Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visiem bērniem no pusotra gada vecuma būs jānodrošina iespēja apmeklēt bērnudārzu 4

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas nosaka, ka vietējām pašvaldībām savā administratīvajā teritorijā būs jānodrošina vienlīdzīgas iespējas bērniem jau no pusotra gada vecuma apmeklēt bērnudārzu.Saskaņā ar likuma izmaiņām vecākiem būs iespēja brīvi izvēlēties, vai savus bērnus vest uz valsts, pašvaldības vai privātu bērnudārzu, un tas mazinās rindas uz vietām bērnudārzos. LETA jau ziņoja, ka patlaban daudzas pašvaldības nespēj piedāvāt bērniem no pusotra gada vecuma vietu bērnudārzā. Vislielākās problēmas ir Rīgā, kur rindā uz pašvaldības bērnudārzu gaida aptuveni 5000 bērnu. Lai mazinātu rindas uz bērnudārziem, Rīgas dome šopavasar apstiprināja jaunus saistošos noteikumus par kārtību, kādā pašvaldība nodrošina pirmsskolas izglītību. Ar jaunajiem noteikumiem plānots mazināt rindas uz vietu pašvaldību bērnudārzos, finansējot grupiņas vai līdzfinansējot atsevišķas vietas privātajos bērnudārzos. Deputāti arī nolēma, ka vājdzirdīgiem un izglītojamiem ar redzes traucējumiem, pamatizglītības iegūšana var ilgt 10 gadus, bet vidējās izglītības iegūšana - trīs gadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Y

Vai varēs pašvaldību vai valsti sodīt (kurš to darīs un kādā veidā) par šī likuma nepildīšanu?

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 23:34

Mom.

Interesanti, kur gan Iecavā var izvēlēties- valsts, pašvaldības vai privātais bērnudārzs???

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 23:30

X

Kā tad nespēj pašvaldība jau neko lieku neprasa ,kā tikai jūsu bērna ēdināšanu samaksāt,3 reizes dienā,ēdinot jūsu bērnus.

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 18:30

un kurš maksās

par šo bērnu uzturēšanos bērnudārzos? Vecāki tak nespēj samaksāt. Vai atkal pašvaldībai tas būs jādara?

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 17:26

Latvijā un pasaulē