Zemnieku Saeima: laucinieki tautas sapulcē nedzers 5

Biedrība "Zemnieku saeima" (ZSA) pauž sašutumu par 11. janvāra LTV1 raidījumā "De Facto" paustajām bažām, ka uz 13. janvāra tautas sapulci Doma laukumā laucinieki ieradīsies alkohola reibumā un taisīs nekārtības, informē "Zemnieku saeimas" sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zuzāne."Tādi izteikumi ir aizvainojoši. Lauku cilvēki bija tie, kas ar savu gara spēku, pašaizliedzību un patriotismu izcīnīja Latvijas neatkarību. Un arī šoreiz laucinieki - konservatīvākā un patriotiskākā sabiedrības daļa - nebūs tie, kas dzerstīsies vai taisīs nekārtības. Uz tautas sapulci brauks tie, kuriem ir svarīga Latvijas nākotne," tā ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja. "Jājautā, no kurienes vispār nāk tādi tendenciozi aizspriedumi, kas vērsti pret laukiem un lauku iedzīvotājiem. Mēs drīzāk aicinām tiesībaizsardzības iestādes pieskatīt tos, no kuru puses tiešām šobrīd nāk runas par nekārtībām," uzsver ZSA priekšsēdētāja vietnieks Uldis Krievārs. Zemnieku saeima aicina lauku iedzīvotājus piedalīties tautas sapulcē 13. janvārī, lai protestētu pret kļūdām valsts vadības un pārvaldes īstenotajā lauku un lauksaimniecības politikā. Uldis Krievārs zemnieku protestus skaidro ar to, ka valdība ir ilgstoši ignorējusi laukos notiekošo un zemniekiem šobrīd pienākuši ļoti slikti laiki. Saimniecības spiestas beigt saimniekošanu. Taču citu iespēju, kur laukos strādāt, ārpus uzblīdušās valsts pārvaldes, gandrīz nav. Biedrība arī ir lēmusi norobežoties no kādu politisko partiju uzstādījumiem, un protesta akcijā piedalās, kā galveno prasību izvirzot lauksaimniecības un lauku uzņēmumu atbalsta pasākumu iekļaušanu valsts ekonomikas atveseļošanas programmā. Zemnieku saeima ir spēcīgākā tirgus orientēto lauksaimnieku organizācija, kas apvieno gan mazas, gan lielas saimniecības no visām nozarēm un visiem Latvijas rajoniem, galvenokārt ģimenes saimniecības. Biedrība pārstāv ražojošo saimniecību intereses nozares lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī izglīto un informē lauksaimniekus. Šogad Zemnieku saeimai aprit 10 gadi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Limoo

:)ko ēst nav, bet ko dzert jau gan pietika:) Kad aptrūka - izdemolēja veikalu.....:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 00:56

Dzērājs

Kurš tad ja ne laucinieki barikādēs bija priekšgalā.Neklausieties tos Rīgas sprukstiņus,viņiem no pārbarotības smadzenes aizpampušas.Tā kā visa nauda,darbs un citi labumi ir koncentrēti Rīgā,tad protams var būt tik vīsdegunīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 12:13

Salavecis

Mūsējos turēs kopā un menedžēs Atis,tā ka bišķi jau uz kreņķi jāieņem būs.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 11:20

nu nee

pavisiem jau varēja saštukot,drosmei, un izārdīties no sirds!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 10:40

nu jaa..

pa ko ta dzers.. nevienam jau naudas nav! musu valsts vadonjiem jaunus vaagjus taks vajadzeja.. prieks mums, vienakrsajiem, nepietika nauda..

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 16:25

Latvijā un pasaulē