Visu, cik iespējams, uztvert ar maņām 4

J. A. Komenskis ir teicis: «Tā kā redzamajā pasaulē nav nekā, ko nevarētu saskatīt vai sadzirdēt, vai saost, vai izgaršot, vai aptaustīt, tad no teiktā varam secināt, ka pasaulē nav nekā, ko nevarētu aptvert ar sajūtām un prātu apveltīts cilvēks.»No 15. līdz 19. februārim pirmsskolas izglītības iestādē «Zīlīte» atklāto durvju nedēļā īstenojās projekts «Maņas un sajūtas». Tā mērķis bija labāk iepazīt vidi, izmantojot piecu maņu (dzirdes, garšas, ožas, taustes, redzes) sajūtas, kurām, praktiski pielietojot, katrai ir savs uzdevums.Visi grupas «Mākonīši» vecāki un bērni bija iesaistīti šī projekta īstenošanā. Tika savākti daudzveidīgi materiāli, no kuriem pagatavojām un prezentējām pašgatavotas maņas attīstošas spēles. Prezentācijas laikā, 17. februārī, vecākus aicinājām vērot «Mākonīšu» nodarbību. Atklājās, ka ir svarīgi visu, cik iespējams, uztvert ar maņām. Ar mūzikas, rotaļu un spēļu palīdzību mēs nostiprinājām priekšstatus un prasmes un secinājām, ka ar minimāliem līdzekļiem iespējams pagatavot mācību palīglīdzekļus, kas palīdz attīstīt bērna maņas un sajūtas.Analizējot vecāku vērojumu anketas, sapratām, ka viņi ir ieinteresēti un gatavi piedalīties sava bērna attīstības pilnveidošanā,Lielu paldies sakām grupas «Mākonīši» visiem vecākiem, muzikālās audzināšanas skolotājai Vijai Urbiņai un grupas auklītei par atsaucību šī projekta īstenošanā!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

SANITA

PRIEKS REDZET SAVU BERNINU,PALDIES AUDZIITEM,VINAS IR BURVIGAS-GINTAI UN INGUUNAI VISLIELAKAIS PALDIES...JUUS ESAT SUPERIGAS!!!
GERDAS UN ARTAS MAMMA..

pirms 10 gadiem, 2010.02.18 20:56

forši

Žēl,ka nav "Mākonīšu" grupas bilde.Bet pasākums bija jauks un izglītojošs.Paldies audzītēm.

pirms 10 gadiem, 2010.02.18 18:26

mamma

Paldies audzinātājām Norai un Ingai par pašizgatavotām spēlēm un jauko nodarbību.Audzinātājas sagādāja prieku ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.Paldies!Tā turpināt.

pirms 10 gadiem, 2010.02.18 18:21

Eh

Redzu savu bērnu mīļās audzītes! Paldies par lielisko darbu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.18 17:03

Lietotāju raksti