Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē ieviestais videonovērošanas projekts sekmējis noziedznieku notveršanu Jēkabpilī 2

Pēc traģiskajiem notikumiem Jēkabpilī preses konferencē Rīgā iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzina, ka noziedznieku aizturēšanā savs nopelns bijis arī pilsētas pašvaldībai, kuras darbinieki policijai palīdzējuši ar informācijas sniegšanu no teritorijā uzstādītajām video novērošanas kamerām. Tādējādi varēts identificēt gan noziedznieku vadīto automašīnu, gan tās pārvietošanās maršrutu.Tas savukārt bija iespējams tāpēc, ka Jēkabpils pašvaldība ir viens no partneriem, kas piedalās Zemgales Plānošanas reģiona ( ZPR) iniciētā projekta «Preventīvie pasākumi jauniešu noziedzības mazināšanā Zemgalē» ieviešanā, portālu informēja Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis. Īstenojot vienu no projekta aktivitātēm, pērnā gada nogalē Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē un Jēkabpilī nepilngadīgo jauniešu pulcēšanās vietās pavisam uzstādītas 46 videonovērošanas kameras, to tām visvairāk - Jēkabpilī, jo tur līdz tam tādu vispār nebija, skaidro J. Kālis. Savukārt projekta vadītāja, ZPR speciāliste Dace Strautkalne atklāja, ka minētā aktivitāte īstenota galvenokārt dēļ tā, lai vienos no lielākajiem Zemgales novadu centriem palielinātu iedzīvotāju, tostarp pašu jauniešu drošību, jo apziņa vien, ka tiek vērots katrs iespējamais ļaundaris, pārējiem ļauj justies drošāk. Aizkrauklē, piemēram, kameras izvietotas pie ieejas vietējā ģimnāzijā, pie novada bibliotēkas, novada domes sētas pusē, pie novada bibliotēkas, pie Bērnu un jauniešu centra ēkas, virs ieejas kultūras namā, kā arī pie 1.vidusskolas sporta zāles. Viena no kamerām pavērsta pret jauniešu iecienīto skeitparku. Dace Strautkalne zināja teikt, ka salīdzinoši neilgā laika posmā, kas pagājis kopš kameru uzstādīšanas, Bauskā, piemēram, fiksēts ne viens vien satiksmes noteikumu pārkāpējs, bet Dobelē atkal lielāka vērība piegriezta skolniekiem, kuri paslepus nodarbojas ar smēķēšanu vai alkoholisko dzērienu lietošanu. Bez tam Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītā projekta ieviešanas laikā Zemgalē partnerībā ar pašvaldību, Valsts policijas un probācijas dienesta speciālistiem ir izstrādāts nepilngadīgo personu noziedzības novēršanā iesaistīto pušu sadarbības mehānisms un veikta tā testēšana. Katrā no ieinteresētajām pašvaldībām minētais mehānisms pārbaudīts praktiskā darbā ar desmit nepilngadīgām riska grupas personām. Noorganizēts arī pasākumu kopums jauniešiem ar mērķi parādīt alternatīvas brīvā laika pavadīšanai. Tāpat ir uzsākts darbs pie daudzpusēja sadarbības līguma izstrādes starp valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

d

Piekdienas,sestdienas naktis kas daras----10 , 12 gadigi klist appipejusies pa pilsētu,demolē, bet to neviens negrib redzēt!? Kādas vēl te kameras!

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 20:46

0-0

Interesanti būtu uzzināt, kas vēro Bauskā izvietotajās kamerās redzamo, cik bieži to dara un vai tas devis kādus pozitīvus ieguldījumus arī projekta mērķim, jo CSN atklāšana jau diez kā nav saistīta ar jauniešu noziedzību.

pirms 9 gadiem, 2011.01.27 16:34

Latvijā un pasaulē