Ziemā baušķeniekiem samazinās apsaimniekošanas maksu 21

Šoziem vairāku Bauskas māju iedzīvotājiem aprēķinās mazāku apsaimniekošanas maksu.Informē SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes priekšsēdētāja Jolanta Ķikute: «Esam noteikuši tā sauktās «pozitīvās» mājas, kurām ir labi maksājumi un finanšu pārpalikums. Tas ir 21 nams no 160 mūsu pārziņā nodotajiem. Šo māju iemītniekiem piedāvāsim par 3–10 santīmiem samazināt apsaimniekošanas maksu apkures sezonā. Tiesa, žēl, ka «pozitīvo» māju skaits pagaidām nav liels.» Māju vecākie uz sapulci tiks aicināti nākamnedēļ, lai formalitātes nokārtotu jau septembrī un par oktobri varētu iekasēt samazināto maksu.Priekšzīmīgajiem maksātājiem šo iespēju nodrošina ne tikai naudas rezerve, bet arī SIA «Bauskas namsaimnieks» plānotais darbu apjoms ziemas laikā, kad remontdarbu nav daudz. Jau panākta vienošanās ar darbiniekiem, ka ziemas periodā darba slodze būs mazāka. Strādnieki tam piekrituši, jo labāk esot uz neilgu laiku samazināt algas, nevis kādu atlaist.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Visa nauda aiziet vinu biroju uzuresanai,algam.kads mums no ta labums?Palidzibas nekadas majas bruk un gazas Kikute naudinu iekase

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 09:48

Eva

Ja nav strādnieku, tad kāpēc nev atrodams neviens sludinājums presē, ka Bauskas namsaimnieks to meklē?

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 10:15

Paldies

Paldies ''neapsaimniekotājam''! Uz šī teksta fona, Ķikute izklausās kā no trakās mājas izbēgusi. Kur to zelta gabalu atraka dome?

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 00:17

neapsaimniekotajs

No Jaunā gada, stājas spēkā ilgi gaidītais "Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums." Būs māju pārvaldnieku reģistrs. Ir cerība, ka apsaimniekošanas joma, vairāk vai mazāk, sakārtosies, un tajā aktīvāk iesaistīsies privātie uzņēmēji. Pieaugs konkurence. Iedzīvotāji paši varēs izvēlēties savām iespējām pieņemāko pārvaldnieku un apsaimniekotāju. Tādēļ, mans ieteikums ir viennozīmīgs- iedzīvotājiem jānāk kopā, jāorganizē kopsapulces un jārisina jautājums par valdījuma tiesību pārņemšanu. Nedomāju, ka muļļāšanās ar piketiem kaut ko kardināli mainīs,ja nu vienīgi, vēl kādu pozitīvu žestu pozitīvām mājām...

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 22:47

neapsaimniekotajs

Lai man piedod, godātā kundze, bet tas atgādina, sava veida, žēlastības dāvaniņu,ziemas skarbajos mēnešos. Šobrīd, visā apsaimniekošanas jomā, vislielākais klupšanas akmens- iedzīvotāju maksātspēja. Man, kā apsaimniekotājam, vismazāk ir vajadzīgi nemaksātāji, parādnieki, soda naudas un parāda piedziņas procesi. Tātad- apsaimniekošanas maksai jābūt abpusēji pieņemamai un tā nevar būt atrauta no kopējā, ekonomiskā konteksta, neatkarīgi, cik grandiozus renovācijas plānus loloju. Apsaimniekošana, kā tāda, balstās uz vairākiem pamatprincipiem. Noteicošie- abpusēji pieņemami līguma nosacījumi, savstarpēja izpratne un sadarbība, ar kopēju mērķi- uzturēt dzīvojamo māju tehniskā kārtībā, saglabāt /atjaunot/ tās tirgus vērtību. Ja tas tiek ignorēts, var teikt nezin ko, bet tā vairs nav apsaimniekošana. Pat, ja māju apsaimnieko saskaņā ar MK Nr.1014, un ir jānosedz nepieciešamie izdevumi Civillikuma izpratnē, jeb kuram rēķinam jābūt objektīvam, tiesiski pamatotam. Apsaimniekošanā nepastāv ne sezonas cenu atlaides, ne pateicības dienu dāvanas. Piekšzīmīgs,pozitīvs, māju vecākais un tamlīdzīgi skaidrojumi, atsauc atmiņā aizgājušos laikus. Nevienā normatīvajā aktā tos neatrast. Šodien- pašvaldības saistošie noteikumi, līguma attiecības, kuras nevar būt pretrunā ar spēkā esošo likumdošanu.
e

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 21:39

čiepa

domes īpašnieki algo, protams,par mūsu naudu EKONOMISTI ! Tik ekonomisku ekonomisti būtu grūti atrast!

