Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VSAA aicina klientus informēt par kontu, uz kuru turpmāk veikt pensijas vai pabalsta maksājumus 5

Sakarā ar a/s «Latvijas Krājbanka» visu finanšu pakalpojumu sniegšanas apturēšanu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pensiju un pabalstu pārskaitījumu iespējami ātrai atjaunošanai aicina klientus informēt VSAA par kontu, uz kuru turpmāk veikt pensijas vai pabalsta maksājumus, informē Edīte Olupe, VSAA preses sekretāre. VSAA klientu apkalpošanas centri līdz nedēļas beigām strādās līdz plkst. 19, lai būtu pieejami klientiem arī pēc darbdienas beigām. Informāciju par VSAA teritoriālo nodaļu atrašanās vietām skatīt interneta vietnē http://www.vsaa.gov.lv/lv/kontakti/kontaktinformacija. VSAA maksājumus «Latvijas Krājbankas» kontos līdz šim saņēma vairāk nekā 88 tūkstoši klienti, no tiem pensijas un sociālā nodrošinājuma pabalstus - 58 tūkstoši cilvēku. Ja klientam līdz šim tikai a/s «Latvijas Krājbanka» bijis konts, kurā ieskaitīta arī pensija, tagad ir jāatver konts kādā citā bankā vai jāizvēlas saņemt pensiju «Latvijas Pasta» norēķinu sistēmā (PNS), tad par to jāpaziņo VSAA. Klienti var personīgi vērsties VSAA, lai paziņotu jaunu kontu VSAA maksājumu saņemšanai, bet to var izdarīt arī, nosūtot rakstveida iesniegumu vai ar citas personas starpniecību nogādājot to jebkurā VSAA teritoriālajā nodaļā vai kādā no bankām, ar ko VSAA noslēgts līgums. Tās ir: «Swedbank», «Norvik banka», «Privatbank», «Nordea banka», Hipotēku banka, «GeMoney bank», «DN banka», «SPM banka», «Citadele banka», «SEB banka». Gandrīz visus novembrī paredzētos maksājumus pensionāriem VSAA jau bija ieskaitījusi klientu kontos līdz bankas pakalpojumu apturēšanai 22. novembrī.Lai nekavētu decembra pensiju maksājumus personām, kurām tās tiek ieskaitītas līdz mēneša 10. datumam, informācija par vēlamo saņemšanas veidu un kontu jādara zināma VSAA nākamo trīs darbdienu laikā. Tāpat jārīkojas arī pabalstu saņēmējiem. Līdz novembra beigām vēl paredzēti bezdarbnieka pabalstu, slimības pabalstu un ģimenes valsts pabalstu maksājumi aptuveni trim tūkstošiem personu. Viņiem VSAA nodrošinās pabalstu pārskaitīšanu trīs darbdienu laikā pēc jauna konta paziņošanas. Arī viņiem informācija par kontu jādara zināma VSAA nākamo trīs darbdienu laikā. VSAA izmaksātos pabalstus (izņemot sociālā nodrošinājuma pabalstu) iespējams saņemt tikai bankas vai PNS kontā, atgādina Edīte Olupe. Savukārt pensijas un sociālā nodrošinājuma pabalsta saņemšanai var izvēlēties arī piegādi dzīvesvietā, ko nodrošina «Latvijas Pasts». Arī šādas izvēles gadījumā nepieciešamas klienta iesniegums.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nav jau tik traki

Pensionāri vēl ir vecā kaluma ļaudis un sociāli aktīvi. Kontu nomaiņa notiek. Bankas arī strādā ieinteresēti, reizē ar kontu atvēršanu paņem arī iesniegumus priekš VSAA un pašas tos arī tur nogādā. Aģentūrā rindu pašlaik nav. Latvieši jau vienmēr izcēlušies ar savu korektumu. Ja nu gadījumā kāds nesaprot vai nav pamanījis, kas notiek, pastāv iespēja, ka tiem pensija tiks pārskaitīta automātiski uz pasta norēķinu sistēmu un pensiju varēs saņemt pastā.
Sociālie darbinieki nemaz nevar zināt un VSAA arī nevar iedot datus par pensionāriem, kuri kļuvuši par krājbankas upuriem. Sociālajiem darbiniekiem ir informācija tikai par sociālās palīdzības saņēmējiem, bet tie, lielākoties nav pensionāri... Nevajag celt paniku!

pirms 8 gadiem, 2011.11.23 11:23

lauķis

Kur mums laukos ir krājbankas bankomāti? Lai nebūtu lauku pensionāriem jābrauc pēc pensijas uz Bausku, to piegādā pastnieki. Aicinājums varētu būt aktuāls pilsētniekiem.Parasti cilvēki ir labi informēti par lietām, kas skar viņu personīgos naudas maciņus. Vēl jau pastāv arī telefonsakari. Ja es būtu pensionārs, nekādu banku vairs neizvēlētos...

pirms 8 gadiem, 2011.11.23 09:25

Sociāliem darbiniekiem

Lūdzu, apziniet savus, īpaši vientuļos pensionārus – ja viņi saņem pensiju caur Krājbanku, lai saņem šo informāciju. Palīdziet uzrakstīt iesniegumus, nogādāt tos VSAA. Iesaistiet uzticības personas,, kaimiņus, draugus, radus, aprūpētājus.

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 20:55

Sociāliem darbiniekiem

Lūdzu, apziniet savus, īpaši vientuļos pensionārus – ja viņi saņem pensiju caur Krājbanku, lai saņem šo informāciju. Palīdziet uzrakstīt iesniegumus, nogādāt tos VSAA. Iesaistiet uzticības, kaimiņus.

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 20:54

Latvijā un pasaulē