Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlēšanu komisijas gatavas rīt nodrošināt tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu 1

Vēlēšanu komisijas ir gatavas sestdien, 23.jūlijā, nodrošināt tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu, apliecinājis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.Referenduma sarīkošanā būs iesaistīti gandrīz 10 000 vēlēšanu komisiju locekļu un darbinieku, kā arī vairāki desmiti novērotāju no Latvijas un ārvalstīm. Latvijā pieteikušies 65 novērotāji, bet no ārvalstīm akreditēti 16 novērotāju, informēja Cimdars.Vēlētāji balsošanai var izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs. Pavisam referendumam ir izveidoti 1028 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 950 iecirkņi atrodas Latvijā, bet 78 - ārvalstīs.Vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst.7 līdz 22. Lai varētu piedalīties balsošanā, būs jāuzrāda Latvijas pilsoņa pase, kurai nav beidzies derīguma termiņš.Lai nodrošinātu, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss, vēlētāja pasē izdarīs atzīmi par dalību tautas nobalsošanā.Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nobalsot vēlēšanu iecirknī, ir iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā jāpiesakās līdz 23.jūlija plkst.12.Vēlētāji, kuri uzturas ārvalstīs, var balsot jebkurā no 78 vēlēšanu iecirkņiem ārvalstīs.Balsošana tiks organizēta arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās.Cimdars atzina, ka šajā referendumā jautājums, uz kuru jāsniedz atbilde balsotājiem, esot pilnīgi skaidrs - "Par" vai "Pret" pašreizējās Saeimas atlaišanu. Lai nobalsotu, būs jāievelk "+" iepretim izvēlētajai atbildei.Atbilstoši Satversmei 10.Saeima būs atlaista, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atlaišanu nobalsos vairāk nekā puse no tiem vēlētājiem, kuri piedalīsies tautas nobalsošanā.CVK informāciju par vēlētāju līdzdalību un tautas nobalsošanas provizoriskos rezultātus publicēs interneta vietnē www.tn2011.cvk.lv.Pirmie provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti no mazākajiem vēlēšanu iecirkņiem gaidāmi, sākot no plkst.23.30, bet balsu skaitīšanu Latvijā plānots pabeigt 24.jūlijā līdz plkst.5.Oficiālos referenduma rezultātus par 10.Saeimas atlaišanu CVK plāno pasludināt 26.jūlijā. Cimdars atzina, ka tiem nevajadzētu atšķirties no provizoriskajiem rezultātiem.Ja vēlētāji referendumā nobalsos par 10.Saeimas atlaišanu, deputātu kandidātu saraksti 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām būs jāiesniedz no 29.jūlija līdz 18.augustam, norādīja Cimdars. saeimas ārkārtas vēlēšanas varētu notikt 17.septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cik jaabuut aptaureetam lai aptaujaas balsotu par partiju kura nemaz nav dibinaata,nav zinaams ne sastaavs ne ideologija ne pragramatiskaas nostaadnes.Nu taads var buuttikai puulja cilveeks bez savas galvas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 18:16

Latvijā un pasaulē