem. Taču ilgākā laika periodā tas nevar izdoties. Svarīgi izprast atziņu: morāle ir nozīmīga. Par daudz ir bijis neuzmanības, pašapmierinātības un cinisma". Eiropā to saprot. Kad mēs beidzot nonāksim Eiropā?

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kaulainā atnāks pie visiem

Nopimpojušies līdz ručkai un tas arī viss!

pirms 11 gadiem, 2008.12.31 18:51

fidels

bet vai kādreiz ir bijis savādāk, kas pie komunistiem, kas pie godmanistiem

pirms 11 gadiem, 2008.12.30 14:39

Hmm

Nu ko, baušķinieki? Gaidīsim mūsu mīļo Atīti Slakterīti pārrodamies atpakaļ mājās - Bauskas novadā.. nēsāsim mūsu mīlulīti uz rociņām un mīlēsim mūžīgi mūžos..
Lai slavēts Slakteris!!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 20:27

Auseklis Aglonietis

Ja visu laiku kritu un cēlos par Dzimteni, tad tagad tiešām labprātāk nomainītu vārdu un uzvārdu kaut vai uz Gintautas Pakakaitis un pie joda to patriotismu. Tiešām pat riebjas lasīt kaut ko vai klausīties Godmaņa murmulēšanā. Joskem +1.

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 18:43

zaara

graabushi ir visi, kas pie siles, saakot ar kalviiti un beidzot ar slakteri

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 15:24

Joske

Lasot šo vēsti tautai, vnk nesaprotu ko tāds vīrs kā Godmanis vispār dara Ministru prezidenta amatā,viņš un Slakteris viennozīmīgi ir noveduši valsti un tās iedzīvotājus līdz izmisumam,vnk riebjas kko lasīt vai klausīties,jo vienīgais ko saeima dara ir sēž un skatās kā tauta pati grimst,kamēr paši iet atvļinājumā. Nerunājot par to ka viss šis PVN palielinājums ir katastrofāli milzīgs, es negribu būt ļaunuma piesaucējs, bet zinu ka pēc Jaunā gada valstī bankrotēs tik daudz uzņēmumi un organizācijās, ka vienīgas ko saeima būs spējīga izdarīt ir vnk aiziet. Zinu ka tas neko nemainīs, ja kāds cits ieņemtu Ministru prezidenta krēslu, jo putra jau ir ievārīta, Varu vienīgi novēlēt iedzīvotājiem lai tie turās un nekad neatzīst sevi par valsts patriotiem.

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 14:55

Lietotāju raksti