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 19:49

bomis

Vai pareizi Ķikutes kundzīt Jūs sapratu. Jūsu paustā uzruna prasās pēc tulkojuma. Vai ''negatīvajās mājās šobrīd nav nekādu uzkrājumu, izņemot 20 ''pozitīvajās'' mājās varētu būt? Varbūt nav pieklājīgi uzbāzties ar tādiem jautājumiem, bet kur tad palika mana nauda, kuru es regulāri maksāju?

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 17:32

ups

Ja es neesmu pārslēdzis līgumu,vai namsaimnieks ir tiesīgs man likt maksāt viņu uzpūstos,nepamatotos rēķinus?

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 14:06

Nevajag parakstīt viņas līgumus. Ja parakstīsiet līgumu, tas nozīmē, ka Jūs akceptējat viņas suņa murgus viņas nesaimnieciskajai darbībai. Piedāvājiet savu cenu, ja viņai tā nepatīk, lai atsakās! Nepaļaujietie viņas šantāžām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 13:53

Ātrāk pieņemtu krimināllikumu, kur šādus izspiedējus liktu cietumā! Bet par to uzkrājumu jau arī tagad var likt cietumā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:08

Voldis

Lai mājas jumtam nomainītu divas saplīsušās šīfera loksnes man tagad vispirms jāiemaksā kādi 500 Ls un vēl divi gadi jāgaida ? Tā tam būtu jānotiek pēc jūsu prāta ? Tak ejiet ratā ar saviem pakalpojumiem un cenām, jo viss ko no jums var dzirdēt - nav materiālu, nav strādnieku. Es pats to varu izdarīt un jūs, tādi kaklakungi, man neesat vajadzīgi. Izskatās, ka jūsu vadībai vispār nav sajēgas, kādā laikā dzīvojam un kāda šodien ir cilvēku maksātspēja. Tagad katrs lats ir zelta vērts un tāpēc diez vai kāds būtu ar mieru maksāt par pakalpojumu, kuru reāli nemaz nesaņem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:05

Mjā ....

Es arī labprāt godīgi maksātu. Bet tikai tad, ja tiešām būtu redzams, kur konkrēti izlietota manis maksātā nauda. Kāda jēga maksāt, ja NEKAS netiek darīts, bet tikai veidojas mistisks naudas uzkrājums ? Jūsu patreizējās darba metodes ir KRĀPŠANA un apzināta cilvēku maldināšana. Pēc jums gaida PTAC un cietums ... Mūsu mājā jau gadiem nav redzēti ne jūsu strādnieki, ne sētniece. Tad par ko man būtu jāmaksā ?

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 08:50

mačalka

Vai Tu zini Jolanta, kāpēc ir "negatīvās " mājas? Tāpēc, ka cilvēkiem nav par ko samaksāt, jo algas vai nu samazinātas, vai vispār nav darbiņa. Iesaku arī jums pārkārtoties, beigt niekoties ar prēmijām un uzpūstajām algām, un tad jau arī rēķini būs mazāki, un tad jau ari būs vairāk "pozitīvo"māju.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 08:05

nu-ja

PIKETU PIE Bauskas namsaimnieks !!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 22:55

gribule

Ja iedzīvotājus neapmierina namsaimnieka piedāvātā pakalpojuma izcenojums, patērētājs ir tiesīgs nemaksāt pieprasīto summu, obligāti jāuzraksta pretenzija.
Mums nav jāatbild par tiem iedzīvitājiem, kuri nemaksā, tāpēc ir tiesas. Mēs Ķikutei neliekam maksāt savus kredītus.

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 21:31

!

Namsaimnieks aizmirst pajautāt pakalpojuma saņēmējiem kādu cenu viņi gatavi tev maksāt?

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 18:14

skatinas

Nu nedzirdīgie neredzīgie tautas kalpi jums daudz darba ka nevarat dot pavēli samazināt algu!!!!!!!!!!!!!! *** tā ir mūsu nauda!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 18:03

negatīvā

Man alga nogriezta uz pusi, bet kāda ir maksa par visādiem komunālajiem maksājumiem... Pozitīvie 3 santīmi!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 17:59

Latvijā un pasaulē