Zemnieki aicina protestēt pret piena dārdzību veikalā 2

Zemnieku organizācijas aicina pircējus protestēt pret piena nesamērīgo dārdzību veikalā un iegādāties pienu tieši no lauku saimniecībām, nemaksājot tirdzniecības un pārstrādes uzcenojumus, aģentūru LETA informēja lauksaimnieku organizācijas "Zemnieku saeima" (ZSA) sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zuzāne.Lauksaimnieki aicina veikalā atbalstīt piena lopkopējus, pērkot pašu zemnieku īpašumā esošo pārstrādes uzņēmumu ražotās preces, kā arī izvēlēties lētākos piena produktus. Šādi, pērkot produktus sev un savai ģimenei, katrs varot "palīdzēt zemniekiem un ietaupīt naudu, maksājot mazāk par garšīgajiem un veselīgajiem Latvijas produktiem". "Piens ir kļuvis par ekskluzīvu preci, to par pašreizējām cenām vairs daudzi nevar atļauties. No augstās cenas veikalos šobrīd ieguvēji ir tieši tirgotāji, un tirgotāja cenu var ietekmēt tikai patērētāju izvēle. Aicinām pircējus ar savu izvēli balsot, pērkot pašu zemnieku ražoto, lētāko produktu vai pirkt tieši no zemniekiem," sacīja ZSA valdes loceklis, zemnieku saimniecības "Pilslejas" īpašnieks Uldis Krievārs. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāve, SIA "Stalbes Agro" vadītāja Aija Balode uzskata, ka patērētāji gribētu lētāku produkciju un šā brīža augstās piena produktu cenas veikalos ir uz tirgotāju sirdsapziņas. "Es arī labi zinu ikdienu - uzņēmumam ir gandrīz neiespējami izvirzīt savus noteikumus veikaliem," piebilda Balode. ZSA, LOSP un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) otrdien rīkos kopīgu preses konferenci, lai informētu sabiedrību par iespējamiem risinājumiem piena cenu krīzei. Preses konference notiks 22.aprīlī plkst.12 Rīgā, Republikas laukumā 2, 315.telpā. Lauksaimnieku organizācijām otrdien no rīta arī paredzētas sarunas ar Zemkopības ministriju (ZM) par atbalsta pasākumiem zemniekiem. Tās noritējušas jau ilgu laiku, un zemnieki otrdien sagaida konkrētus ZM priekšlikumus krīzes risināšanai. Preses konferencē lauksaimnieku organizācijas informēs žurnālistus arī par šo sarunu rezultātiem. Lauksaimnieki uzsver, ka pēdējo mēnešu laikā piena iepirkuma cena zemniekiem ir būtiski samazinājusies, savukārt tirdzniecībā veikalos - pieaugusi, tādēļ pastāvot bažas par nesamērīgi lieliem uzcenojumiem piena produktiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

garšo

Nu tūlīt metīsimies un meklēsim kur ir saimniecība kur var nopirkt 1 litru piena.Cik tas man izmaksās? Uzstādiet Bauskā plakātu ka būsiet tur un tur ar mucu piena un redzēsiet būs visi ar burkām klāt es arī tajā skaitā, bet braukāt un meklēt tas būtu pa dārgu, tad jau nu vediet uz kombinātu un nevaidiet.

pirms 13 gadiem, 2008.04.22 12:39

piens

Kādēļ zemnieki neatver savus veikalus???
Ļoti daudzi pirktu pa tiešo no zemnieka tikai, kur lai pilsētnieks to zemnieku meklē.
Tas ka mazie veikali nevar konkurēt ir tīrās muļķības. Vajag tikai mācēt piesaistīt pircējus. Apgalvojums, ka cilvēki ir slinki, lai iepirkos vairākos veikalos ir galīgi garām. Pastieties, kas notiek šobrīd? Liels daudzums pircēju šobrīd izbraukā visus pilsētas lielveikalus, lai atrastu vajadzīgo vai lētēko? Tas lielveikalu Bums jau sen ir samazinājies, žēl tikai, ka mazie veikaliņi kā aizmiga tā nevar pamosties.

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 11:09

Latvijā un pasaulē