Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienā dienā visas beigtās cūkas aizvest neizdodas 4

Vēl šodien, 1. aprīlī, no cūkkopības uzņēmuma SIA «Uzvara-Strauti» turpinās dzīvnieku līķu izvešana. Tā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.No dzīvnieku līķu kaudzes vakar, 31. martā, aizvestas iznīcināšanai septiņas tonnas līķu. Taču tas vēl nav viss. Firma «Reneta» darbu turpina arī šodien. Procesam regulāri seko līdzi PVD Bauskas rajona speciālisti. J. Grosbārdis paskaidroja – ja 1. aprīlī visus kritušos dzīvniekus aizvest nepaspēs, strādās arī piektdien, 2. aprīlī.«Situācija nav tik vienkārša kā sākumā šķita, jo beigto dzīvnieku apjoms ir ļoti liels. Turklāt daļa to vēl ir sasaluši, kas apgrūtina darbu,» piebilda J. Grosbārdis.«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka SIA «Uzvara-Strauti» kopš janvāra nav nodevusi kritušo dzīvnieku līķus iznīcināšanai, bet uzkrājusi vairākas tonnas beigto cūku uzņēmuma iebraucamā ceļa galā lielā kaudzē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

uz LIELDIENĀM mēs vienmēr pērkam šasliku,un šodien man ir BAIL ieiet veikalā un nopirkt šašliku tas var būt arī kā fumors ,bet patiesi man ir bail......

pirms 10 gadiem, 2010.04.01 22:01

Kristaps

Cien. Bauskas Dzīve,

Ir nesaprotams, kādēļ ne uzņēmums, ne arī J.Grosbārdis nemin konkrētus mirušo cūku nāves iemeslus, vien atrunājoties, ka uz 10 000 cūku šāds miruši dzīvnieku skaits ir normāla parādība.
Esmu interesējies par dzīvnieku barošanu ar Ģenētiski Modificētu barību un jau laboratoriju testi parāda, ka dzīvniekiem ļoti strauji parādās dažādas komplikācijas, tai skaitā palielinās mirstība un iekšējo orgānu problēmas. Manuprāt tas varētu būt iemesls kādēļ cūku fermās ik mēnesi mirst tik liels skaits dzīvnieku. Domājams, ka J.Grosbārdim par to ir aizliegts runāt...
Visu man līdzīgi domājošo vārdā lūdzu Jums, Bauskas Dzīve, mēģināt rast atbildi uz tik plaši jau uzdoto jautājumu:
1) Kāds tieši ir cūku nāves iemesls?
2) Un papildjautājums - Vai barībā, ko "Uzvara-Strauti" dod cūkām ir Ģenētiski modificētas sastāvdaļas?

Paldies Jums jau ieriekš,
Kristaps

pirms 10 gadiem, 2010.04.01 20:30

lote

Varbūt vajadzētu pajautāt PVD,kādēļ tāds daudzums beigtu cūku?Arī es ,tiesa gan piemājas saimniecībā turu cūkas,bet šitādu daudzumu beigtu cūku nevaru iedomāties.

pirms 10 gadiem, 2010.04.01 16:43

Latvijā un pasaulē