Var cerēt uz nodokļu atlaidēm 4

Bauskas iedzīvotājiem, arī uzņēmējiem ir cerības saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus. Uz to var cerēt tie, kas pērn ieguldījuši līdzekļus īpašuma sakopšanā, ēkas fasādes, jumta, logu, arī žogu remontā.Bauskas pilsētas Domes finanšu komitejas sēdē deputāti atbalstīja no jauna izstrādātos saistošos noteikumus «Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanu». Daudz darba šo noteikumu izstrādē veicis Domes priekšsēdētājas vietnieks Māris Freimanis. «Bauskas Dzīvei» viņš paskaidroja, ka ņemti vērā agrāk izteiktie iebildumi, izskatīti līdzīgi noteikumi citās pilsētās. Jaunajā projektā iestrādāta diferencēta nodokļu atlaide par paveikto visā pilsētas teritorijā, kā arī atsevišķi vecpilsētā. Turklāt ir nosacījums, ka fasādes, žoga remontdarbiem jābūt saskaņotiem ar pilsētas arhitektu. Paredzēts, ka šie noteikumi būs saistoši nevis uz vienu, bet vairākiem gadiem. Galīgais lēmums par nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi jāpieņem Domes sēdē 24. janvārī. «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka pēc tam uzņēmēji vēl var paspēt iesniegt savus pieprasījumus šīm atlaidēm.«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka 20. decembra Domes sēdē deputāti neapstiprināja nekustamā īpašuma nodokļa atlaides projektu. Toreiz galvenos iebildumus izteica deputāts Raitis Ābelnieks. Viņš vēlējās, lai šādas atlaides piemēro tikai līdz 1940. gadam celtām ēkām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pete

Manuprāt, pietiktu ar to, ka domes finansiste iemācītos parezi aprēķināt nodokli. Pašlaik nodoklis tiek aprēķināts divas reizes lielāks, nekā tam būtu jābūt.

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 11:26

Anniņa

Doma jau jauka. Tomēr remontu izmaksas ir kļuvušas pārāk augstas. Paredzamais nodokļa samazinājums tāds nieks vien būs. Nevajag arī aizmirst, ka būs jāiet un jāpalūdzas, lai to dabūtu, un ne jau katrs tos atvieglojumus dabūs. Prātīgāk būtu bijis atbalstāmajos pilsētas rajonos vienkārši samazināt kadastrālo vērtību bez jebkādiem nosacījumiem. Tad uzņēmēgi ļaudis iegādātos nolaistos īpašumus un iespējams tos arī sakoptu.

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 10:27

sēta

Cerēt jau var, bet vai iedos tās atlaides!

pirms 13 gadiem, 2008.01.18 08:28

Latvijā un pasaulē